Bramy i ogrodzenia

Zalety segmentowych bram garażowych

Zalety segmentowych bram garażowych
Zalety segmentowych bram garażowych

Segmentowe bramy garażowe nie należą do najtańszych rozwiązań na rynku. Należą jednak, jak się zdaje, do najlepszych i najpopularniejszych. Wybiera je aż 80% osób budujących lub remontujących dom. Skąd tak duże zainteresowanie? Bramy te wyjątkowo łatwo dopasować do konkretnej przestrzeni garażowej i przygarażowej. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest także ilość miejsca, którą można zaoszczędzić, stosując to rozwiązanie.

  1. Bramy garażowe – segmentowe czy uchylne
  2. Oszczędzaj miejsce
  3. Bezpieczna brama garażowa
  4. Chroń ciepło

Bramy garażowe – segmentowe czy uchylne

Bramy uchylne są z pozoru o wiele tańsze niż bramy segmentowe, choć jeśli doliczyć koszty montażu i cenę potrzebnego napędu, różnica ta nie jest aż tak znacząca. Mimo różnicy w cenie większość osób wybiera jednak bramy segmentowe. Wydaje się, że podstawowym kryterium, które wpływa na taką decyzję, jest większa mobilność rozwiązania, jakim jest segmentowa brama garażowa. Sprawdza się ona zarówno w przypadku garaży wolnostojących, dostawionych do domu lub też bezpośrednio z nim połączonych. Nie ogranicza ich także mała ilość miejsca na podjeździe lub niezbyt duża powierzchnia samego garażu. Bramy uchylne są pod tym względem nieco mniej dopasowane do różnorodnych warunków przestrzennych i sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie miejsca przed garażem jest dużo. Jeszcze do niedawna po bramy uchylne sięgali ci, którym zależało na dopasowaniu wyglądu bramy do elewacji domu (np. jeśli zawierała ona drewniane elementy). Dzisiaj siła tego atutu osłabła, ponieważ na rynku pojawiły się bramy segmentowe z płytą wypełnioną litym drewnem.

Oszczędzaj miejsce

Jedną z podstawowych zalet segmentowych bram garażowych jest możliwość ich montażu w sytuacji, gdy przestrzeń przed garażem jest wyjątkowo mała. Bramy mogą się zsuwać do boku lub do góry, natomiast nie wysuwają się przed lico garażu, dzięki czemu ryzyko, że podczas otwierania lub zamykania bramy uszkodzony zostanie sam samochód jest właściwie żadne. Ponadto, segmentowe bramy garażowe montuje się od wewnętrznej strony garażu. Oznacza to, że kształt i wymiary nadproża nie mają tutaj żadnego znaczenia i nie ograniczają możliwości montażu. Bramę segmentową można zamontować nawet w sytuacji, gdy przed wejściem do garażu jest nadproże łukowe. Tego typu rozwiązania pomagają również oszczędzać miejsce w samym garażu (co było trudne w przypadku innych bram otwieranych do wewnątrz). Segmenty suną po bocznej ścianie lub suficie, przez co w ogóle nie wpływają na zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz.

Bezpieczna brama garażowa

Ważną cechą bram garażowych segmentowych jest ich szczelność. Ma ona znaczenie nie tylko w kontekście izolacji domu i zatrzymywania ciepła, lecz także bezpieczeństwa. Doskonała, stabilna i trwała konstrukcja tego typu bram sprawia, że są one bardzo trudne do sforsowania. Stanowią więc dodatkową formę ochrony przed kradzieżami, jak i trudnymi warunkami atmosferycznymi. Bramy te odporne są na silne działanie wiatru, grad i burze.

Chroń ciepło

Dobrze dobrane, ocieplane segmentowe bramy garażowe chronią także ciepło znajdujące się wewnątrz budynku. Jeśli garaż przylega do domu lub jest z nim bezpośrednio połączony, zdecydowanie warto zainwestować w tego typu rozwiązanie. W ten sposób można zredukować koszty przeznaczone na dogrzewanie domu, a także zabezpieczyć go przed niepotrzebną utratą zgromadzonego wewnątrz ciepła. Drzwo garażowe obok drzwi i okien to miejsca, w których najczęściej pojawiają się tzw. mostki termiczne, a więc miejsca, którymi ciepło ucieka z pomieszczeń. Wybierając ocieplaną bramę segmentową można temu procesowi zapobiec. 

Powiązane posty
Bramy i ogrodzenia

Ogrodzenie aluminiowe - wady, zalety, cechy charakterystyczne i montaż

Wszelkiego rodzaju płoty i ogrodzenia umożliwiają oddzielenie prywatnej przestrzeni od świata…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Drzwi garażowe segmentowe czy uchylne? Które wybrać? Odpowiadamy

Podczas budowy domu dobranie odpowiedniej stolarki okiennej i drzwiowej jest niezwykle istotne. Od…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jakie akcesoria do budowy ogrodzenia panelowego?

Ogrodzenie z metalowych paneli to jeden z najprostszych sposobów na zabezpieczenie terenu działki…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *