Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Szybkie zamiatanie ścieżek ogrodowych

Szybkie zamiatanie ścieżek ogrodowych
Szybkie zamiatanie ścieżek ogrodowych

Zamiatanie chodnika koło domu i ścieżek w ogrodzie zajmuje dużo czasu i wznieca kurz. Przeważnie brakuje chętnych do zamiatania. Czas w ogrodzie można spędzić znacznie przyjemniej niż na zamiataniu alejek z kostki brukowej.  Zamiast miotły, która nie zbiera wszystkich zanieczyszczeń, można używać zamiatarki ręcznej lub spalinowej. Jest to specjalistyczny sprzęt ogrodowy ułatwiający utrzymanie porządku w ogrodzie.  Zamiatarka wraz z  kosiarką elektryczną lub spalinową to niezbędny sprzęt w każdym ogrodzie.

Rodzaje zanieczyszczeń w ogrodzie

Piach, gałęzie, opadające liście lub kwiatostan z drzew, liście z krzewów, płatki przekwitniętych kwiatów, kasztany, opadające owoce, niedopałki, kapsle, błoto pośniegowe, okruchy z pieczywa, plamy po grillowaniu, to najczęstsze śmieci, z jakimi zmaga się właściciel ogrodu. Zamiatanie tych odpadów tradycyjną miotłą nie zawsze jest dokładne i do tego zajmuje sporo czasu. Aby utrzymać ogród w czystości i nie denerwować się zabrudzeniami na ścieżce ogrodowej, wystarczy udać się do sklepu ogrodniczego i wybrać zamiatarkę ogrodową.

Czysty ogród bez wysiłku

Zamiatarka do kostki to profesjonalne narzędzie do sprzątania ogrodów, ścieżek z kostek brukowych, chodników i podjazdów. Używając zamiatarki mechanicznej osoba pielęgnująca ogród pozbędzie się brudu ze ścieżek bez uczucia zmęczenia. W przeciwieństwie do miotły, zamiatarka jest dokładna, nie wznieca kurzu. Jej zaletą jest to, że zbiera nawet liście, bez konieczności grabienia. Dzięki niej w kilka minut można przygotować ogród na urządzenie przyjęcia. Pięć razy szybciej niż miotła czyści każdą powierzchnię w ogrodzie.

Zamiatarka przypomina kosiarkę. Zamiast ostrzy są obrotowe szczotki, które zbierają nieczystości i kierują je do zbiornika. Gdy zbiornik zapełni się śmieciami, łatwo go odczepić od urządzenia, opróżnić i ponownie zamontować  na swoim miejscu. Standardowo zamiatarka jest wyposażona w dużą szczotkę walcową i jedną lub dwie szczotki boczne.

Zamiatarka ręczna

Najpopularniejsze są zamiatarki ręczne. Im większy kosz, tym bardziej wydajne urządzenie. Szczotki wprawiane są w ruch, gdy poruszają się koła. Im szybciej przesuwa się zamiatarkę ogrodową, tym szybciej wirują szczotki. Z obsługą zamiatarki bez problemu poradzą sobie dzieci i osoby starsze.  Zaletą zamiatarki jest możliwość przechowania jej w pozycji pionowej, przy ścianie. Złożone urządzenie zajmuje niewiele miejsca w garażu lub altance ogrodowej.

Zamiatarki ręczne można wykorzystać nie tylko podczas prac ogrodowych. Sprawdzą się znakomicie podczas sprzątania po remoncie. Można nimi sprzątać powierzchnie magazynowe i przemysłowe. Z kolei zamiatarki spalinowe wykorzystuje się do sprzątania miejskich deptaków i parkingi. Modele ręczne są lekkie i zwrotne i łatwe w transporcie. Zamiatarki ogrodowe polecane są wszystkim, którzy cenią sobie komfort pracy w ogrodzie i osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa.  Cena zamiatarek nie jest wygórowana i odpowiada ich jakości.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

W wielu gospodarstwach nadal na co dzień pracują ciągniki mające po kilkadziesiąt lat. Zadbane…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Drewniane domki ogrodowe, narzędziowe i altanki na działce ROD

Własny skrawek zieleni ulokowany na terenie rodzinnych ogrodów działkowych jest doskonałym…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak odkamienić ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to funkcjonalne urządzenie, z którego pomocą możesz przygotować wiele…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.