Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak pozbyć się dużej ilości śmieci?

Jak pozbyć się dużej ilości śmieci
Jak pozbyć się dużej ilości śmieci

W sytuacji gdy mamy do czynienia z ogromną ilością różnego rodzaju odpadów, np. podczas opróżniania mieszkania, domu lub biura, najlepszym rozwiązaniem są kontenery na śmieci. Wynika to z faktu, iż gruzu, zmieszanych odpadów budowlanych i odpadów wielkogabarytowych pod żadnym pozorem nie można wrzucać do pojemników na odpady komunalne. W jaki sposób najlepiej zaplanować wywóz dużej ilości śmieci?

Kontenery na śmieci – kluczowe informacje

Przede wszystkim należy oszacować ilość śmieci i ich rodzaj. Aby to zrobić, trzeba zebrać je w jednym miejscu. Takie podejście sprawia, że ryzyko zamówienia zbyt małego kontenera jest zredukowane do minimum.

  • Dodatkowo, należy dokładnie sprawdzić czy w śmieciach nie znajdują się odpady klasyfikowane jako niebezpieczne. Są to m.in. baterie, ogniwa, akumulatory, wszystkie źródła światła, leki i opakowania, przepracowane oleje, smary i inne niebezpieczne substancje. Ich utylizacja przebiega w zupełnie inny sposób, dlatego nie wolno mieszać takich odpadów ze śmieciami.
  • Warto również zaplanować lokalizację kontenera. Im będzie bliżej odpadów, tym szybciej śmieci zostaną do niego załadowane. Niestety, nie zawsze jest taka możliwość. Wynika to m.in. z ukształtowania terenu lub przeszkód fizycznych.
  • Jeżeli już oszacujemy ilość odpadów, wówczas możemy przejść do kolejnego etapu, czyli zamówienia kontenera. Najlepiej wybrać wersję o pojemności 8³. Kontenery na śmieci o tej pojemności charakteryzują się następującymi wymiarami: wysokość – 130 cm, długość – 350 cm i szerokość – 180 cm. Oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić kilka lub nawet kilkanaście pojemników.

Zamawiając duży kontener warto również sprawdzić czy pojazd będzie miał swobodny wjazd. Niestety w przypadku np. wąskich bram kamienic, przejazd dużego auta może okazać się niemożliwy. Wówczas trzeba zamówić mniejszy kontener, który zostanie dostarczony przez mniejszy pojazd.

Najważniejsze korzyści wynikające z zamawiania kontenerów

Samodzielne usuwanie dużej ilości śmieci jest bardzo czasochłonne. Niestety nie każdy dysponuje odpowiednio dużym pojazdem. Dodatkowo, w trakcie załadunku i wyładunku istnieje duże ryzyko uszkodzenia samochodu. Kontenery na śmieci mogą być podstawione w praktycznie dowolne miejsce, we wcześniej zaplanowanym terminie. W praktyce oznacza to możliwość pozbycia się nawet bardzo dużej ilości śmieci w krótkim czasie. Ponadto korzystając z usług profesjonalnej firmy mamy pewność, że część odpadów zostanie ponownie wykorzystana, natomiast pozostałe będą składowane w bezpiecznym miejscu. Kontenery na śmieci są wykonane z solidnej stali, dzięki czemu można do nich bezpiecznie wyrzucać gruz, ceramikę, cegły, odpady wielkogabarytowe i inne tego typu.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz z Poznania.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

W wielu gospodarstwach nadal na co dzień pracują ciągniki mające po kilkadziesiąt lat. Zadbane…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Drewniane domki ogrodowe, narzędziowe i altanki na działce ROD

Własny skrawek zieleni ulokowany na terenie rodzinnych ogrodów działkowych jest doskonałym…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak odkamienić ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to funkcjonalne urządzenie, z którego pomocą możesz przygotować wiele…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.