Meble ogrodowe

Jak wybierać nici? Jakie są rodzaje nici?

Jak wybierać nici? Jakie są rodzaje nici?
Jak wybierać nici? Jakie są rodzaje nici?

Planując regularne szycie, chcąc udoskonalać swoje umiejętności np. przy maszynie do szycia, trzeba wiedzieć jakich nici używać. Każda początkująca osoba, każdy, kto postanowił po latach odświeżyć swoją wiedzę w szyciu, powinien skorzystać z kompendium wiedzy o niciach, które znajduje się poniżej.

Rodzaje nici, podstawowy podział

Nici możemy dzielić ze względu na surowiec, z jakiego powstały, grubość oraz wykończenie. Praktycznie wszędzie znajdziemy nici, które zostały wykonane z takich surowców jak len, bawełna, syntetyki, jedwab, wiskoza. Na rynku są również nici powstałe z mieszanki bawełny oraz poliestru. Jak dzielą się nici z uwagi na grubość? Grubość nici wpływa na ich przeznaczenie, czyli do pracy z cienkim materiałem, nici będą raczej z kategorii cienkich. Przy grubych materiałach wskazane jest wybieranie nici grubszych, które zapewniają odpowiednią wytrzymałość i łatwe przechodzenie przez ów materiał.

Wykończenie nici. O czym tutaj należy wiedzieć? Można wyróżniać najróżniejsze wykończenia, które mają przede wszystkim znaczenie estetyczne. Nić przygotowana z konkretnego surowca może posiadać najróżniejsze wykończenie. Spotkamy np. wykończenie matowe czy rdzeniowe.

Jak wybierać nici?

Szukając odpowiednich nici do szycia, należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Praktycznie każdy z poniższych aspektów ma znaczenie, gdyż tylko w ten sposób szycie nie tylko sprawi nam radość, ale również zostanie profesjonalnie wykonane. Co jest istotne przy wyborze nici do szycia?

Na pewno nici muszą posiadać odpowiedni kolor oraz wykończenie do wcześniej zaplanowanych prac. Nici powinny być jak najlepszej jakości, dzięki czemu nie będą szybko ulegały zniszczeniu. Tutaj istotne jest, aby ich struktura była odporna m.in. na ścieranie, zrywanie czy rozciąganie. Najważniejsza przy wyborze nici będzie jednak ich grubość. Każda profesjonalna pasmanteria dysponuje szeroką ofertą nici, dlatego wybór optymalnych rozwiązań nie będzie stanowił problemu. Wiadomo, przy pracy na cienkich tkaninach, wymagane będą nici o niskim stopniu grubości. Nie da się czarno na białym napisać, że taka a taka grubość nici będzie idealna do pracy z tym, czy innym materiałem. Przykładowo nici poliestrowe o grubości 100 oraz 120 najczęściej wykorzystuje się do szycia ubrań. Nici o grubości np. 50, mogą zostać wykorzystane przy szyciu toreb. Warto przed zakupem odpowiedniego rodzaju nici, dokładnie skonsultować wybór z przedstawicielem pasmanterii. Polecamy https://polimex.net/pl/sklep/2-nici

Powiązane posty
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Postaw na modne w tym sezonie pufy ogrodowe!

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż wypoczynek na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego warto…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Najpopularniejsze meble ogrodowe - jak wybrać trwałe i estetyczne wyposażenie ogrodu lub tarasu

Meble ogrodowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia przestrzeni przed domem. Meble do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe wybrać dla stylu nowoczesnego?

Nowoczesne meble ogrodowe mogą dodać elegancji i funkcjonalności każdemu ogrodowi. W tym…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *