Rośliny ozdobne

Roślinne dekoracje w aranżacji wnętrz – poznaj zielone ściany

Roślinne dekoracje w aranżacji wnętrz - poznaj zielone ściany
Roślinne dekoracje w aranżacji wnętrz - poznaj zielone ściany

Projektując czy urządzając pomieszczenia, musimy mieć na względzie każdy, najmniejszy szczegół, by móc stworzyć doskonałe aranżacje cieszące oko. Jednym z kluczowych elementów udanych stylizacji wnętrz jest roślinność, która dodaje charakteru i stawia „kropkę nad i” w całym wystroju. By móc tworzyć unikatowe kombinacje, warto odejść od tradycyjnych roślin doniczkowych i tworzyć innowacyjne kompozycje. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Roślinność – wprowadź naturalne piękno do swoich wnętrz

Natura zaoferowała nam jedne z najpiękniejszych dekoracji – rośliny. Nic więc dziwnego, że każdy profesjonalny projektant czy architekt wnętrz powszechnie używają różnorodnych odmian i gatunków roślin do dekoracji wnętrz urządzonych w najróżniejszych stylach. 

Jakie korzyści płyną z roślinności w naszych wnętrzach? Przede wszystkim obecność roślin w naszych domach czy biurach poprawia samopoczucie, zwiększa koncentrację oraz znacznie podwyższa wydajność pracy.  

Co więcej, wiele badań naukowych wskazuje na to, że rośliny są dla ludzi inspiracją, i czynią ich szczęśliwszymi. 

Rośliny mają ogromnie pozytywny wpływ na jakość powietrza, utrzymując jego odpowiednią wilgotność.

Zielone ściany – niekwestionowany hit ostatnich czasów

Coraz modniejsze stają się tzw. zielone ściany, które napotkać można w światowej klasy aranżacjach wnętrz. Doskonale nadają się zarówno do prywatnych, jak i publicznych miejsc. 

Zielone ściany zawdzięczamy francuskiemu botanikowi Patrickowi Blanc. Zafascynowany roślinami odkrył, że niektóre ich gatunki potrafią żyć w małej ilości ziemi i pozycji pionowej. Zaczął więc tworzyć wyjątkowo oryginalne kompozycje, a inspiracje z nich zaczerpnięto i powszechnie zaczęto wykorzystywać w XXI wieku. 

Zielone ściany napotkać można przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Co więcej, taka dekoracja perfekcyjnie wpisze się zarówno w styl industrialny, jak i klasyczny. 

Zielone ściany, nazywane także ogrodami wertykalnymi, to nic innego jak rozbudowane kompozycje roślinne na ścianie. Można tworzyć je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 

Ogrody wertykalne są całkowicie bezpieczne w użyciu. Nie ma obaw o ich zawalanie bądź niebezpieczeństwo dla najmłodszych lokatorów. Co więcej, takie kompozycje roślinne pozwalają na oszczędność miejsca, w związku z czym szalenie często wykorzystywane są w małych pomieszczeniach. 

Stwórz wymarzoną zieloną ścianę do swoich wnętrz, która prócz doskonałej prezencji oczyści powietrze i zainspiruje do działania. Przekonaj się osobiście!

Powiązane posty
Rośliny ozdobne

Jak rozmnażać popularne rośliny doniczkowe?

Jak rozmnażać popularne rośliny doniczkowe? Kluczem do sukcesu jest zrozumienie procesu…
Czytaj więcej
Rośliny ozdobne

Kiedy sadzimy byliny ogrodowe?

Byliny to rośliny wieloletnie cieszące się ogromną popularnością wśród ogrodników. Ich…
Czytaj więcej
Kwiaty doniczkoweRośliny ozdobne

Jak wybrać idealne kwiaty doniczkowe do biura?

Praca w biurze może być czasem stresująca i monotonna. Dlatego warto zadbać o to, aby nasza…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *