Oświetlenie

Tanie oświetlenie ogrodu dzięki lampom solarnym

Tanie oświetlenie ogrodu dzięki lampom solarnym
Tanie oświetlenie ogrodu dzięki lampom solarnym

Ciepłe sierpniowe wieczory sprzyjają wypoczywaniu i spotkaniom towarzyskim w ogrodzie. To świetny sposób na regenerację, wytchnienie, oderwanie od codzienności. Jak w takim razie jeszcze bardziej umilić sobie te chwile relaksu? Rozwiązaniem jest oświetlenie w postaci lamp solarnych, które posiadają szereg praktycznych cech, od ekologicznego, taniego oświetlenia, dekoracji, po tworzenie intymnego nastroju.

Lampki solarne do ogrodu – tanie i energooszczędne  

Oświetlenie ogrodowe to lampy w różnym kształcie i kolorze, które zapewniają oświetlenie wszystkich zakątków ogrodowych. Podstawową cechą jest zasilanie lamp energią słoneczną. Co to nam daje? Przede wszystkim możemy umieścić lampy w dowolnym miejscu w ogrodzie, gdyż niepotrzebne jest zasilanie z sieci energetycznej. Jeśli wykonamy trochę wysiłku i przemyślimy rozmieszczenie lampek, wydobędziemy z mroku wszystkie najważniejsze elementy – rośliny dekoracyjne, fontanny, oczka wodne, kwietniki etc. Lampy solarne są też bardzo energooszczędne, wydajne w efekcie mało kosztowne. Diody LED zapewniają wysoką wydajność, energooszczędność, charakteryzują się długą żywotnością. Nie musimy ponosić kosztów instalacji przewodów elektrycznych w ogrodzie.  Długość oświetlenia solarnego wynosi od 5 godzin do 20. Lampy dzięki diodom są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne (m.in. wilgoć) drgania, wstrząsy, czy upadki. To też obniża koszty użytkowania, bo nie musimy ich często konserwować, czy wymieniać. Warto natomiast pamiętać, żeby na okres jesienno-zimowy schować urządzenia w jakimś pomieszczeniu, by nie uległy uszkodzeniu na mrozie.

Zasady działania – tanie i praktyczne

Zasady działania lamp solarnych są bardzo proste. Lampa solarna zamienia energię
słoneczną na elektryczną za pomocą panelu słonecznego. Nie potrzebne są więc dodatkowe źródła zasilania. Urządzenie absorbuje energię słoneczną w ciągu dnia i zamienia ją w energię elektryczną, która magazynowana jest w bateriach. Światło włączy się automatycznie wieczorem, ponieważ lampy wyposażone są w czujnik zmierzchu. Bardzo praktyczną funkcją jest czujnik ruchu. Jeśli potrzebne jest światło tylko wówczas kiedy jesteśmy w pobliżu, można właśnie z niego skorzystać. Warto tylko pamiętać, że do prawidłowej pracy oświetlenia z czujnikiem ruchu potrzebna jest wolna przestrzeń, by rosnące w pobliżu rośliny nie zakłóciły pracy lampek. Lampy wyposażone w tę funkcję znajdą zastosowanie w dużych ogrodach, na tarasach.

Lampki solarne – twórcy urokliwej i stylowej przestrzeni

Oświetlenie solarne spełnia też bardzo ważną funkcję, jaką jest nadanie przestrzeni ogrodowej walorów estetycznych. Lampki solarne, które mają różny kształt, świecą łagodnym, białym światłem są praktycznym i tanim sposobem na wyczarowanie urokliwej przestrzeni i klimatycznego nastroju. Od naszych osobistych preferencji i gustów estetycznych oraz wielkości i kształtu ogrodu będzie zależał dobór odpowiednich modeli. Jakie mogą być ciekawe rozwiązania? Jedną z bardziej popularnych aranżacji ogrodowych jest umieszczenie ściennych lamp solarnych na ścianie lub płocie – seria lamp PIONNER marki VOLT Polska. W geometrycznym kształcie, w eleganckim czarnym kolorze nadadzą nowoczesny styl każdej przestrzeni. Jeśli często organizujemy spotkania towarzyskie, warto też zainwestować w wiszące lampki solarne. Można je powiesić na tarasie, na barierkach balkonu, na ogrodowym drzewie lub ogrodzeniu.

Powiązane posty
Oświetlenie

Rozświetl swój ogród na wiosenne wieczory – wybieramy oświetlenie ogrodowe

Wraz z nadejściem wiosny, dni stają się dłuższe, a wieczory cieplejsze, zachęcając nas do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaOświetlenie

Jak rozświetlić ogród latem?

Pięknie zaaranżowany taras zachęca do spędzania w nim letnich wieczorów. Organizacja spotkań…
Czytaj więcej
Oświetlenie

Żaluzje drewniane, czy aluminiowe? Które wybrać?

Wybór żaluzji nie jednemu z nas spędził sen z powiek. Okazuje się bowiem, że spełniają one w…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *