Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Robot koszący czy kosiarka/ Co lepsze do dużego ogrodu?

Robot koszący czy kosiarka Co lepsze do dużego ogrodu
Robot koszący czy kosiarka Co lepsze do dużego ogrodu

Ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy lubią kosić swój ogród i na tych, którzy tego nienawidzą. Jeśli i Ty zaliczasz się do tej drugiej grupy lub po prostu nie masz czasu, by pchać kosiarkę i co tydzień lub dwa kosić swój duży ogród, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. W tym artykule dowiesz się, jakie są sposoby szybszego koszenia trawy, a także jaka kosiarka będzie idealna do Twoich potrzeb.

Poznaj robota koszącego

Większości z nas dobrze są znane domowe roboty sprzątające, czyli samojezdne odkurzacze, przy okazji mogące mopować podłogi. Na podobniej zasadzie działa robot koszący, którego można zobaczyć na coraz większej ilości trawników. Wyposażony w obrotowe ostrze, samodzielnie przemierza kolejne metry trawnika, kosząc trawę i pozostawiając ją idealnie równą. Bezgłośnie przemierzając po powierzchni trawnika, robot każdego dnia może utrzymywać go w idealnej wysokości, nie pozostawiając po sobie dużych ilości ściętej trawy. W rzeczywistości dzień po dniu kosiarka automatyczna skraca trawę o milimetr. Te niewielkie ilości trawy spadają na grunt, gdzie zostają szybko zamienione w materię organiczną, stanowiąc dodatkowe użyźnienie i nawożenie trawnika.

Co lepsze — kosiarka tradycyjna czy roboty koszące?

Gdybyśmy mieli wymienić zalety tradycyjnych kosiarek ręcznych, z pewnością zalicza się do nich duża moc i możliwość kontrolowania toru jazdy. Spalinowe kosiarki do dużych ogrodów powinny być urządzeniami z napędem na koła, co ułatwia ich pchanie, szczególnie pod górkę. W przypadku ogrodów z wieloma nasadzeniami napęd powinien dawać możliwość wyłączenia, tak aby móc bezpiecznie i wygodnie manewrować dużą kosiarką, co nie jest możliwe przy obracających się do przodu kołach. Robot koszący jest zbudowany w zupełnie odmienny sposób. Przede wszystkim jest to urządzenie z silnikiem elektrycznym, który wymaga regularnego ładowania. Współczesne automatyczne kosiarki nie mogą istnieć bez stacji dokującej, która jest ich integralnym elementem. Po zakończonym koszeniu robot dociera do stacji, gdzie następuje ponowne naładowanie akumulatorów, tak by były gotowe do następnego uruchomiania kosiarki. Właściciel kosiarki automatycznej tak naprawdę ma na swojej głowie tylko doraźne kontrolowanie prawidłowej pracy urządzenia, a automatyczna kosiarka za niego zajmie się pielęgnacją trawnika. Jakie wynikają z tego korzyści?

Roboty koszące oszczędzają czas

Policz, ile czasu poświęcasz co weekend na koszenie ogrodu? Kilka godzin w każdą sobotę? Teraz ten czas może być dla Ciebie i Twojej rodziny, gdyż robot koszący pracuje za Ciebie.

Niska emisja hałasu w kosiarkach automatycznych

Kosiarki automatyczne to urządzenia elektryczne o niskiej emisji hałasu. Bez obaw możesz ustawić start ich pracy na wczesne godziny poranne, a także bez obaw, że koszenie obudzi sąsiadów.

Z kosiarką automatyczną łatwiej utrzymać trawnik w świetnej kondycji

Chcąc poznać pozostałe zalety robota koszącego, zapraszamy na stronę https://www.podlane.pl/blog/jaka-kosiarke-wybrac-do-duzych-powierzchni/, na której przedstawiamy wszystkie informacje związane z ich obsługą, korzyściami, ale nie unikamy również trudnych pytań. Omawiamy również ewentualne wady automatycznych kosiarek. Planujesz kupić automatyczną kosiarkę? Jeśli tak, dowiedz się o niej jak najwięcej jeszcze przed założeniem trawnika.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak wybrać odpowiednią rozdrabniarkę do gałęzi dla swojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej rozdrabniarki do gałęzi dla ogrodu to kluczowy krok, który może znacząco…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Mobilne kotłownie kontenerowe: czym wyróżniają się najlepsze rozwiązania na rynku?

Kotłownie kojarzą się z brakiem mobilności, olbrzymimi kosztami i ograniczoną elastycznością?
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Najczęstsze problemy z wężami ogrodowymi - jak im zaradzić?

Każdy właściciel ogrodu potrzebuje węża ogrodowego, który umożliwi podlewanie roślin, czy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *