Bramy i ogrodzenia

Ile kosztuje montaż wjazdowej bramy przesuwnej?

Ile kosztuje montaż wjazdowej bramy przesuwnej
Ile kosztuje montaż wjazdowej bramy przesuwnej

Brama wjazdowa przesuwna porusza się po linii ogrodzenia, dzięki czemu jej użytkowanie nie wymaga wolnej przestrzeni w świetle wjazdu. Polecane bramy przesuwne są wykonane z wykorzystaniem samonośnej konstrukcji, która jest gwarancją płynnej i cichej pracy w każdych warunkach pogodowych. Ile kosztuje montaż wjazdowej bramy przesuwnej w Krakowie i okolicach?

Co wpływa na koszt montażu?

Na koszt montażu bramy przesuwnej składa się wiele czynników. Cena zależy od wymiarów bramy, materiałów zastosowanych do jej wykonania, obecności dodatkowych rozwiązań (automatyczny napęd, furtka) oraz od stopnia trudności montażu i zakresu koniecznych do wykonania prac. Kiedy brama jest montowana na istniejącym fundamencie, cena montażu jest niższa niż w przypadku konieczności wykonania takiej konstrukcji przez montera.

Jak montuje się wjazdową bramę przesuwną?

W przypadku samonośnych bram przesuwnych skrzydło bramy porusza nad podłożem. Dzięki temu, że brama nie styka się z ziemią, sam mechanizm nie wymaga regularnego czyszczenia, a jej działanie jest płynne i ciche niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. 

Samonośna brama przesuwna jest wyposażona w przeciwwagę, która zwiększa stabilność konstrukcji. Ten rodzaj bramy nie wymaga montażu szyny w podłożu. 

Warto zaznaczyć, że obecność przeciwwagi zwiększa nieco przestrzeń potrzebną do montażu bramy. Przeciwwaga powinna charakteryzować się odpowiednią wysokością, szerokością, wagą oraz wypełnieniem. 

Montaż bramy przesuwnej powinno się pozostawić wykwalifikowanym specjalistom, szczególnie wtedy, gdy mechanizm jest montowany razem z automatycznym napędem.

Jak wydać mniej na montaż bramy?

Stopień skomplikowania montażu bramy wpływa na jego ostateczną cenę. Nie warto oszczędzać na montażu, ponieważ jego właściwe przeprowadzenie jest gwarancją bezpieczeństwa. Jeżeli jednak użytkownik koniecznie chce wydać na montaż bramy nieco mniej, może wykonać osobiście część prac przygotowawczych. Demontaż starej bramy, odpowiednie przygotowanie terenu, czy wykopanie dołu, jeśli jest on potrzebny, na pewno skróci czas montażu bramy i ułatwi pracę specjalistów. 

Należy pamiętać, aby wszystkie planowane działania skonsultować z monterem, ponieważ intuicyjne działania podejmowane na własną rękę mogą niekiedy przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i przysporzyć kłopotów z montażem.

Automatyczna brama przesuwna – czy warto?

Automatyczna brama przesuwna jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią bezpieczeństwo i funkcjonalność. Napęd jest niezbędny szczególnie w przypadku dużych, ciężkich bram, których ręczne otwieranie może być dokuczliwe. Wygodne otwieranie za pomocą pilota pozwala dostać się na posesję bez konieczności opuszczania pojazdu. Brama może stać się częścią inteligentnego domu. Sprawdzanie położenia skrzydeł bramy z dowolnego miejsca, czy obsługa za pomocą smartfona to tylko nieliczne z udogodnień, które czekają na właścicieli automatycznych bram wjazdowych.

Jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać?

W wyborze odpowiedniego napędu z pewnością pomogą specjaliści zajmujący się jego montażem. Warto jednak zorientować się, jakie czynniki mają znaczenie przy wyborze automatycznego napędu do wjazdowej bramy przesuwnej. Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest częstotliwość pracy bramy. Parametry napędu dedykowanego prywatnym posesjom będą się różnić od tych, które poleca się osiedlom i obiektom użyteczności publicznej. Kolejnym ważnym aspektem jest waga skrzydła bramy. Im cięższa i większa jest brama wjazdowa, tym mocniejszy napęd będzie potrzebny do zapewnienia jej płynnej, niezawodnej pracy. Nie można pominąć czynnika, jakim jest bezpieczeństwo użytkowników. Napęd można wyposażyć w fotokomórki, lampy sygnalizujące pracę bramy, czy system awaryjnego, akumulatorowego zasilania. Duży wybór produktów z tej kategorii, pozwala dostosować użytkownikowi stopień automatyzacji bramy do indywidualnych potrzeb.

Montaż bramy przesuwnej w Krakowie – ceny

Wjazdowa brama przesuwna może być otwierana ręcznie lub za pomocą automatycznego napędu, co nie pozostaje obojętne dla ceny montażu. Koszt profesjonalnego montażu bramy przesuwnej oscyluje w granicach 500-1500 złotych. W przypadku bram wjazdowych na zamówienie, cena montażu jest ustalana w sposób indywidualny.

Podsumowanie

Przy zakupie bramy wjazdowej, warto zamówić certyfikowany napęd automatyczny pochodzący od renomowanego producenta. System automatycznego otwierania powinien być dobrany do ciężkości bramy, częstotliwości użytkowania i do ukształtowania terenu. Każdy napęd można wzbogacić o niezawodne systemy bezpieczeństwa. Mowa tu między innymi o fotokomórkach, które wstrzymują pracę bramy po napotkaniu przeszkody, dzięki czemu brama staje się bezpieczna dla ludzi, zwierząt i przedmiotów, które mogą znaleźć się w jej świetle.

Brama wjazdowa przesuwna to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko w Krakowie, ale także na terenie całej Polski i Europy. Jeżeli szukasz renomowanej firmy, która świadczy kompleksowe usługi od pomiaru do montażu, skontaktuj się z nami. Migas-Door to doświadczony producent bram i ogrodzeń. Chcesz zabezpieczyć posesję solidną bramą? Skorzystaj z darmowej wyceny i pomiarów, które oferujemy.

Powiązane posty
Bramy i ogrodzenia

Rusztowania w budownictwie - zastosowania i procedury bezpieczeństwa

Rusztowania to konstrukcje, które bardzo często wykorzystuje się w budownictwie, ponieważ…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzeniaZabudowa ogrodu

Wszystko o słupkach ogrodzeniowych - zastosowanie, zalety i sposoby montażu

Słupki ogrodzeniowe to nieodzowny element każdego ogrodzenia. Poza funkcją praktyczną, pełnią…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją?

Malowanie proszkowe jest popularnym sposobem wykończenia ogrodzeń ze względu na liczne korzyści…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *