Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wygodne narzędzia ogrodnicze które warto mieć

Wygodne narzędzia ogrodnicze które warto mieć
Wygodne narzędzia ogrodnicze które warto mieć

Wraz z nadejściem pełnowartościowej wiosny rozpoczyna się sezon ogrodniczy. Każdy prawdziwy ogrodnik powinien dysponować pełnym arsenałem sprzętu ogrodniczego dla gospodarstwa taki jak nożyce akumulatorowe. W tym artykule opowiemy o podstawowych narzędziach i sprzęcie ogrodniczym, bez których trudno wyobrazić sobie pożyteczną pracę na wsi czy w przydomowym ogródku.

Do prac ziemnych i porządkowych

Niezależnie od rodzaju prac wykonywanych w ogrodzie – pielenie, rekultywacja, plewienie itd. – prawie każda z nich będzie wymagała nie tylko wysiłku fizycznego, ale także różnych narzędzi. Wybierając je prawidłowo, nie tylko skompletujesz sprzęt ogrodniczy, ale także znacznie ułatwisz sobie pracę.

Łopaty do pracy w ogrodzie

Łopata to podstawowe narzędzie do głębokiej uprawy gleby, które zawsze przydaje się nie tylko w ogrodzie i warzywniku, ale także w gospodarstwie domowym. Wielu z nas, mając tylko jedną łopatę, nie zdaje sobie sprawy, że każdy rodzaj robót ziemnych ma swój własny typ tego narzędzia. A odpowiednia łopata może zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup bagnetu, łopaty czy łopaty do polan, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonane jest ostrze. Najlepiej, gdy ostrze jest wykonane ze stali nierdzewnej. Trzonek każdej łopaty, niezależnie od jej rodzaju, powinien być wykonany z dobrze obrobionego drewna, które jest absolutnie gładkie w dotyku: tylko w takim przypadku dłonie nie będą miały drzazg. Pożądane jest, aby drewniany trzonek był zabezpieczony specjalnym środkiem antyseptycznym, ale nie lakierem lub farbą.

Nożyce akumulatorowe

Nożyce akumulatorowe pozwolą wykonać pracę w miejscach, w których podkaszarki i kosiarki nie dają rady (obok rabat kwiatowych, przy ogrodzeniach). Nożyce akumulatorowe to doskonały wybór – nie wymagają zasilania, są lekkie i łatwe w obsłudze. 

Dzięki nożycom ogrodnicy nie będą wdychać substancji rakotwórczych emitowanych przez paliwo płynne podczas spalania w silniku. Urządzenie jest wyposażone w baterie litowo-jonowe, które są minimalnie szkodliwe dla ludzi i środowiska, jeśli są prawidłowo utylizowane.

Nożyce akumulatorowe to prosta zasada działania i łatwość obsługi. To urządzenie może być używane przez każdego: ostre noże obracają się, eliminując zbędne elementy trawnika. Jest łatwy do trzymania, a ryzyko urazów mechanicznych jest zminimalizowane dzięki przestrzeganiu zwykłych zasad bezpieczeństwa.

Widły ogrodowe do kopania

Widły od zawsze są potrzebne podczas prac w ogrodzie, czasami nawet łatwiej jest obrobić dany obszar niż łopatą. Widły dzielą się na dwuramienne, łatwiejsze do usuwania siana, trójramienne łatwo przekopują glebę, czteroramienne są dość uniwersalne i mogą znaleźć wiele zastosowań. Dostępne są również widły z gumowymi końcówkami na zębach do zbierania ziemniaków.

Grabie – narzędzie ogrodnicze potrzebne w każdym ogrodzie

Grabie z elastycznymi zębami są dobre do grabienia liści lub trawy. Te ze sztywnymi zębami są bardziej odpowiednie do pracy na ziemi. Grabie o długich rączkach są idealne do oczyszczania większych powierzchni, ale nie są przydatne w przypadku mniejszych rabat kwiatowych lub grządek. Oba rodzaje pracy są dobre dla gospodarstwa domowego, ale jeśli musisz dokonać wyboru, zastanów się, jakiego rodzaju pracy chcesz wykonywać więcej.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *