Bez kategorii

Jak ustawić kwiaty w domu?

kobieta siedząca na ziemi i przesadzająca kwiatki doniczkowe w domu

W naszych mieszkaniach czujemy się najlepiej. To nasza przestrzeń, w której odpoczywamy i spędzamy sporo czasu. Każde pomieszczenie pełni swoją funkcję. Wnętrze, o które staramy się szczególnie dbać to salon. Piękny pokój dzienny to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, to właśnie tutaj zapraszamy gości i spędzamy czas z przyjaciółmi. Być może zastanawiasz się, jak odmienić wystrój w swoim salonie. Podpowiadamy zatem, jak wykorzystać potencjał kwiatów, które zawsze wprowadzają wiele świeżości i dobrej energii.

Kwiaty w salonie – inspiracje

Jeśli masz różne kwiaty w domu, aranżacje z ich udziałem nie są Ci obce. Być może jednak zastanawiasz się, jak je ustawić, aby zdrowo rosły i miały optymalny dopływ światła. Niektóre rośliny źle znoszą przeciągi lub zbyt silne światło, innym kwiatom to nie przeszkadza. Zanim więc zaczniesz ustawiać kwiaty, pomyśl o ich potrzebach. Wtedy będą pięknie rosły, a ty będziesz mógł cieszyć się ich pięknem. Aranżacje z kwiatów doniczkowych to mnóstwo możliwości. Zobacz, jakie rośliny warto mieć w swoich wnętrzach

Jeśli masz już jakiś pomysł na kwiaty w pokoju, możesz jeszcze pomyśleć o doniczkach. To ważny element wystroju, który może dobrze komponować się z całym designem. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby wszystkie donice były takie same. Piękne doniczki znajdziesz w marketach budowlanych, kwiaciarniach i na targach staroci. To od Ciebie zależy, jaka stylistyka będzie najlepsza i co najlepiej koresponduje ze stylem mieszkania. Ważne jest, aby dopasować rozmiar donicy do tego, jak kwiat rozwija swoje korzenie. Niektóre potrzebują sporo miejsca do rozwoju korzenia, Inne wręcz przeciwnie – będą w lepszej kondycji, kiedy korzeń będzie miał dość ciasno. Do tej grupy należą np. fikusy.

Pomysł na kwiaty w domu

Różne aranżacje kwiatów doniczkowych w domu znajdziesz w sieci. Prawda jest jednak taka, że to kwestia bardzo indywidualna. Kieruj się więc osobistym wyczuciem. Gustowne aranżacje kwiatów w domu to nie tylko rośliny doniczkowe. Warto również pomyśleć o kwiatach ciętych na stole lub na komodzie. Wprowadzą one wiele uroku i elegancji.

Na ogół z nadejściem wiosny i lata częściej pojawiają się w naszych domach wazony z takimi kwiatami. Dobry pomysł na kwiaty w domu to taki, który jest odzwierciedleniem Twojego wyczucia piękna. Aranżacje kwiatów w salonie to wiele możliwości. Możemy wyodrębnić miejsce, w którym zrobimy zielony zakątek. Najlepiej wykorzystać wtedy zarówno duże rośliny jak i te mniejsze. Niektóre kwiaty uzyskują imponujące rozmiary i mogą wyglądać naprawdę efektownie. Zdarza się, że trzeba zarezerwować dla nich naprawdę sporo miejsca. Jeśli więc nie musisz oszczędnie gospodarować przestrzenią, takie okazy będą strzałem w dziesiątkę. 


Salon z roślinami – ożywienie i upiększenie przestrzeni 

Jednym z najbardziej oczywistych powodów, dla których ludzie dekorują swoje domy kwiatami, jest ich zdolność do nadania wnętrzu świeżości i ożywienia. Kwiaty wprowadzają do pomieszczenia kolory, które pochodzą się z natury, przyciągając wzrok i zmuszając nas do zatrzymania się na chwilę. Dzięki różnorodności kształtów i wielu odmianom, łatwo jest dopasować kwiaty do stylu każdego wnętrza, nadając mu unikalnego charakteru. Jakie kwiaty do nowoczesnego wnętrza? Wiele zależy od upodobań, ale napewno sprawdzą się oryginalnie wyglądające okazy. Kwiaty na oknie w salonie to najbardziej popularne miejsce, w którym na ogół ustawiamy rośliny. Dowiedz się też, jakie kwiaty wybrać na słoneczny balkon

Kwiaty potrafią odmienić nastroje oraz sprawić, że miejsce staje się bardziej przytulne i ciepłe. Ustawienie bukietu świeżych kwiatów na stole w jadalni lub na stoliku kawowym w salonie może uczynić przestrzeń bardziej serdeczną podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wniesienie zieleni do sypialni natomiast to lepszy sen i relaks. Jeśli masz balkon na wschodnią stronę, dużo światła jest tu tylko z rana, trzeba więc wybrać kwiaty, które dobrze radzą sobie w cieniu. Tutaj przeczytasz jakie kwiaty wybrać na wschodni balkon. Dbając o rośliny w swoim domu, dbasz także o siebie i swoje samopoczucie, co sprawia, że możesz przyjrzeć się bliżej temu, jak wpływają one na jakość twojego życia.

Powiązane posty
Bez kategorii

Kotwy wbijane do ziemi: cechy, rodzaje i zastosowania

Kotwy wbijane to niezastąpione elementy w dziedzinie konstrukcji i architektury, odgrywające…
Czytaj więcej
Bez kategorii

Domowe sposoby na koniczynę

Koniczyna pojawiająca się w trawniku to problem, który wymaga szybkiej interwencji. Niestety…
Czytaj więcej
Bez kategorii

Kiedy nawozić rododendrony?

Rododendron, zwany także różanecznikiem, to rodzaj rośliny wrzosowatej, którą powszechnie…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *