Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Czy potrafisz sam naprawić zepsutą kosiarkę?

Czy potrafisz sam naprawić zepsutą kosiarkę?
Czy potrafisz sam naprawić zepsutą kosiarkę?

Koszenie trawnika dotyczy osób zamieszkujących domostwa, do których przynależy ogród z trawnikiem. Aby było to możliwe, konieczna jest sprawna kosiarka. Co jednak w momencie, gdy kosiarka się zepsuje? Czy od razu trzeba udać się z nią do serwisu? Udowodnimy, że samodzielna naprawa kosiarki, to nie fizyka kwantowa i wystarczy minimalna wiedza techniczna oraz części do kosiarki, by zrobić to w zaciszu swojego własnego garażu.

Dlaczego warto spróbować naprawić kosiarkę samemu?

Usterki w naszym sprzęcie bardzo często dotyczą niezwykle błahych spraw. Czasami wystarczy wymienić tylko poszczególne części do kosiarki, by ta na nowo była gotowa do użytku. Przykładowo elementy takie, jak noże do kosiarki, uszczelki itp. po prostu się zużywają i jest to jak najbardziej normalne zjawisko eksploatacyjne. Na szczęście dostęp do części jest na tyle łatwy, że powinniśmy znaleźć je w każdym dobrym sklepie z elektronicznym sprzętem ogrodniczym, czy wygodnie kupić je przez internet.

Producenci kosiarek dbają o to, by ich urządzenia były proste w serwisowaniu. Pamiętajmy, że biorąc się za naprawę kosiarki, indywidualnie mamy szansę zaoszczędzić trochę pieniędzy. Serwisy nawet za naprawę drobnej usterki, czy wymianę części do kosiarki, potrafią naliczyć całkiem pokaźny rachunek. Kolejna zaleta to oszczędność czasu. Oddanie sprzętu do serwisu najczęściej wiąże się z pewnym czasem oczekiwania, a co jeśli trawa jest tak dużą, że sprawnego sprzętu potrzebujemy na już? 

Najczęstsze usterki w kosiarce

Częstą przyczyną awarii urządzenia, są zerwane paski do kosiarki. Te wprawiają w ruch wirnik z nożem, który kosi trawę. Ze względu na intensywną eksploatację nawet najlepsze paski do kosiarki mogą się zużyć. Warto zamówić oryginalne części od producenta albo znaleźć na rynku odpowiedni zamiennik, ponieważ wymiana pasków do kosiarki nie powinna stanowić sporego problemu. Tutaj czynności będą oczywiście zależne od rodzaju urządzenia, ale najczęściej wystarczy ściągnąć główną pokrywę, aby dostać się do mechanizmów zasilających i tam naciągnąć nowy pasek! Kolejny element, który często podlega wymianie, to noże do kosiarki.

Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że te podczas koszenia mają okazję wejść w bezpośredni kontakt z twardymi elementami tj. kamienie. Noże do kosiarki, choć wykonane z niezwykle trwałych stopów, niestety również mają określona wytrzymałość i mogą się złamać lub stępić.

Samodzielna wymiana części do kosiarki

Naprawa kosiarki własnym sumptem to w wielu przypadkach lepsze rozwiązanie niż oddawanie jej do serwisu. Części do kosiarki dostępne są w powszechnej sprzedaży, a bardzo często, aby je nabyć, nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Zakup noży lub pasków do kosiarki, może być dużo lepszym rozwiązaniem, niż czasochłonne i drogie serwisowanie sprzętu w punktach usługowych.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jakie są zalety i wady odkurzaczy Karcher?

W żadnym domu nie może zabraknąć podstawowych sprzętów do sprzątania. Wśród nich możemy…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Co warto wiedzieć o montażu gruntowych pomp ciepła?

Gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności jako efektywne i przyjazne dla środowiska…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jakie narzędzia ogrodowe są najlepsze do porządków wiosennych?

Wiosna to idealny czas na porządki w ogrodzie. Aby ułatwić sobie pracę, warto mieć odpowiednie…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *