Bramy i ogrodzenia

Jakie akcesoria do budowy ogrodzenia panelowego?

Jakie akcesoria do budowy ogrodzenia panelowego
Jakie akcesoria do budowy ogrodzenia panelowego

Ogrodzenie z metalowych paneli to jeden z najprostszych sposobów na zabezpieczenie terenu działki i atrakcyjny zamiennik dla standardowej siatki ogrodzeniowej. Ogrodzenia panelowe są tanie, trwałe i co równie ważne, proste w montażu. Wystarczy zaopatrzyć się w wybrany rodzaj paneli, dedykowane im słupki i podstawowe akcesoria ogrodzeniowe w formie obejm panelowych, zawiasów do furtek, pasujących do nich zamków, wkładek oraz klamek.

Konstrukcja ogrodzenia panelowego

Budowę ogrodzenia zawsze zaczyna się od przygotowania terenu i ustalenia miejsca instalacji słupków. Następnie słupki są wbijane lub wkopywane w ziemię i zalewane betonem. Gdy beton się utwardzi, można przystąpić do montażu paneli. Potrzebne są do tego odpowiednie akcesoria ogrodzeniowe, przede wszystkim dopasowane do kształtu i rozmiaru słupków obejmy. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje obejm, w tym modele przelotowe, rogowe i końcowe. Przydatnymi akcesoriami montażowymi są również klamry pomocnicze, które pozwalają wzmocnić ogrodzenie, zapewniając dodatkowe miejsce łączenia słupka z panelem. Pod adresem https://marketstal.pl/akcesoria-ogrodzeniowe dostępnych jest wiele tego typu akcesoriów o różnych rozmiarach i kolorach. Bez dostępu do dobrej jakości akcesoriów ogrodzeniowych montaż paneli jest trudny, a ogrodzenie słabe i mało estetyczne.

Montaż paneli ogrodzeniowych

Po utwardzeniu betonu przytrzymującego słupki można przystąpić do montażu paneli. Gdy słupki zostały zainstalowane w prawidłowy sposób, instalacja paneli ogrodzeniowych nie zajmuje wiele czasu. Warto przy tym pamiętać, że w odróżnieniu od siatki stalowej paneli nie trzeba naciągać i docinać. Wystarczy każdy panel przykręcić do słupka, używając do tego odpowiednich akcesoriów ogrodzeniowych, obejm lub klamer. Stalowe obejmy przelotowe składają się z dwóch części i śrub montażowych. Obejmują słupek i panel z dwóch stron, dzięki czemu zapewniają skuteczne mocowanie, przytrzymują panel w miejscu i zapobiegają jego przesuwaniu. Dla wzmocnienia konstrukcji panel należy przymocować do słupka w kilku miejscach. Zwykle stosuje się trzy punkty mocowania, co pozwala ustabilizować konstrukcję i zwiększa jej wytrzymałość. Przy panelach ogrodzeniowych o większej wysokości można stosować dodatkowe akcesoria ogrodzeniowe w postacie klamer uniwersalnych.

Przy budowie ogrodzenia panelowego nie można zapomnieć o bramie wjazdowej i furtce. O ile ten pierwszy element może być instalowany niezależnie od ogrodzenia panelowego, o tyle furtkę zwykle mocuje się do słupków końcowych, wykorzystując do tego takie akcesoria ogrodzeniowe jak odporne na rdzewienie zawiasy, zamki i dedykowane im wkładki oraz klamki.

Powiązane posty
Bramy i ogrodzeniaZabudowa ogrodu

Wszystko o słupkach ogrodzeniowych - zastosowanie, zalety i sposoby montażu

Słupki ogrodzeniowe to nieodzowny element każdego ogrodzenia. Poza funkcją praktyczną, pełnią…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją?

Malowanie proszkowe jest popularnym sposobem wykończenia ogrodzeń ze względu na liczne korzyści…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jak zabezpieczyć swój ogród przed niechcianymi intruzami? Wybierz siatkę ogrodzeniową

Siatki ogrodzeniowe to sprawdzony patent na szybkie i skuteczne zabezpieczanie dostępu do…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *