Oświetlenie

Lampy solarne w ogrodzie – oszczędnie i funkcjonalnie

lampa solarna do ogrodu
lampa solarna do ogrodu

Lampy solarne, dzięki spadkowi kosztów wytwarzania ogniw fotowoltaicznych, oraz poprawie sprawności tego typu oświetlenia, są coraz częściej używane w gospodarstwach domowych. Najczęściej oczywiście spotykamy lampy solarne w ogrodzie.

Lampy solarne – czysta oszczędność

Na całym świecie, w każdej praktycznie dziedzinie życia, coraz większą wagę przywiązuje się do rozwiązań ekologicznych. Zwłaszcza w dziedzinie pozyskiwania energii. To właśnie przekłada się na spektakularny wzrost popularności lamp solarnych.

Lampy solarne w ogrodzie w połączeniu z technologią LED, to oświetlenie ekologiczne, wydajne i przede wszystkim tanie w eksploatacji.

W zakupie również lampy solarne do ogrodu nie są drogie. Ceny zaczynają się już nawet od kilkunastu złotych. Wprawdzie żywotność i wydajność takich lamp w groszowych cenach nie jest bardzo wysoka, ale za to pozwolić sobie na nie może każdy i oświetlić takimi lampami na przykład ścieżki w ogrodzie, taras, czy otoczenie pergoli.

Lampy solarne w ogrodzie – ozdobne z pożytecznym

Coraz bardziej popularne „solary”, to nie tylko oszczędność, ale też możliwość efektownego ozdobienia ogrodu. Występują w oprawach o różnym kształcie, praktycznie w każdym stylu. Bez obaw możemy więc rozejrzeć się za lampami solarnymi do ogrodu i dopasować je do swoich potrzeb i upodobań.

Niewątpliwą zaletą lamp solarnych do ogrodu jest fakt, że nie wymagają okablowania, w związku z czym można je zastosować wszędzie tam, gdzie zastosowanie tradycyjnego zasilania jest mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe. Wystarczy taką lampę rozpakować i umieścić we właściwym miejscu. Fakt ten w połączeniu z niewysoką ceną i możliwością dopasowania ogrodowych lamp solarnych do każdej aranżacji ogrodowej sprawia, że lampy te są chętnie kupowanym, bardzo popularnym rodzajem ogrodowego oświetlenia.

Najwięcej dostępnych modeli, to uniwersalne, proste lampy na palikach do wbicia w ziemię, na przykład, ale są też modele o bardziej fantazyjnych kształtach. Ograniczeniem jest jedynie konieczność umieszczenia ogniwa na powierzchni, co trochę determinuje kształt, a z czym projektanci coraz lepiej sobie radzą. Możemy wybierać spośród wielu modeli małych lampek, albo wysokich latarni zasilanych światłem słonecznym.

Mamy szeroki wybór nie tylko spośród lamp stojących – małych i dużych ale tez spośród lamp dedykowanych do umieszczania przy oczkach wodnych, które projektowane są pod kątem wydobywania uroku oświetlanych obiektów. Bardzo interesującym rozwiązaniem może się też okazać zastosowanie lamp przyściennych typu kinkiet.

Coraz bardziej fantazyjne lampy solarne w ogrodzie dają światło o różnym natężeniu i barwie, co również można wykorzystać planując oświetlenie różnych punktów naszego ogrodu. Zastosowanie żarówek ledowych sprawia, że lampy solarne mogą świecić do dwunastu godzin, co oznacza całonocne oświetlenie wybranych miejsc baz jakiegokolwiek wzrostu kwot na rachunkach za energię elektryczną.

Prawda, że brzmi kusząco?

Powiązane posty
Architektura ogrodowaOświetlenie

Jak rozświetlić ogród latem?

Pięknie zaaranżowany taras zachęca do spędzania w nim letnich wieczorów. Organizacja spotkań…
Czytaj więcej
Oświetlenie

Tanie oświetlenie ogrodu dzięki lampom solarnym

Ciepłe sierpniowe wieczory sprzyjają wypoczywaniu i spotkaniom towarzyskim w ogrodzie. To świetny…
Czytaj więcej
Oświetlenie

Żaluzje drewniane, czy aluminiowe? Które wybrać?

Wybór żaluzji nie jednemu z nas spędził sen z powiek. Okazuje się bowiem, że spełniają one w…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *