Taras

Urządzanie i aranżacja wnętrz – funkcjonalny taras

Urządzanie i aranżacja wnętrz - funkcjonalny taras
Urządzanie i aranżacja wnętrz - funkcjonalny taras

Taras stanowi w nowoczesnych projektach nie tylko łącznik domu z ogrodem, ale również dodatkową przestrzeń użytkową. Ważna jest oczywiście jego aranżacja, która przekłada się na komfort użytkowania. Jak zaaranżować funkcjonalny taras? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Nowoczesna aranżacja tarasu – zadaszenie

Taras stanowi nieodzowny element nowoczesnych projektów domów, jednak w zależności od poszczególnych rozwiązań może być zadaszony (np. poprzez przedłużoną połać dachu) lub nie. Brak zadaszenie nie powinien jednak stanowić problemu, ponieważ można je dobudować, co nie tylko zwiększa funkcjonalność, ale stanowi także element dekoracyjny. Wykorzystać w tym celu można chociażby pergolę, która nada budynkowi nowoczesny charakter. Co więcej, pergole doskonale komponują się także z otoczeniem, czego przykładem może być ogrodzenie panelowe. Innym pomysłem na zadaszenie tarasu może być wykorzystanie transparentnych paneli PVC, które można przytwierdzić do samodzielnie wykonanej drewnianej bądź stalowej konstrukcji.

Z czego wykonać podłogę na tarasie?

Jednym z najważniejszych elementów aranżacji tarasu jest podłoga, która powinna być bowiem nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, czy niskie oraz wysokie temperatury. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się między innymi panele winylowe, które są nie tylko antypoślizgowe, ale również odporne na działanie wysokich temperatur. Warto jednak podkreślić, że ich minusem jest brak odporności na niskie temperatury, co sprawia, że wiele osób z nich rezygnuje. Czym można je zastąpić? Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście gres, który stosowany jest na tarasach, czy balkonach od dziesiątek lat. Zdecydowanie nowocześniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek betonowych lub kamiennych, które są nie tylko trwałe, ale także atrakcyjne wizualnie. Popularnością cieszy się również deska kompozytowa, której zaletą jest łatwość pielęgnacji.

Jak zaaranżować funkcjonalny taras?

Aranżacja tarasu nie sprowadza się wyłącznie do wykonania podłogi, czy zadaszenia. Są to oczywiście absolutne podstawy, które pozwalają korzystać z dodatkowej przestrzeni (wraz z barierkami, czy schodami umożliwiającymi zejście do ogrodu). Istotny jest jednak również montaż odpowiedniego oświetlenia, które nie tylko umożliwia przebywanie na tarasie po zmroku, ale pozwala również podkreślić jego charakter. Dobrym rozwiązaniem może być w tym przypadku zastosowanie głównego źródła oraz dodatkowych żarówek, które będą stanowiły element dekoracyjny. Ważną kwestią jest także dobór odpowiednich mebli, które muszą być nie tylko trwałe, ale również komfortowe. Warto pamiętać także o tym, by dopasować je do liczby osób, które będą z reguły korzystały z tarasu.

Podsumowując należy stwierdzić, że aranżacja tarasu pozwala stworzyć nie tylko funkcjonalną przestrzeń, ale również miejsce, które może posłużyć do przyjmowania gości, czy wypoczynku. Co więcej, może on być również przedłużeniem salonu, a inspiracje w zakresie jego urządzenia można znaleźć pod linkiem: https://www.maxfliz.pl/.

Powiązane posty
Taras

Jak przygotować taras na gruncie?

Taras stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, łącząc wnętrze domu z ogrodem. Aby taras…
Czytaj więcej
TarasZabudowa ogrodu

Deski Tarasowe: Stwórz swoją oazę w ogrodzie!

Czy marzysz o własnym kawałku raju w Twoim ogrodzie? Deski tarasowe są idealnym rozwiązaniem…
Czytaj więcej
Taras

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Najczęściej w domach i mieszkaniach montujemy rolety wewnętrzne, które pozwalają nam się…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *