Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa
Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

W wielu gospodarstwach nadal na co dzień pracują ciągniki mające po kilkadziesiąt lat. Zadbane Ursusy C-330, czy C-360 z powodzeniem sprawdzają się przy wielu zadaniach i właściciele nie zamierzają z nich rezygnować. Często jednak standardy pracy w takiej maszynie przestają nam odpowiadać i rozważamy remont ciągnika poprawiający komfort i bezpieczeństwo pracy taką maszyną.

Nowa kabina do Ursusa

Oczywiście w pierwszej kolejności należy zadbać o ogólna sprawność techniczną ciągnika. Jeżeli to mamy za sobą, czas pomyśleć o wygodzie. Punktem wyjścia do realizacji tych planów powinna być nowa kabina do Ursusa. Stare maszyny często kabiny nie miały wcale, a jeżeli nawet, to jej jakość nie przystaje do współczesnych oczekiwań. Nowa kabina do starego ciągnika nie zrujnuje budżetu, a wysoki stopień izolacji akustycznej i termicznej, oraz możliwości dalszych modernizacji, jakie otwiera jej zamontowanie, z pewnością jest wart poniesionych nakładów. Zamontowanie nowej kabiny do Ursusa C-360 czy C-330 nie jest skomplikowane, ani czasochłonne.

Remont ciągnika – wyposażenie wnętrza

Jeżeli uzbroiliśmy naszą sześćdziesiątkę w nowoczesną kabinę, pora pomyśleć o elementach wyposażenia jej wnętrza. Z punktu widzenia komfortu pracy, kluczowy będzie nowy fotel operatora. Na rynku nie brakuje regulowanych siedzeń z amortyzacją czy nawet podłokietnikami. Warto w ten element zainwestować, gdyż jest on niesłychanie ważny dla zdrowia naszego kręgosłupa. Kolejne co powinniśmy wziąć pod uwagę, to wydajna wentylacja i nagrzewnica, które pozwolą nam komfortowo pracować przy każdej pogodzie. Na koniec możemy pokusić się o zamontowanie głośników i radia.

Oświetlenie do ciągnika rolniczego

Nowe ciągniki fabrycznie wyposażone są lampy pozwalające na efektywną i bezpieczną pracę po zmroku. Dodatkowo producenci oferują opcjonalne pakiety oświetlenia montowane na życzenie klienta. Nie ma żadnego powodu, by metamorfoza naszego starego Ursusa nie uwzględniała i tego elementu. Szeroki asortyment energooszczędnych lamp pozwala, na wyposażenie naszej sześćdziesiątki w wydajne oświetlenie do pracy w godzinach nocnych.

Remont ciągnika w trosce o wzrost bezpieczeństwa

Często komfort pracy rolnika jest niesłusznie bagatelizowany. Warunki, w jakich pracuje operator, przekładają się bowiem na jego zmęczenie. Jeżeli uda nam się je ograniczyć podnosimy poziom bezpieczeństwa, a w to zawsze warto zainwestować. Dlatego remont ciągnika mający na celu poprawę komfortu nie powinien być traktowany jako kaprys i z pewnością warto go przeprowadzić.

Oryginalne części zamienne do Ursusa C-330 zakupisz w markecie rolniczym

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Drewniane domki ogrodowe, narzędziowe i altanki na działce ROD

Własny skrawek zieleni ulokowany na terenie rodzinnych ogrodów działkowych jest doskonałym…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak odkamienić ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to funkcjonalne urządzenie, z którego pomocą możesz przygotować wiele…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Traktory i Ridery ogrodowe – dla kogo taki sprzęt? 

Ridery i traktorki ogrodowe są niezastąpione do pielęgnacji rozległych terenów. Służą do…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.