Rośliny, nasiona, cebule

Ceny nawozów – co powinieneś o nich wiedzieć?

Ceny nawozów - co powinieneś o nich wiedzieć
Ceny nawozów - co powinieneś o nich wiedzieć

Dla każdego przedsiębiorcy, rolnika względy ekonomiczne są zawsze bardzo istotne. Ważnym jednak jest, aby cena szła w parze z jakością, bo to ona jest podstawą w działaniu każdej ceniącej się działalności.

Z każdym rokiem zmieniają się ceny na rynku, dotyczy to również sektora rolniczego. Cena sadzonek, nasion, nawozów czy docelowych zbiorów nieustannie ulega zmianom. Zanim jednak można cieszyć się plonem należy zadbać o środowisko w jakim rośliny będą wzrastać.

To gleba a ściślej mówiąc jej mikro i makro składniki wpływają na plony, ich jakość, szybkość wzrostu. Nierzadko pomimo na pierwszy rzut oka dobrych warunków wzrostowych, okazuje się, że gleba jest wyjałowiona lub źle przygotowana a czasem nawet w ogóle. W związku z tym oczekiwane efekty są niezadowalające.

Aby uniknąć tego typu problemów należy przygotować glebę używając najlepszej jakości nawozów. Sprawdź ceny nawozów na https://polfert.com.pl/.

Jak wybrać nawóz?

Aby dokonać dobrego wyboru należy wiedzieć jakie są rodzaje i grupy nawozów.  Są one podzielone i stanowią źródło makro i mikroelementów niezbędnych każdej glebie. W skład makroelementów wchodzą wapń, fosfor, azot, magnez, potas oraz siarka. Natomiast mikroelementy to chlor, miedź, żelazo, bor, cynk, molibden. Ta pierwsza grupa odznacza się dużą obecnością w glebie natomiast grupa druga niewielką. Aby uzyskać taki potrzebny balans należy znaleźć firmę, która w profesjonalny sposób pomoże w wyborze.

Aby rośliny rozwijały się bez zarzutu należy dostarczyć podłożu składników odżywczych. W tym celu stosowane są nawozy mineralne. Należą do nich nawozy wieloskładnikowe, mikroelementowe, azotowe, siarkowe, potasowe, magnezowe czy fosforowe. Tego typu nawozy to nic innego jak składniki pokarmowe gleby niezbędne zarówno po uprawy roślin ogrodowych jak i polowych sprawdzą się doskonale. Skoro już wiadomo, dlaczego nawóz jest tak istotny, kolejnym krokiem są ceny nawozów.

Ceny nawozów w 2019 roku

Jak w każdej dziedzinie tak i w zakresie oferowanych nawozów ceny ulegają zmianom i zależne są od składu czy producenta. Przykładem mogą być nawozy wieloskładnikowe ich ceny są zróżnicowane choć wahania nie są aż tak znaczne. Za produkt o pojemności 500kg oferowane są ceny od 1300,00 zł do 1489,00 zł netto. Nieco droższe są nawozy Polifoska 6, ta sama objętość, czyli 500kg kosztuje 1556,00zł netto, a Polifoska 8 wynosi 1595,00 zł netto. 

Jeśli chodzi o nawozy azotowe czy fosforanowe a także inne typu siarczan magnezu czy wapniak, to również i w tej grupie ceny są zróżnicowane. Z pewnością aktualne ceny nawozów oferują firmy zajmujące się dystrybucją nawozów hurtowo nie tylko na terenie Polski, ale także w państwach Unii Europejskiej. Dzięki szerokiemu zasięgowi sprzedaży ceny takich dystrybutorów są niezwykle konkurencyjne. Poprzez posiadane kontakty zagraniczne firmy oferujące sprzedaż nawozów mają możliwość oferowania klientom nawozów importowanych przez co cena jest konkurencyjna. Jednym z przykładów polskiej firmy działającej nie tylko na terenie naszego kraju, ale również na terenie Unii Europejskiej na takich zasadach jest Polfert Group z Elbląga.

Grunt to zadbać o grunt! Zatem wystarczy dobrać odpowiedni produkt i czekać, by móc cieszyć się owocnymi plonami.

Powiązane posty
Rośliny, nasiona, cebule

Sadzonki Róż - Sekrety Kwitnących Ogrodów

Róże nie bez powodu nazywane są królowymi kwiatów. Od wieków zdobią ogrody i parki, będąc…
Czytaj więcej
PielęgnacjaRośliny, nasiona, cebule

Agrowłóknina - niezbędny element ochrony twojego ogrodu

W dzisiejszych czasach, gdzie każdy detal ma znaczenie dla estetyki i zdrowia ogrodu…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaRośliny ozdobneRośliny, nasiona, cebule

Rola roślin w oczku wodnym

Nawet małe oczko wodne to wyjątkowa ozdoba ogrodu. Pełni ono kilka ważnych i nie zawsze…
Czytaj więcej

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *