Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?
Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Teleskopowe ładowarki kołowe o kompaktowych rozmiarach wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie priorytetem nie jest duży udźwig czy maksymalna wysokość podnoszenia, lecz zwinność i szybkość pracy, często na niewielkiej przestrzeni. Wyjaśniamy, do jakich zadań w różnych branżach będą odpowiednie.

Teleskopowe ładowarki kołowe – branże i osprzęt

Ładowarki teleskopowe to nie tylko sprzęt budowlany. Maszyny te wykorzystuje się również w magazynach przemysłowych, rolnictwie i leśnictwie, przemyśle wydobywczym, drzewnym, a nawet lotnictwie. Również modele o kompaktowych rozmiarach są często bardzo wszechstronne. Oprócz łyżek można w nich bowiem zamontować taki osprzęt jak między innymi: widły, chwytaki, haki dźwigowe, wciągarki, kosze osobowe i platformy robocze oraz kosiarki i pługi.

Małe ładowarki teleskopowe w budownictwie, przemyśle i nie tylko

Teleskopowe ładowarki kołowe na budowach wykorzystuje się między innymi do transportu oraz podnoszenia prefabrykatów i elementów konstrukcyjnych na ograniczonej przestrzeni. Kompaktowe maszyny sprawdzą się szczególnie dobrze do palet z materiałami budowlanymi i mogą zastąpić podnośnik koszowy przy pracach montażowych na wysokości czy malowaniu elewacji.

Małe ładowarki teleskopowe często znajdują również zastosowanie w magazynach i zakładach przemysłowych. Znacząco ułatwią tam między innymi podnoszenie i transport ciężkich palet oraz załadunek i rozładunek.

Bywają też nieocenionym wsparciem w kamieniołomach i kopalniach – nie tylko przy pracach z materiałami sypkimi, lecz także przy konserwacji innych maszyn. Można je też zauważyć na lotniskach, gdzie z zamontowaną platformą służą serwisantom do szybkiego przeglądu samolotów.

Małe ładowarki teleskopowe w rolnictwie i leśnictwie

Ładowarki teleskopowe kołowe o kompaktowych wymiarach są coraz powszechniej wykorzystywane w gospodarstwach rolnych. W przypadku niektórych prac będą bardziej wydajne i jednocześnie oszczędniejsze niż ciągnik, a do tego sprawdzą się świetnie w budynkach gospodarczych, gdzie jest mało miejsca.

Zakres prac, które mogą wykonywać te maszyny, dzięki różnemu osprzętowi, jest naprawdę duży i nie ogranicza się do przeładunku materiałów sypkich (np. płodów rolnych i paszy). Małe ładowarki teleskopowe umożliwią też podnoszenie bali słomy i siana, beczek z nawozem, elastycznych kontenerów i worków typu big-bag. Wspomagają także oczyszczanie terenu oraz sianie i uprawę gleby.

Maszyny wykorzystuje się również w leśnictwie i branży drzewnej. Będą przydatne choćby przy manipulowaniu pniami i długimi deskami oraz podczas obróbki drewna w tartaku.

Jakie są najpopularniejsze marki ładowarek teleskopowych i gdzie kupić używane maszyny?

Używane kołowe ładowarki teleskopowe można znaleźć na przykład w serwisie Mascus.pl. Na platformie nie brakuje przy tym modeli o kompaktowych rozmiarach. Wielu producentów oferuje nawet bardzo małe ładowarki teleskopowe o udźwigu maksymalnym do 2,5-3 ton oraz wysokości podnoszenia do 6 metrów. Warto wrócić uwagę choćby na:

  • ładowarki teleskopowe Manitou (np. model MLT 625 i większe);
  • ładowarki teleskopowe JCB (np. modele 520 i 526 i większe);
  • ładowarki teleskopowe Merlo (np. model 27.6 i większe).

Artykuł sponsorowany

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak wybrać odpowiednią rozdrabniarkę do gałęzi dla swojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej rozdrabniarki do gałęzi dla ogrodu to kluczowy krok, który może znacząco…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Mobilne kotłownie kontenerowe: czym wyróżniają się najlepsze rozwiązania na rynku?

Kotłownie kojarzą się z brakiem mobilności, olbrzymimi kosztami i ograniczoną elastycznością?
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Najczęstsze problemy z wężami ogrodowymi - jak im zaradzić?

Każdy właściciel ogrodu potrzebuje węża ogrodowego, który umożliwi podlewanie roślin, czy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *