Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak pozbyć się dużej ilości śmieci?

Jak pozbyć się dużej ilości śmieci
Jak pozbyć się dużej ilości śmieci

W sytuacji gdy mamy do czynienia z ogromną ilością różnego rodzaju odpadów, np. podczas opróżniania mieszkania, domu lub biura, najlepszym rozwiązaniem są kontenery na śmieci. Wynika to z faktu, iż gruzu, zmieszanych odpadów budowlanych i odpadów wielkogabarytowych pod żadnym pozorem nie można wrzucać do pojemników na odpady komunalne. W jaki sposób najlepiej zaplanować wywóz dużej ilości śmieci?

Kontenery na śmieci – kluczowe informacje

Przede wszystkim należy oszacować ilość śmieci i ich rodzaj. Aby to zrobić, trzeba zebrać je w jednym miejscu. Takie podejście sprawia, że ryzyko zamówienia zbyt małego kontenera jest zredukowane do minimum.

  • Dodatkowo, należy dokładnie sprawdzić czy w śmieciach nie znajdują się odpady klasyfikowane jako niebezpieczne. Są to m.in. baterie, ogniwa, akumulatory, wszystkie źródła światła, leki i opakowania, przepracowane oleje, smary i inne niebezpieczne substancje. Ich utylizacja przebiega w zupełnie inny sposób, dlatego nie wolno mieszać takich odpadów ze śmieciami.
  • Warto również zaplanować lokalizację kontenera. Im będzie bliżej odpadów, tym szybciej śmieci zostaną do niego załadowane. Niestety, nie zawsze jest taka możliwość. Wynika to m.in. z ukształtowania terenu lub przeszkód fizycznych.
  • Jeżeli już oszacujemy ilość odpadów, wówczas możemy przejść do kolejnego etapu, czyli zamówienia kontenera. Najlepiej wybrać wersję o pojemności 8³. Kontenery na śmieci o tej pojemności charakteryzują się następującymi wymiarami: wysokość – 130 cm, długość – 350 cm i szerokość – 180 cm. Oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić kilka lub nawet kilkanaście pojemników.

Zamawiając duży kontener warto również sprawdzić czy pojazd będzie miał swobodny wjazd. Niestety w przypadku np. wąskich bram kamienic, przejazd dużego auta może okazać się niemożliwy. Wówczas trzeba zamówić mniejszy kontener, który zostanie dostarczony przez mniejszy pojazd.

Najważniejsze korzyści wynikające z zamawiania kontenerów

Samodzielne usuwanie dużej ilości śmieci jest bardzo czasochłonne. Niestety nie każdy dysponuje odpowiednio dużym pojazdem. Dodatkowo, w trakcie załadunku i wyładunku istnieje duże ryzyko uszkodzenia samochodu. Kontenery na śmieci mogą być podstawione w praktycznie dowolne miejsce, we wcześniej zaplanowanym terminie. W praktyce oznacza to możliwość pozbycia się nawet bardzo dużej ilości śmieci w krótkim czasie. Ponadto korzystając z usług profesjonalnej firmy mamy pewność, że część odpadów zostanie ponownie wykorzystana, natomiast pozostałe będą składowane w bezpiecznym miejscu. Kontenery na śmieci są wykonane z solidnej stali, dzięki czemu można do nich bezpiecznie wyrzucać gruz, ceramikę, cegły, odpady wielkogabarytowe i inne tego typu.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz z Poznania.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *