Architektura ogrodowaOświetlenie

Jak rozświetlić ogród latem?

oświetlenie ogrodu

Pięknie zaaranżowany taras zachęca do spędzania w nim letnich wieczorów. Organizacja spotkań na świeżym powietrzu sprzyja wówczas relaksowi w gronie rodziny czy przyjaciół. Pachnące kwiaty, kolorowe krzewy i pnącza pobudzają zmysły, lecz do pełnego zachwytu brakuje jeszcze nastrojowego oświetlenia. Jak zadbać o tę kwestię?

Romantycznie i bezpiecznie

Pierwsze, co przychodzi na myśl w temacie rozświetlenia ogrodu, to świece. Są bardzo nastrojowe i świetnie budują romantyczny nastrój, jednak warto mieć tu na uwadze przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Połączenie płomienia z otaczającą zielenią nie jest najlepszym pomysłem, chyba że świece są doskonale zabezpieczone lampionami. Płomień nie daje zbyt wiele światła, zatem raczej nie sprawdzi się przy biesiadowaniu w większym gronie.

Girlandy z żarówek

Lampki o barwie ciepłej bieli są świetnym sposobem na rozświetlenie ogrodu. Od lat stosuje się je w kluczowych miejscach, skupiając świetlne łańcuchy w pobliżu takich miejsc, jak stół czy stanowisko do grillowania. Czy warto kupić girlandy z żarówkami do ogrodu? Zdecydowanie tak, ponieważ oprócz tego, że są bardzo praktyczne, pełnią też funkcję ozdobną. Takie lampki bardzo efektownie wyglądają rozwieszone wokół letniego baldachimu lub dachu, delikatnie oświetlając najbliższe otoczenie.

Girlandy z żarówek można rozwiesić na wiele sposobów. Najlepiej prezentują się rozwieszone wyżej między drzewami, oplatające pnie i krzewy, a nawet leżące na gruncie, wytyczając ścieżki. W ogrodzie można rozstawić słupki, a pomiędzy nimi umieścić łańcuchy z lampek. Będą wyglądać jak luźno wiszące poręcze, tworząc efektowną dekorację.

Sprawdź ofertę naszego partnera: https://neoneo.pl/pl/p/Girlanda-zewnetrzna-LED-20m-czarna-20-zarowek-1%2C3W-2700K/1160

Które elementy ogrodu rozświetlić?

Decydując się na oświetlenie w postaci girlandy zewnętrznej, należy mieć na względzie nie tylko funkcjonalność, ale i kwestie bezpieczeństwa. Oświetlenie istotnych miejsc usprawni poruszanie się po zmroku. Warto zatem rozwiesić girlandy wzdłuż ścieżek oraz w miejscach, gdzie przebywa się najczęściej. Jeśli ogród nie ma dużej powierzchni, wystarczą zaledwie 2-3 komplety zestawów oświetleniowych, by skutecznie rozświetlić całą przestrzeń.

Girlandy z lampek dostępne są w wielu kolorach, lecz najpopularniejszym jest biel. To ona daje najwięcej światła. Optymalnym rozwiązaniem będą łańcuchy świetlne z lampek o ciepłej barwie. Są one łagodniejsze dla oczu – w przeciwieństwie do girland emitujących zimny odcień światła, który przywodzi na myśl ostre, szpitalne lampy.

Bezproblemowy powrót do domu

Przebywanie w ogrodzie letnimi wieczorami jest bardzo przyjemne i przynosi uczucie odprężenia. Aby czerpać z relaksu maksimum korzyści, warto zadbać też o to, by goście bezpiecznie opuścili przestrzeń po zakończonym spotkaniu. W tym celu oprócz oświetlenia ścieżek ogrodowych można też wyeksponować ganek oraz drzwi frontowe. Jaki rodzaj oświetlenia jest najtrwalszy? Spośród wielu opcji najkorzystniej wypadają girlandy zewnętrzne LED. Są nie tylko estetyczne, ale i bezpieczne, a przy tym dyskretnie, a zarazem dosadnie podkreślają piękno otoczenia.

Artykuł o charakterze reklamowym.

Powiązane posty
Oświetlenie

Rozświetl swój ogród na wiosenne wieczory – wybieramy oświetlenie ogrodowe

Wraz z nadejściem wiosny, dni stają się dłuższe, a wieczory cieplejsze, zachęcając nas do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Żagiel ogrodowy na taras - jaki wybrać?

Żagiel ogrodowy na taras to doskonały sposób na stworzenie przytulnego miejsca przeznaczonego do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *