Oświetlenie

Jak wybrać odpowiednie reflektory zewnętrzne ogrodowe?

Jak wybrać odpowiednie reflektory zewnętrzne ogrodowe?
Jak wybrać odpowiednie reflektory zewnętrzne ogrodowe?

Ogród to miejsce odpoczynku, w którym lubimy przebywać z rodziną lub przyjaciółmi. Spotkanie w ogrodzie, na którym zgromadzeni spędzają miło czas, nie musi kończyć się wraz ze zmrokiem. Nie musimy przerywać prac ogrodowych, czy czytania książki w ogrodzie, bo zrobiło się ciemno. Aby w pełni wykorzystać rekreacyjny potencjał ogrodu, wystarczy go odpowiednio oświetlić. W ogrodzie idealnie sprawdzają się reflektory zewnętrzne.

Funkcjonalne i estetyczne oświetlenie ogrodowe

reflektory oświetleniowe

Reflektory zewnętrzne ogrodowe to optymalne rozwiązanie – podkreślają urok i walory estetyczne ogrodu. Reflektor oświetleniowy świetnie wygląda przy ogrodowej fontannie, oczku wodnym lub rzeźbie. Reflektory ogrodowe pełnią nie tylko rolę estetyczną i zwiększają bezpieczeństwo w trakcie przebywania w ogrodzie po zmroku. Cechuje je precyzyjna wiązka światła o różnym natężeniu, która ma możliwość dowolnego ustawienia, co umożliwia wydobycie charakterystycznych cech fasady, elementów zdobniczych, czy wyeksponowanie małej architektury ogrodowej, np.: rzeźb, oczek wodnych, zakątka wypoczynkowego.

Niezwykła wytrzymałość

Reflektor oświetleniowy ogrodowy

Wiadomo, że przedmioty przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz muszą cechować się odpornością na warunki atmosferyczne. Reflektor zewnętrzny ogrodowy ma specjalistyczną, kompaktową konstrukcję. Badania techniczne i doświadczenie klientów pokazały, że reflektory punktowe bezawaryjnie działają nawet w ekstremalnych warunkach – niestraszne im są wiatr, silny deszcz, śnieg, wilgotność, zmieniająca się temperatura, czy mróz. Solidne wykonanie z materiałów wysokiej jakości, hartowane szkło, uszczelnienia ochronne gwarantują wydajność, niezawodność oraz estetyczny wygląd na długie lata. Reflektory oświetleniowe tworzą unikalny klimat po zmroku, stanowią ciekawą dekorację ogrodu i nadają się zarówno do małych, jak i dużych ogrodów czy tarasów.

Trwała oprawa

Reflektory przeznaczone do ogrodu muszą spełniać dużo wyższe wymagania techniczne niż oświetlenie wewnętrzne, ponieważ są narażone na działania różnych czynników atmosferycznych. Duże znaczenie dla ich wytrzymałości ma oprawa, która powinna być wykonana ze stali, aluminium, czy nylonu, wzmocnionego włóknem szklanym. Elementy obudowy muszą być nierdzewne.

Kryteria wyboru oświetlenia ogrodowego

reflektor punktowy zewnętrzny

Oświetlenie w ogrodzie daje mnóstwo korzyści właścicielom- zwiększa bezpieczeństwo posesji, umożliwia przebywanie na zewnątrz po zmroku, ma wpływ na wygląd ogrodu. Wybierając oświetlenie do ogrodu, należy zwrócić uwagę na warunki panujące w ogrodzie oraz na jego stylistykę. Rozmieszczenie punktów świetlnych, ich ilość i forma ma decydujące znaczenie dla funkcjonalności ogrodu. Można wręcz powiedzieć, że to podstawa aranżacji ogrodu. Odpowiednio dobrane światło tworzy nastrój sprzyjający wieczornej rekreacji. Reflektory zewnętrzne ogrodowe mają różne kształty.

Oświetlenie ogrodu chroni posesję przed włamywaczami.  Rozświetlony ogród wygląda niczym z bajki – ma w sobie nutkę tajemniczości i zaprasza do przebywania w nim po zmroku nawet do białego rana.

Powiązane posty
Oświetlenie

Rozświetl swój ogród na wiosenne wieczory – wybieramy oświetlenie ogrodowe

Wraz z nadejściem wiosny, dni stają się dłuższe, a wieczory cieplejsze, zachęcając nas do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaOświetlenie

Jak rozświetlić ogród latem?

Pięknie zaaranżowany taras zachęca do spędzania w nim letnich wieczorów. Organizacja spotkań…
Czytaj więcej
Oświetlenie

Tanie oświetlenie ogrodu dzięki lampom solarnym

Ciepłe sierpniowe wieczory sprzyjają wypoczywaniu i spotkaniom towarzyskim w ogrodzie. To świetny…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *