Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Malowanie ławki ogrodowej: jak i czym?

Malowanie ławki ogrodowej: jak i czym?
Malowanie ławki ogrodowej: jak i czym?

Malowanie drewnianej ławki ogrodowej to zabieg, który w pełni zabezpieczy drewno przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Oczywiście, aby zapewnić mu pełną ochronę, musimy sięgnąć po skuteczny i dobry jakościowo wyrób do drewna. Z tym zadaniem świetnie poradzą sobie lakierobejce.

W projekcie ogrodu nie może zabraknąć efektownych rabat z kwiatami czy skalniaków. Warto posadzić też jabłonie, które już za kilka lat pozwolą na pierwsze zbiory. Ozdobne krzewy i drzewka, jak forsycja czy migdałowiec, również zdecydowanie upiększą otoczenie. Do tego dochodzą urokliwe ścieżki ułożone chociażby z „kocich łbów”. Oczko wodne, niewielki, romantyczny mostek, staromodne latarenki. Brakuje już tylko miejsca, z którego będziemy mogli podziwiać te piękne okoliczności przyrody! Drewniana ławka to niezastąpiony element wyposażenia ogrodu. Aby również ona zachwycała wyglądem, uwzględnijmy w grafiku przydomowych prac jej malowanie.

Czy zabezpieczenie drewna w ogrodzie jest konieczne?

Zdarza się, że zapominamy o zabezpieczeniu surowego drewna w ogrodzie. To błąd! Jeśli wybraliśmy meble sprzęty z surowego, niepokrytego niczym drewna, powinniśmy jak najszybciej zaplanować ich malowanie lub lakierowanie. Drewno pozbawione ochrony chłonie wodę, jest podatne na uszkodzenia i przetarcia, wystawione na słońce zmienia barwę. Dzięki malowaniu lub lakierowaniu tworzymy na powierzchni drewna powłokę chroniącą je przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych. Jeśli wybierzemy dobrej jakości produkt, skutecznie zabezpieczymy meble ogrodowe przed wilgocią, mrozem, szkodliwym promieniowaniem UV, a także biokorozją, czyli powstawaniem i rozwojem grzybów pleśniowych.

Wybierz dobrą lakierobejcę do drewnianej ławki

Preparat do zabezpieczania drewna dobieramy, biorąc pod uwagę właśnie warunki, w jakich będą eksploatowane drewniane meble ogrodowe, a także efekt, jaki chcielibyśmy uzyskać. Dobrym rozwiązaniem są lakierobejce i to dodatkowo lakierobejce typu 3 w 1, czyli pełniące jednocześnie rolę warstwy ochronnej, nawierzchniowej i dekoracyjnej. Doskonale, jeśli preparat ma szybkoschnącą formułę, czyli pozwala na przeprowadzenie prac podczas jednego popołudnia. W przypadku malowania elementów na zewnątrz to bardzo ważne, w końcu pogoda często jest nieprzewidywalna!

Jeżeli szukamy wyrobu do drewna, który zapewni doskonałą ochronę przed wszystkimi wymienionymi czynnikami, a dodatkowo odpornego na wymycie przez niespodziewany deszcz już po paru godzinach, sięgnijmy po Sadolin Lakierobejcę 3w1 Dekoracyjno-Ochronną. Bardzo dobrze zabezpieczy drewnianą ławkę ogrodową, a przy tym nada jej charakterystyczne, satynowe wykończenie.

Jak malować ławkę ogrodową?

Malowanie drewnianej ławki ogrodowej to arcyproste zadanie. Bardzo istotny jest etap przygotowań – im dokładniej oczyścimy powierzchnię ze starych i spękanych warstw malarskich czy lakierniczych, zabrudzeń oraz osadów, także organicznych, na tym lepsze rezultaty możemy liczyć. Oprócz tego znaczenie mają oczywiście również m.in. warunki, w jakich przeprowadzamy malowanie. Należy ściśle kierować się zaleceniami z karty technicznej produktu dotyczącymi temperatury czy wilgotności powietrza. Znajdziemy tu także informacje związane z technikami nakładania lakierobejcy, najlepszymi narzędziami czy liczbą warstw.

Zastosowanie lakierobejcy, pozwoli na osiągniecie pięknego, a przy tym trwałego wykończenia. To preparat, który barwi drewno i nadaje mu atrakcyjny, naturalny kolor, jednocześnie uwydatniając niepowtarzalny rysunek słojów. Ogród zyska dzięki temu urokliwe miejsce na spokojne wieczory czy długie rozmowy przy herbacie.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak wybrać odpowiednią rozdrabniarkę do gałęzi dla swojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej rozdrabniarki do gałęzi dla ogrodu to kluczowy krok, który może znacząco…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Mobilne kotłownie kontenerowe: czym wyróżniają się najlepsze rozwiązania na rynku?

Kotłownie kojarzą się z brakiem mobilności, olbrzymimi kosztami i ograniczoną elastycznością?
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Najczęstsze problemy z wężami ogrodowymi - jak im zaradzić?

Każdy właściciel ogrodu potrzebuje węża ogrodowego, który umożliwi podlewanie roślin, czy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *