Architektura ogrodowa

Miejskie życie, miejskie ławki

Miejskie życie, miejskie ławki
Miejskie życie, miejskie ławki

Przestrzeń publiczna taka jak park, chodniki czy alejki miejsce jest wyposażona w specjalne meble miejskie. Są one wykorzystywane przez całe społeczeństwo, które akurat przebywa w danym miejscu. Do takich mebli należą np. stojaki rowerowe, tablice informacyjne, artystyczne osłonki wokół drzew, czy przede wszystkim ławki, które są niezwykle ważne.

Jakie powinny być ławki miejskie

Ławki, które znajdują się w przestrzeni publicznej, podlegają zupełnie innym wymaganiom niż meble, które stawia się w ogrodach i na tarasach przy domach prywatnych. Przede wszystkim musi być niezwykle wytrzymała, z uwagi na to, że w trakcie jednego dnia, zwłaszcza w okresach letnich korzysta z niej bardzo dużo osób. Ponadto musi spełniać wszelkie warunki bezpieczeństwa. Powinna być dokładnie przymocowana do podłoża i zabezpieczona, tak aby nikt nie zrobił sobie żadnej krzywdy. 

Warto wspomnieć, że ławki miejskie pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Często są ozdobione fantazyjnym oparciem, bokami, a także tworzą spójną całość z innymi elementami przestrzeni miejskiej, jak np. kosze na śmieci. 

Materiały, z których wykonuje się ławki miejskie

Najczęściej spotykane są ławki miejskie wykonane z drewna. Prezentowane meble ze sklepu Edinos dostępne są pod tym adresem. Są one niezwykle solidne, a także pięknie się prezentują i idealnie wpisują się w miejski krajobraz. Drewno, z którego wykonuje się meble jest najwyższej jakości. Poddaje się je profesjonalnej obróbce, dzięki czemu spełniają one swoje funkcje przez długie lata. Ponadto są odporne na działanie wszelkich warunków atmosferycznych, co jest niezwykle ważne w kwestii mebli ogrodowych i miejskich. Bardzo łatwo można je wyczyścić i nie wymagają demontażu na okres zimy. W przestrzeni publicznej można spotkać zarówno ławki z oparciem jak i bez niego. Te z oparciem, zazwyczaj są wyprofilowane pod odpowiednim kątem, tak aby zapewnić komfort użytkownikom, a także zatroszczyć się o ich odpowiednią postawę. Metalowe elementy, które dopełniają całości, są profesjonalnie i trwało spawane. Drewniane meble miejskie są niezwykle praktyczne pod wieloma względami!

Powiązane posty
Architektura ogrodowa

Licznik przedpłatowy PGE – korzyści

Doładowanie licznika przedpłatowego PGE to usługa, z której klienci tego popularnego operatora…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

O czym pamiętać decydując się na zakup domu typu" kanadyjka"?

Od kilkunastu lat coraz bardziej popularna jest budowa domów kanadyjek. Domy o konstrukcji…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *