Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Odśnieżarki i zamiatarki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odśnieżarki i zamiatarki - na co zwrócić uwagę przy wyborze
Odśnieżarki i zamiatarki - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Konieczność odśnieżania to dla wielu przykry obowiązek, który odbiera radość z zimowej aury. Wystarczy jednak zamienić łopatę do śniegu na profesjonalny sprzęt, aby odśnieżanie zamieniło się w przyjemność. Odśnieżarki i zamiatarki to urządzenia, które pomogą szybko, skutecznie i bez wysiłku pozbyć się białego puchu. Sprawdź, jaki sprzęt jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Odśnieżarki spalinowe

Jednym z najpopularniejszych urządzeń do usuwania śniegu są odśnieżarki spalinowe. Zostały one zaprojektowane do skutecznego i wygodnego odśnieżania w krótkim czasie nawet terenów o dużej powierzchni. Zasada działania odśnieżarki polega na zagarnianiu śniegu do wnętrza za pomocą specjalnych podajników ślimakowych (wirniki). Mocne odśnieżarki kruszą nawet zlodowaciałe zaspy. Śnieg jest transportowany do komina (dyszy), a następnie wyrzucany na odległość nawet kilku metrów.

STIGA ST 4262 P Odśnieżarka spalinowa fot. agro-metal.com.pl

Przykładem niezawodnej odśnieżarki do śniegu jest model ST 4262 P marki Stiga z silnikiem o mocy 4,4 kW i wirnikiem o szerokości 62 cm. Sprzęt poradzi sobie nawet z zaspami o głębokości 50 cm i zbitym śniegiem, który wyrzuca na odległość do 10 m. Elektryczny rozrusznik, przekładnia z biegami do przodu i tyłu, duże opony ze specjalnym bieżnikiem oraz płozy ślizgowe sprawiają, że odśnieżarka spalinowa poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Do tego warto wspomnieć o niezwykle łatwym manewrowaniu i długoletniej trwałości.

Typy odśnieżarek spalinowych

Odśnieżarki jednostopniowe to podstawowy rodzaj urządzeń spalinowych do odśnieżania. Oprócz kompaktowej budowy posiadają także silnik o dość małej mocy. Cechą charakterystyczną jest jeden ślimakowy podajnik (wirnik), który odpowiada zarówno za zagarnianie śniegu, jak również odrzucanie go na bok. Odśnieżarka jednostopniowa przeznaczona jest do odśnieżania maksymalnie 15-centymetrowej warstwy śniegu z równego podłoża o niezbyt dużej powierzchni.

Zobacz bogaty wybór odśnieżarek spalinowych i elektrycznych w sklepie Agro-Metal.com.pl: https://www.agro-metal.com.pl/pol_m_OGROD_ODSNIEZARKI-304.html

Z kolei odśnieżarki dwustopniowe wyposażone są w mocniejsze silniki, co przekłada się na większą wydajność. Bez trudu radzą sobie nawet z mokrym lub przymarzniętym śniegiem na dużych powierzchniach. Co ważne, mechanizm ich działania opiera się na jednoczesnej pracy 2 wirników. Pierwszy z nich zagarnia bryły, zaś drugi je rozdrabnia i wyrzuca przez komin na dużą odległość.

AL-KO SNOWLINE 620 E II – ODŚNIEŻARKA SPALINOWA fot. agro-metal.com.pl

Dobrą opinią wśród użytkowników cieszy się dwustopniowa odśnieżarka spalinowa z napędem AL-KO SNOW LINE 620 E II. Wyposażona jest w mocny silnik 4,4 kW oraz obrotowy wyrzutnik, który odrzuca śnieg na odległość nawet 15 m. Dobrą trakcję i zwrotność zapewniają duże koła z grubym bieżnikiem. Zaś elektryczny rozrusznik gwarantuje szybki rozruch także przy niskich temperaturach.

Odśnieżarki elektryczne

Kompaktowymi rozmiarami i mniejszą wydajnością, ale wciąż wystarczającą do skutecznego odśnieżania, charakteryzują się odśnieżarki elektryczne. Urządzenia te zasilane są prądem, co oznacza, że zasięg ich pracy ogranicza kabel. Z drugiej strony wyróżniają się cichą i bezemisyjną pracą. Zaletą odśnieżarki elektrycznej jest także doskonała zwrotność, prosta obsługa i serwisowanie oraz niska cena.

AL-KO SNOWLINE 46 E – ODŚNIEŻARKA ELEKTRYCZNA fot. agro-metal.com.pl

Do szybkiego i bezwysiłkowego odśnieżania niewielkiego podjazdu sprawdzi się odśnieżarka elektryczna AL-KO SNOWLINE 46. Wyposażona jest w silnik o mocy 2000W i jednostopniowy układ wirników. Odśnieżarka z łatwością usuwa pokrywę śnieżną o grubości do 30 cm. Zaś obrotowy komin wyrzuca śnieg na odległość nawet 10 m. Zaletą są także kompaktowe wymiary, co ułatwia nie tylko manewrowanie, ale też przechowywanie odśnieżarki.

Zamiatarki a odśnieżarki

Odśnieżarki to nie jedyne urządzenia, które nadają się do odśnieżania. Z tym zadaniem radzą sobie także zamiatarki, których głównym zastosowaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z twardych powierzchni na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Wiele modeli można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które zwiększają funkcjonalność urządzeń. Dzięki temu zamiatarki mogą być użytkowane przez cały rok, także zimą.

Na rynku dostępne są zamiatarki ręczne, elektryczne i spalinowe. Wszystkie rodzaje nadają się do usuwania śniegu zimą. Przy tym zamiatarka różni się od odśnieżarki budową i zasadą działania. Zamiast podajników ślimakowych posiada obrotowe szczotki z mocnym włosiem. Zamiatarka przemieszcza śnieg, odrzucając go na bok lub zbiera do pojemnika na zanieczyszczenia.

Zamiatarka STIGA SWS 800 G + pług śnieżny zestaw do odśnieżania odśnieżarka fot. agro-metal.com.pl

Doskonałą propozycją dla użytkowników poszukujących wielofunkcyjnych urządzeń jest zamiatarka spalinowa Stiga SWS 800 G z pługiem śnieżnym do odśnieżania w zestawie. Duża moc silnika 4,1 kW w połączeniu z szerokością roboczą wynoszącą 80 cm zapewnia szybkie i bezwysiłkowe sprzątanie oraz odśnieżanie nawet dużych powierzchni. Zamiatarka wyposażona jest w szczotkę, która doskonale usuwa z utwardzonej powierzchni piasek, liście czy skoszoną trawę, ale także cienką warstwę śniegu. W przypadku obfitych opadów przyda się pług śnieżny.

Zamiatarka Stiga została zaprojektowana z myślą o wysokim komforcie i ergonomii pracy. Decydują o tym duże koła o doskonałej przyczepności, przekładnia manualna z biegami do jazdy w przód i w tył oraz regulowany uchwyt. Zamiatarka nadaje się do całorocznego użytku przydomowego, jak i profesjonalnego.

Podsumowując – odśnieżarka elektryczna czy spalinowa?

Podstawowym kryterium wyboru między odśnieżarką spalinową a elektryczną powinny być precyzyjnie określone potrzeby użytkownika. Znaczenie ma też wielkość powierzchni, która ma być odśnieżana. Liczą się również takie aspekty, jak dostęp do źródła prądu czy łatwość obsługi.

Podsumowując, odśnieżarka spalinowa to najlepszy wybór dla właścicieli dużych działek, którzy potrzebują niezawodnej maszyny do pracy w trudnych warunkach. Modele o dużej mocy sprawdzą się zwłaszcza w rejonach, gdzie zwykle występują intensywne opady śniegu. Natomiast odśnieżarka elektryczna to świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich posesji z możliwością podłączenia do prądu. Urządzenia te docenią także użytkownicy, którzy poszukują sprzętu cichego i łatwego w obsłudze.

Duży wybór różnego rodzaju odśnieżarek i zamiatarek oferuje sklep Agro-Metal. Firma zajmuje się sprzedażą wyłącznie najwyższej jakości urządzeń od renomowanych producentów. Gwarantuje to niezawodne działanie odśnieżarek i zamiatarek przez wiele lat. Przy tym wysoka jakość idzie w parze z konkurencyjnymi cenami.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Mobilne kotłownie kontenerowe: czym wyróżniają się najlepsze rozwiązania na rynku?

Kotłownie kojarzą się z brakiem mobilności, olbrzymimi kosztami i ograniczoną elastycznością?
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Najczęstsze problemy z wężami ogrodowymi - jak im zaradzić?

Każdy właściciel ogrodu potrzebuje węża ogrodowego, który umożliwi podlewanie roślin, czy…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *