Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?
Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Teleskopowe ładowarki kołowe o kompaktowych rozmiarach wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie priorytetem nie jest duży udźwig czy maksymalna wysokość podnoszenia, lecz zwinność i szybkość pracy, często na niewielkiej przestrzeni. Wyjaśniamy, do jakich zadań w różnych branżach będą odpowiednie.

Teleskopowe ładowarki kołowe – branże i osprzęt

Ładowarki teleskopowe to nie tylko sprzęt budowlany. Maszyny te wykorzystuje się również w magazynach przemysłowych, rolnictwie i leśnictwie, przemyśle wydobywczym, drzewnym, a nawet lotnictwie. Również modele o kompaktowych rozmiarach są często bardzo wszechstronne. Oprócz łyżek można w nich bowiem zamontować taki osprzęt jak między innymi: widły, chwytaki, haki dźwigowe, wciągarki, kosze osobowe i platformy robocze oraz kosiarki i pługi.

Małe ładowarki teleskopowe w budownictwie, przemyśle i nie tylko

Teleskopowe ładowarki kołowe na budowach wykorzystuje się między innymi do transportu oraz podnoszenia prefabrykatów i elementów konstrukcyjnych na ograniczonej przestrzeni. Kompaktowe maszyny sprawdzą się szczególnie dobrze do palet z materiałami budowlanymi i mogą zastąpić podnośnik koszowy przy pracach montażowych na wysokości czy malowaniu elewacji.

Małe ładowarki teleskopowe często znajdują również zastosowanie w magazynach i zakładach przemysłowych. Znacząco ułatwią tam między innymi podnoszenie i transport ciężkich palet oraz załadunek i rozładunek.

Bywają też nieocenionym wsparciem w kamieniołomach i kopalniach – nie tylko przy pracach z materiałami sypkimi, lecz także przy konserwacji innych maszyn. Można je też zauważyć na lotniskach, gdzie z zamontowaną platformą służą serwisantom do szybkiego przeglądu samolotów.

Małe ładowarki teleskopowe w rolnictwie i leśnictwie

Ładowarki teleskopowe kołowe o kompaktowych wymiarach są coraz powszechniej wykorzystywane w gospodarstwach rolnych. W przypadku niektórych prac będą bardziej wydajne i jednocześnie oszczędniejsze niż ciągnik, a do tego sprawdzą się świetnie w budynkach gospodarczych, gdzie jest mało miejsca.

Zakres prac, które mogą wykonywać te maszyny, dzięki różnemu osprzętowi, jest naprawdę duży i nie ogranicza się do przeładunku materiałów sypkich (np. płodów rolnych i paszy). Małe ładowarki teleskopowe umożliwią też podnoszenie bali słomy i siana, beczek z nawozem, elastycznych kontenerów i worków typu big-bag. Wspomagają także oczyszczanie terenu oraz sianie i uprawę gleby.

Maszyny wykorzystuje się również w leśnictwie i branży drzewnej. Będą przydatne choćby przy manipulowaniu pniami i długimi deskami oraz podczas obróbki drewna w tartaku.

Jakie są najpopularniejsze marki ładowarek teleskopowych i gdzie kupić używane maszyny?

Używane kołowe ładowarki teleskopowe można znaleźć na przykład w serwisie Mascus.pl. Na platformie nie brakuje przy tym modeli o kompaktowych rozmiarach. Wielu producentów oferuje nawet bardzo małe ładowarki teleskopowe o udźwigu maksymalnym do 2,5-3 ton oraz wysokości podnoszenia do 6 metrów. Warto wrócić uwagę choćby na:

  • ładowarki teleskopowe Manitou (np. model MLT 625 i większe);
  • ładowarki teleskopowe JCB (np. modele 520 i 526 i większe);
  • ładowarki teleskopowe Merlo (np. model 27.6 i większe).

Artykuł sponsorowany

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *