Nawozy

Ogród na balkonie – o czym musisz pamiętać?

Ogród na balkonie – o czym musisz pamiętać
Ogród na balkonie – o czym musisz pamiętać

Mieszkasz w bloku, ale marzy Ci się mały ogród w formie błogiej strefy relaksu? A może szukasz wskazówek, jak zaaranżować balkon w domu, aby zarówno pięknie się prezentował, jak i zachęcał do spędzania na nim czasu? Kawa, książka, a może po prostu popołudniowa drzemka czy korzystanie ze słonecznej pogody? Otocz się roślinami i stwórz magiczną aranżację balkonową!

Pamiętaj o właściwej i regularnej pielęgnacji!

Aby cieszyć się pięknie wyglądającym balkonem w oprawie roślin doniczkowych, należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji – tylko wtedy będą wyglądały pięknie i zdrowo, a także sprawią, że balkon będzie cieszył oko. Po pierwsze dobierz rośliny pod rodzaj swojego balkonu – inne dedykowane są północnym balkonom, a inne południowym. Związane jest to głównie z ilością promieni słonecznych, kwiaty balkonowe wybierane są więc pod tym kątem. Kolejną kwestią jest odpowiednia doniczka oraz podłoże. Pojemnik należy dobrać pod kątem wzrostu, a także zadbać aby na dole miał otwory odpływowe. Dla większości roślin balkonowych stosowane jest podłoże uniwersalne – wyjątkiem są, np. pelargonie, dla których rekomenduje się ziemie połączoną z nawozem granulowanym. Jeżeli chcesz posadzić kilka gatunków w jednej doniczce i stworzyć kwiecistą kompozycję, pamiętaj, aby w jednym pojemniku umieścić rośliny o podobnych wymaganiach i preferencjach glebowych. Więcej ciekawostek oraz wskazówek, jak stworzyć piękny balkon z roślinami znajdziesz na Lovethegarden.com!

Nawożenie roślin balkonowych

Chcesz, aby Twój balkon zachwycał bujnymi i zdrowymi roślinami? W takim razie nie zapomnij o ich nawożeniu – rozpocząć można je już na początku wiosny, w okolicach marca/kwietnia. Rodzaj nawozu dla kwiatów balkonowych zależeć będzie od gatunku, natomiast częstotliwość jego stosowania zarówno od kondycji rośliny, jak i rodzaju zakupionego nawozu. Na początku sezonu wegetacyjnego często stosuje się nawozy na bazie NPK, natomiast w okresie jesiennym takie na bazie fosforu i potasu, które przygotowują rośliny balkonowe do zimy.

Powiązane posty
Nawozy

Nawożenie zbóż. Jakie nawozy sprawdzą się najlepiej?

Jesień jest okresem, w którym należy odpowiednio przygotować rośliny na okres spoczynku. Z tego…
Czytaj więcej
Nawozy

Jak przygotować ogród na nadejście wiosny i lata?

Wiosenny ogród to miejsce, które może cieszyć i zachwycać lub wprost przeciwnie – stać się…
Czytaj więcej
Nawozy

Nawożenie azotem truskawek – jakie preparaty stosować?

Truskawka jest często wybierana przez polskich ogrodników do uprawy. Jest to roślina o…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *