Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Szybkie zamiatanie ścieżek ogrodowych

Szybkie zamiatanie ścieżek ogrodowych
Szybkie zamiatanie ścieżek ogrodowych

Zamiatanie chodnika koło domu i ścieżek w ogrodzie zajmuje dużo czasu i wznieca kurz. Przeważnie brakuje chętnych do zamiatania. Czas w ogrodzie można spędzić znacznie przyjemniej niż na zamiataniu alejek z kostki brukowej.  Zamiast miotły, która nie zbiera wszystkich zanieczyszczeń, można używać zamiatarki ręcznej lub spalinowej. Jest to specjalistyczny sprzęt ogrodowy ułatwiający utrzymanie porządku w ogrodzie.  Zamiatarka wraz z  kosiarką elektryczną lub spalinową to niezbędny sprzęt w każdym ogrodzie.

Rodzaje zanieczyszczeń w ogrodzie

Piach, gałęzie, opadające liście lub kwiatostan z drzew, liście z krzewów, płatki przekwitniętych kwiatów, kasztany, opadające owoce, niedopałki, kapsle, błoto pośniegowe, okruchy z pieczywa, plamy po grillowaniu, to najczęstsze śmieci, z jakimi zmaga się właściciel ogrodu. Zamiatanie tych odpadów tradycyjną miotłą nie zawsze jest dokładne i do tego zajmuje sporo czasu. Aby utrzymać ogród w czystości i nie denerwować się zabrudzeniami na ścieżce ogrodowej, wystarczy udać się do sklepu ogrodniczego i wybrać zamiatarkę ogrodową.

Czysty ogród bez wysiłku

Zamiatarka do kostki to profesjonalne narzędzie do sprzątania ogrodów, ścieżek z kostek brukowych, chodników i podjazdów. Używając zamiatarki mechanicznej osoba pielęgnująca ogród pozbędzie się brudu ze ścieżek bez uczucia zmęczenia. W przeciwieństwie do miotły, zamiatarka jest dokładna, nie wznieca kurzu. Jej zaletą jest to, że zbiera nawet liście, bez konieczności grabienia. Dzięki niej w kilka minut można przygotować ogród na urządzenie przyjęcia. Pięć razy szybciej niż miotła czyści każdą powierzchnię w ogrodzie.

Zamiatarka przypomina kosiarkę. Zamiast ostrzy są obrotowe szczotki, które zbierają nieczystości i kierują je do zbiornika. Gdy zbiornik zapełni się śmieciami, łatwo go odczepić od urządzenia, opróżnić i ponownie zamontować  na swoim miejscu. Standardowo zamiatarka jest wyposażona w dużą szczotkę walcową i jedną lub dwie szczotki boczne.

Zamiatarka ręczna

Najpopularniejsze są zamiatarki ręczne. Im większy kosz, tym bardziej wydajne urządzenie. Szczotki wprawiane są w ruch, gdy poruszają się koła. Im szybciej przesuwa się zamiatarkę ogrodową, tym szybciej wirują szczotki. Z obsługą zamiatarki bez problemu poradzą sobie dzieci i osoby starsze.  Zaletą zamiatarki jest możliwość przechowania jej w pozycji pionowej, przy ścianie. Złożone urządzenie zajmuje niewiele miejsca w garażu lub altance ogrodowej.

Zamiatarki ręczne można wykorzystać nie tylko podczas prac ogrodowych. Sprawdzą się znakomicie podczas sprzątania po remoncie. Można nimi sprzątać powierzchnie magazynowe i przemysłowe. Z kolei zamiatarki spalinowe wykorzystuje się do sprzątania miejskich deptaków i parkingi. Modele ręczne są lekkie i zwrotne i łatwe w transporcie. Zamiatarki ogrodowe polecane są wszystkim, którzy cenią sobie komfort pracy w ogrodzie i osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa.  Cena zamiatarek nie jest wygórowana i odpowiada ich jakości.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jaka instalacja fotowoltaiczna do pompy ciepła?

Łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną, możemy cieszyć się niemalże darmowym…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak wybrać dobrą wiertarko-wkrętarkę?

Wiertarko-wkrętarka coraz częściej znajduje się na liście zakupowej zwykłych osób, nie tylko…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Małe ładowarki teleskopowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Teleskopowe ładowarki kołowe o kompaktowych rozmiarach wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *