Rośliny ozdobne

Roślinne dekoracje w aranżacji wnętrz – poznaj zielone ściany

Roślinne dekoracje w aranżacji wnętrz - poznaj zielone ściany
Roślinne dekoracje w aranżacji wnętrz - poznaj zielone ściany

Projektując czy urządzając pomieszczenia, musimy mieć na względzie każdy, najmniejszy szczegół, by móc stworzyć doskonałe aranżacje cieszące oko. Jednym z kluczowych elementów udanych stylizacji wnętrz jest roślinność, która dodaje charakteru i stawia „kropkę nad i” w całym wystroju. By móc tworzyć unikatowe kombinacje, warto odejść od tradycyjnych roślin doniczkowych i tworzyć innowacyjne kompozycje. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Roślinność – wprowadź naturalne piękno do swoich wnętrz

Natura zaoferowała nam jedne z najpiękniejszych dekoracji – rośliny. Nic więc dziwnego, że każdy profesjonalny projektant czy architekt wnętrz powszechnie używają różnorodnych odmian i gatunków roślin do dekoracji wnętrz urządzonych w najróżniejszych stylach. 

Jakie korzyści płyną z roślinności w naszych wnętrzach? Przede wszystkim obecność roślin w naszych domach czy biurach poprawia samopoczucie, zwiększa koncentrację oraz znacznie podwyższa wydajność pracy.  

Co więcej, wiele badań naukowych wskazuje na to, że rośliny są dla ludzi inspiracją, i czynią ich szczęśliwszymi. 

Rośliny mają ogromnie pozytywny wpływ na jakość powietrza, utrzymując jego odpowiednią wilgotność.

Zielone ściany – niekwestionowany hit ostatnich czasów

Coraz modniejsze stają się tzw. zielone ściany, które napotkać można w światowej klasy aranżacjach wnętrz. Doskonale nadają się zarówno do prywatnych, jak i publicznych miejsc. 

Zielone ściany zawdzięczamy francuskiemu botanikowi Patrickowi Blanc. Zafascynowany roślinami odkrył, że niektóre ich gatunki potrafią żyć w małej ilości ziemi i pozycji pionowej. Zaczął więc tworzyć wyjątkowo oryginalne kompozycje, a inspiracje z nich zaczerpnięto i powszechnie zaczęto wykorzystywać w XXI wieku. 

Zielone ściany napotkać można przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Co więcej, taka dekoracja perfekcyjnie wpisze się zarówno w styl industrialny, jak i klasyczny. 

Zielone ściany, nazywane także ogrodami wertykalnymi, to nic innego jak rozbudowane kompozycje roślinne na ścianie. Można tworzyć je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 

Ogrody wertykalne są całkowicie bezpieczne w użyciu. Nie ma obaw o ich zawalanie bądź niebezpieczeństwo dla najmłodszych lokatorów. Co więcej, takie kompozycje roślinne pozwalają na oszczędność miejsca, w związku z czym szalenie często wykorzystywane są w małych pomieszczeniach. 

Stwórz wymarzoną zieloną ścianę do swoich wnętrz, która prócz doskonałej prezencji oczyści powietrze i zainspiruje do działania. Przekonaj się osobiście!

Powiązane posty
Rośliny ozdobne

Hiacynty - przepiękne kwiaty sadzone jesienią

Hiacynty wymagają odpowiedniej pielęgnacji i czasu. Za poświęcony im wysiłek odwdzięczą się…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *