Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa
Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

W wielu gospodarstwach nadal na co dzień pracują ciągniki mające po kilkadziesiąt lat. Zadbane Ursusy C-330, czy C-360 z powodzeniem sprawdzają się przy wielu zadaniach i właściciele nie zamierzają z nich rezygnować. Często jednak standardy pracy w takiej maszynie przestają nam odpowiadać i rozważamy remont ciągnika poprawiający komfort i bezpieczeństwo pracy taką maszyną.

Nowa kabina do Ursusa

Oczywiście w pierwszej kolejności należy zadbać o ogólna sprawność techniczną ciągnika. Jeżeli to mamy za sobą, czas pomyśleć o wygodzie. Punktem wyjścia do realizacji tych planów powinna być nowa kabina do Ursusa. Stare maszyny często kabiny nie miały wcale, a jeżeli nawet, to jej jakość nie przystaje do współczesnych oczekiwań. Nowa kabina do starego ciągnika nie zrujnuje budżetu, a wysoki stopień izolacji akustycznej i termicznej, oraz możliwości dalszych modernizacji, jakie otwiera jej zamontowanie, z pewnością jest wart poniesionych nakładów. Zamontowanie nowej kabiny do Ursusa C-360 czy C-330 nie jest skomplikowane, ani czasochłonne.

Remont ciągnika – wyposażenie wnętrza

Jeżeli uzbroiliśmy naszą sześćdziesiątkę w nowoczesną kabinę, pora pomyśleć o elementach wyposażenia jej wnętrza. Z punktu widzenia komfortu pracy, kluczowy będzie nowy fotel operatora. Na rynku nie brakuje regulowanych siedzeń z amortyzacją czy nawet podłokietnikami. Warto w ten element zainwestować, gdyż jest on niesłychanie ważny dla zdrowia naszego kręgosłupa. Kolejne co powinniśmy wziąć pod uwagę, to wydajna wentylacja i nagrzewnica, które pozwolą nam komfortowo pracować przy każdej pogodzie. Na koniec możemy pokusić się o zamontowanie głośników i radia.

Oświetlenie do ciągnika rolniczego

Nowe ciągniki fabrycznie wyposażone są lampy pozwalające na efektywną i bezpieczną pracę po zmroku. Dodatkowo producenci oferują opcjonalne pakiety oświetlenia montowane na życzenie klienta. Nie ma żadnego powodu, by metamorfoza naszego starego Ursusa nie uwzględniała i tego elementu. Szeroki asortyment energooszczędnych lamp pozwala, na wyposażenie naszej sześćdziesiątki w wydajne oświetlenie do pracy w godzinach nocnych.

Remont ciągnika w trosce o wzrost bezpieczeństwa

Często komfort pracy rolnika jest niesłusznie bagatelizowany. Warunki, w jakich pracuje operator, przekładają się bowiem na jego zmęczenie. Jeżeli uda nam się je ograniczyć podnosimy poziom bezpieczeństwa, a w to zawsze warto zainwestować. Dlatego remont ciągnika mający na celu poprawę komfortu nie powinien być traktowany jako kaprys i z pewnością warto go przeprowadzić.

Oryginalne części zamienne do Ursusa C-330 zakupisz w markecie rolniczym

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *