Relaks w ogrodzie

Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd, a także wygoda i komfort użytkowania

Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd a także wygoda i komfort użytkowania
Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd a także wygoda i komfort użytkowania

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że zewnętrzne osłony okienne cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. W przypadku, gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, będziesz miał do wyboru dwie propozycje. Pierwsza z nich to standardowe rolety zewnętrzne, aczkolwiek my dzisiaj skupimy się na świetnej alternatywie, jaką są żaluzje fasadowe. Na ich korzyść przemawia świetny design oraz funkcjonalność, jaką nie mogą szczycić się podstawowe rolety. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na temat żaluzji fasadowych!

Żaluzje fasadowe – to musisz wiedzieć!

Wiele osób uważa, że osłona okienna zawsze będzie negatywnie wpływała na wygląd samego budynku. Rzeczywistość jest jednak inna, kiedy postawisz na żaluzje fasadowe. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się jako osłona okien, aczkolwiek przy tym prezentuje się po prostu fantastycznie. Na tym nie koniec, są one także swoistego rodzaju izolatorem. Ich zastosowanie sprawi, że rozkład temperatury w pomieszczeniu będzie znacznie korzystniejszy, a co za tym idzie, praca klimatyzatora zostanie uwydatniona. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że żaluzje fasadowe mogą zostać ustawione w dowolnej pozycji, dlatego, jeśli twoje okna są w ten sposób zasłonięte, nie będziesz skazany na zupełną ciemność.

Na jakiej zasadzie działają żaluzje fasadowe?

Zasada działania żaluzji fasadowych jest naprawdę prosta, a jej charakterystyka w dużym stopniu zbliżona jest do rozwiązania, jakim są klasyczne żaluzje aluminiowe. W tym wypadku także zostały zastosowane lamele, aczkolwiek są one produkowane ze znacznie grubszego aluminium. Efektem tego jest fakt, że ich odporność na czynnik zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr czy deszcz, jest naprawdę świetna. Co więcej, rozwiązanie to sprawia, że możliwe jest swobodne regulowanie ilości światła, jakie dociera do konkretnego pomieszczenia. Jedyne, co trzeba wtedy zrobić, to zmienić kąt nachylenia lamel, a pokój zostanie przyciemniony lub rozjaśniony.

Jakie są sposoby sterowania żaluzjami fasadowymi?

Żaluzje fasadowe mogą być sterowane za pomocą elektrycznego silniczka lub ręcznie. Nie jest tajemnicą, że drugie rozwiązanie jest o wiele mniej wygodne. Jest ono jednak znacznie tańsze, dlatego wszystko zależne jest od twojego budżetu. Warto jednak zaznaczyć, że żaluzje fasadowe nierzadko cechują się sporymi gabarytami, co utrudnia ich ręczne składanie oraz rozkładania. Właśnie dlatego, jeśli twój budżet na to pozwala, warto zdecydować się na silnik zamiast klasycznej korby

W jakich miejscach żaluzje fasadowe się sprawdzą?

Na samym starcie warto ponownie wspomnieć, że żaluzje fasadowe to rozwiązanie, które jest wysoce odporne na czynniki zewnętrzne. Właśnie dlatego nie musisz przejmować się tym, że ewentualny deszcz, wiatr czy śnieg je zniszczy. Jeszcze jakiś czas temu żaluzje fasadowe stosowane były wyłącznie w ogromnych, przeszklonych nieruchomościach. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej, a z roku na rok coraz więcej właścicieli z powodzeniem decyduje się na takie rozwiązanie. Szukasz firmy, które zaoferuje ci montaż takich zasłon okiennych? Wiolla.pl działa żaluzjami fasadowymi na śląsku w Rybniku, Gliwicach, Wodzisławiu i Żorach!

Powiązane posty
Relaks w ogrodzie

​Wiosenne posiłki na balkonie, tarasie i w ogrodzie - wybieramy modny zestaw naczyń obiadowych

Doczekaliśmy się wiosny! Tej zielonej, ze słońcem i przyjemnymi temperaturami. To może…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Praktyczne prezenty dla najbliższych – co warto kupić?

Niezależnie od okazji, wybór upominków często staje się trudnym wyzwaniem. Szczególnie…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Ogród – miejsce relaksu i aktywnego spędzania czasu

Wypoczynek we własnym, ładnie zaaranżowanym ogrodzie to duża przyjemność i satysfakcja. Relaks…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *