Taras

Markiza tarasowa w kasecie

Markiza tarasowa w kasecie
Markiza tarasowa w kasecie

Upały potrafią męczyć. Nawet taras  bywa za bardzo nasłoneczniony, aby chwilę posiedzieć i zrelaksować się i poobserwować okolicę. W letni skwar potrzebujemy skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Świetnie sprawdza się markiza tarasowa, która chroni przed słońcem, wiatrem, a nawet deszczem.

Markiza- ratunek przed słońcem

Markizy tarasowe w kasecie są  uniwersalne  – zdają egzamin z funkcjonalności i estetyki na prywatnych posesjach i w przestrzeniach użyteczności publicznej. Wykonanie elementów konstrukcyjnych z aluminium sprawia, że jest ona niezwykle wytrzymała  i daje doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu można miło spędzić czas na tarasie, nawet przy niewielkim deszczu lub w upale. Markiza jest  lekkie zadaszenie, wykonane z wysokiej jakości impregnowanej tkaniny. Oprócz ochrony przed słońcem, pełni także funkcję dekoracyjną –  pozwalają ciekawe na zagospodarowanie zacienionej przestrzeni na balkonie lub tarasie letnie dni. Aby osłonić swój kącik odpoczynku przed oczami sąsiadów, można zamontować markizę boczną. Ten efektowny element obniża nawet odrobinę temperaturę w pomieszczeniu, które znajduje się najbliżej markizy.

Montaż markizy

Markiza tarasowa w kasecie jest montowana bezpośrednio na budynku. Nadaje się do montażu na ścianach, sufitach i krokwiach. Kolejną kwestią, nad którą na pewno warto zastanowić się, jest mechanizm składania i rozwijania. Wśród dostępnych mechanizmów możemy wybrać tradycyjną metodę ręczną, regulację markizy za pomocą korby lub nowoczesny mechanizm automatyczny, w którym poprzez przycisk znajdujący się na specjalnym pilocie możemy rozłożyć i zwinąć naszą markizę. Mechanizm automatyczny jest najwygodniejszy. Materiał, z którego uszyta jest markiza, musi być dobrze zaimpregnowany, ponieważ w ten sposób zyskuje ochronę przed płowieniem od słońca. 

Kaseta -ochrona przed uszkodzeniami

Markiza w kasecie została uznana przez konsumentów za najpopularniejszy rodzaj markizy. Ten model produktu jest wyposażony w specjalną kasetę, w której schowany jest materiał wraz z rurą nawojową i ramieniem. Kaseta to pewien rodzaj schowka chroniący markizę przed uszkodzeniem, zabrudzeniami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Nawet ulewa i opady śniegu nie zagrożą markizie. Kaseta gwarantuje doskonały wygląd markizy przez długie lata. Markizy w kasecie nie trzeba zdejmować przed zimą.

Bogata kolorystyka

W ofercie rynkowej dostępne są markizy tarasowe  w kasecie w różnych kolorach, o ciekawych deseniach i wzorach tkanin. Barwy i wzory dopasowuje się do stylistyki domu, aby podkreślić walory estetyczne rozwiązania i ładnie komponujące się ze sobą elementy aranżacji posesji. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą zamówić markizy z logo firmy, które na pewno zwiększą zainteresowanie produktami lub usługami.

Na cenę markizy ma wpływ jej wielkość, kąt nachylenia, rodzaj sterowania (rozwijania i zwijania markizy). Najwięcej trzeba zapłacić za  modele z kasetą i sterowaniem automatycznym.

Powiązane posty
Taras

Jak przygotować taras na gruncie?

Taras stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, łącząc wnętrze domu z ogrodem. Aby taras…
Czytaj więcej
TarasZabudowa ogrodu

Deski Tarasowe: Stwórz swoją oazę w ogrodzie!

Czy marzysz o własnym kawałku raju w Twoim ogrodzie? Deski tarasowe są idealnym rozwiązaniem…
Czytaj więcej
Taras

Urządzanie i aranżacja wnętrz - funkcjonalny taras

Taras stanowi w nowoczesnych projektach nie tylko łącznik domu z ogrodem, ale również dodatkową…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *