Mała kuchnia, w mniemaniu wielu osób, to wielki problem. Jest nieustawna, mała i trzeba w niej liczyć każdy centymetr. Wbrew pozorom, przy dobrym pomyśle i aranżacji, można wykrzesać z niej o wiele więcej centymetrów, niż rzeczywiście znajduje się w metrażu.
1. Jasne odcienie to podstawa
Do małej kuchni najlepiej sprawdzą się meble o jasnych frontach, które można kupić na stronie internetowej www.agatameble.pl. W klasycznych wnętrzach warto postawić na meble z subtelnymi, drewnianymi drzwiczkami i przeszkleniami. Do nowoczesnych wnętrz natomiast idealnie będą pasować minimalistyczne meble z połyskliwą powierzchnią, która będzie odbijać światło.
2. Istotne ustawienie szafek
Do wąskiej kuchni najlepszym rozwiązaniem będzie ciąg szafek po jednej stronie pomieszczenia. W kuchni w kształcie prostokąta lub kwadratu, szafki mogą być ustawione w kształt litery L.
3. Zrób miejsce do przemieszczania się
W kuchni niezwykle ważna jest funkcjonalność i przestrzeń, po której będzie można poruszać się swobodnie. Istotne jest, by między meblami, a pozostałymi ścianami pomieszczenia pozostawało co najmniej 120 cm odległości. Umożliwi to wygodne przygotowywanie posiłków.
4. Żadnych pustych przestrzeni
Nowoczesne meble dostępne na www.agatameble.pl wyposażone są w różnorodne organizery, kosze i wieszaki. W takie meble bardzo często wmontowane są półki obrotowe lub wysuwane. Dzięki temu w szafkach można wykorzystać całą przestrzeń. W małej kuchni nie można sobie pozwolić na żadne przerwy pomiędzy meblami czy niewykorzystane kąty w szafkach. Dobrym pomysłem będzie wysoka zabudowa sięgająca sufitu. Na przeciwległej ścianie można powiesić półki idealne na kubki czy talerze.
5. Praktyczny stół
Myślisz, że w Twojej kuchni nie ma szans na stół? Mylisz się. Możesz zdecydować się na blat pomocniczy lub ruchomy blat przytwierdzony do ściany, który rozkłada się na czas posiłków. Jako stół może posłużyć również barek lub parapet kuchenny. Krzesła do stołu również mogą być składane i przechowywane na specjalnych hakach zawieszonych na ścianie.