Taras

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne
Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne

Najczęściej w domach i mieszkaniach montujemy rolety wewnętrzne, które pozwalają nam się osłonić głównie przed dużymi promieniami słonecznymi. Jednak coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Rolety montowane od zewnątrz to przede wszystkim ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami, ale także sposób na ochronę przed włamywaczami.  To jednocześnie rolety antywłamaniowe oraz rolety chroniące nas przed zbyt dużym nasłonecznieniem pomieszczenia.  Jak zamontować rolety zewnętrzne i co warto o nich wiedzieć?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • rolety antywłamaniowe czy warto zamawiać je na wymiar?
  • rolety zewnętrzne – kto i kiedy może je zamontować

Rolety podtynkowe to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla miejsc publicznych takich jak urzędy, biura, lokale usługowe. Jednak coraz częściej także właściciele domów jednorodzinnych decydują się na montaż tego typu rolet zewnętrznych. To dobre rozwiązanie jeśli chcemy ochronić się przed włamaniem, a także zabezpieczyć wnętrze mieszkania, domu lub biura.

Zamontowanie rolet zewnętrznych – dlaczego warto?

Rolety zewnętrzne pełnią funkcję głównie antywłamaniową – pancerz rolety ma na celu ograniczyć dostęp do budynku dla niepożądanych gości. Montuje się je na zewnątrz budynków (na elewacji), dlatego często też nazywane są roletami podtynkowymi. Są proste w montażu i bardzo trwałe, wykonane z najlepszej jakości materiałów, co pozwala na ich długoletnie użytkowanie. Co ciekawe otwieranie i zamykanie rolet zewnętrznych może być automatyczne bądź ręczne. Możemy takie rolety przesuwać w górę i w dół ręcznie, za pomocą specjalnego urządzenia lub robić to na pilota. Istnieje również możliwość automatyzacji ich otwierania w zależności od pory dnia, godziny, czy nawet pogody na zewnątrz. Oczywiście rolety antywłamaniowe posiadające sterowanie zdalne są nieco droższe, ale coraz bardziej powszechnie używane.

Co ważne rolety zewnętrzne na wymiar możemy dopasować dosłownie do każdego budynku. Możemy montować je na drzwiach i oknach w taki sposób, aby ochronić niemal całkowicie budynek przed włamaniem. Jeśli chodzi o lokale usługowe to roleta antywłamaniowa może zostać zamontowana w taki sposób, aby osłaniać jednocześnie wejście do lokalu, a także okna wystawowe, aby nie kusiły złodzieja. Najlepiej jest zamówić rolety zewnętrzne na wymiar, by dobrze dopasować je do naszych potrzeb. Pancerz rolety wykonywany jest w różnych wariantach kolorystycznych i możemy dopasować je do koloru elewacji budynku, co jest bardzo ważne ze względów estetycznych. Dodatkowo rolety wykonywane są z różnego rodzaju materiałów i w różny sposób chowają się tak, aby być niewidoczne. Coraz więcej rolek ma specjalną kasetę do której roleta zwija się tak, aby nie przeszkadzać kiedy lokal lub urząd jest otwarty, a opuszczana jest w momencie zamknięcia budynku.

Tak jak wspominaliśmy rolety antywłamaniowe możemy otwierać i zamykać ręcznie lub robić to poprzez zdalne sterowanie za pomocą współczesnych osiągnięć elektroniki. Rolety antywłamaniowe zewnętrzne działają podobnie jak bramy garażowe – w podobny sposób się rozwijają, a także ich zwijanie działa na podobnej zasadzie. Dzięki temu ich obsługa nie sprawia trudności osobom, które nie mają większego doświadczenia w ich użytkowaniu.

Rolety podtynkowe, a rolety wewnętrzne

Co ciekawe możemy z roletami zewnętrznymi z łatwością połączyć rolety wewnętrzne. Nawet jeśli na oknach i drzwiach naszego budynku mamy rolety antywłamaniowe montowane na elewacji budynku, to spokojnie w środku na oknach możemy także zamontować rolety wewnętrzne. Rolety możemy dopasować do wnętrza pomieszczeń tak, aby cały design pomieszczenia współgrał z kolorami rolet, które możemy kupić praktycznie we wszystkich kolorach tęczy. Co ważne, rolety wewnętrzne w niczym nie przeszkadzają i pozwalają na co dzień ochronić się przed słońcem, a rolety antywłamaniowe w pełni zabezpieczają nasz budynek, lokal usługowy lub okna w domach jednorodzinnych przed włamaniem nocą. Jedne i drugie zapewniają nam całkowite zaciemnienie i komfortową temperaturę podczas snu.

Rolety zewnętrzne – gdzie zamówić rolety antywłamaniowe na wymiar?

Rolety antywłamaniowe najlepiej zamówić u producenta, który jednocześnie wykona pomiar, wyprodukuje dla nas stosowną roletę, a także ją zamontuje. Dodatkowo często w pakiecie usług producenci mają także serwis rolet zewnętrznych, co również jest istotne, ponieważ możemy korzystać z usług tylko jednej firmy, dzięki czemu ewentualne serwisowanie rolet zewnętrznych jest wtedy bardzo proste i tańsze. Wynika to z tego, że producent rolet oferując kompleksową usługę od pomiaru przez montaż aż po serwis proponuje nam niższe i bardziej atrakcyjne ceny. Warto pamiętać, że rolety zewnętrzne wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, które trudno ulegają zniszczeniu i są odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg, wysoka i niska temperatura. Nie ulegają korozji i odkształceniom, dzięki czemu działają długo i nie wymagają częstych napraw. W przypadku domu jednorodzinnego warto uwzględnić zakup rolet i ich montaż już w projekcie budynku. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych prac i dodatkowych kosztów.

Powiązane posty
Taras

Jak wybrać odpowiednie płyty betonowe na taras?

Taras to powierzchnia w przydomowej przestrzeni, która jest narażona na wiele negatywnych…
Czytaj więcej
Taras

Jak przygotować taras na gruncie?

Taras stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, łącząc wnętrze domu z ogrodem. Aby taras…
Czytaj więcej
TarasZabudowa ogrodu

Deski Tarasowe: Stwórz swoją oazę w ogrodzie!

Czy marzysz o własnym kawałku raju w Twoim ogrodzie? Deski tarasowe są idealnym rozwiązaniem…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *