Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Roboty do koszenia trawy – zadbany trawnik bez wysiłku

Roboty do koszenia trawy – zadbany trawnik bez wysiłku
Roboty do koszenia trawy – zadbany trawnik bez wysiłku

Piękny, zadbany, gęsty trawnik, to ozdoba każdego ogrodu. Może być miejscem zabaw dla dzieci, przestrzenią relaksu. Aby cieszyć się zachwycającym wyglądem trawnikiem, trzeba go właściwie pielęgnować: kosić, nawozić i podlewać. Trawa rośnie szybko i tylko regularne koszenie zapewnia doskonałą długość i gęstość.

Rady ogrodnika o podlewaniu i koszeniu trawnika

Trawnik należy podlewać wcześnie rano lub wieczorem, kiedy słońce nie praży za mocno. Nie poleca się podlewania trawnika w południe, ponieważ jest to nieefektywne i może szkodzić roślinom. W okresie suszy najlepiej podlewać trawnik raz na 3 dni, ale obficie. Zraszanie może uszkodzić system korzeniowy. Regularne koszenie to nie tylko przycięcie trawy, ale także zagęszczanie trawnika. Pierwsze koszenie nowego trawnika powinno być wykonane, kiedy źdźbła trawy osiągną wysokość ok. 10 cm. Należy skosić trawę do 6 cm. W późniejszych koszeniach należy stopniowo obniżać wysokość noża kosiarki.

Obowiązuje jedna zasada, że jednorazowo nie wolno skosić więcej niż połowę trawy. Zbyt krótkie koszenie pozbawia rośliny składników pokarmowych i utrudnia wzrost trawy, a sprzyja pojawianiu się chwastów i szkodników. Ostatnie koszenie trawnika przed zimą powinno nastąpić w październiku.

Cicha i ekologiczna kosiarka

Ogród to oaza spokoju i zieleni – nasz ekologiczny zakątek. Jednak spokój w ogrodzie może zakłócić regularne koszenie trawy. Kosiarki nie są cicho pracującymi urządzeniami, produkują sporo hałasu, który może przeszkadzać ludziom przebywającym w ogrodzie. Hałasu kosiarki boją się niektóre psy i koty, czyli nasi ukochani przyjaciele, których często zabieramy do ogrodu, aby też zażyły sporej dawki ruchu. Koszenie trawy jest konieczne, ale można to robić bez stresu dla zwierząt i dzieci. Wystarczy kupić robota do koszenia trawnika, który pracuje cicho i zapewnia komfort przebywania w ogrodzie.

Jak wybrać robota koszącego trawnik?

Nie istnieje jeden model robota koszącego trawnik. Ogrody mają różne wielkości i ukształtowanie powierzchni i to właśnie te cechy, trzeba brać pod uwagę kupując urządzenie. Robot koszący może poradzić sobie nawet w pobliżu krzewów. Nie kosi trawy tuż przy ścianie i na wysokich krawężnikach – w tych miejscach trzeba użyć podkaszarki. Roboty to urządzenia samokoszące, ale można nim sterować za pomocą smartfona. Mają wbudowaną nawigację GPS i łączność GSM. Ich cena zależy od maksymalnej wielkości powierzchni, jaką mogą skosić/

Do koszenia trawy w ogrodach usytuowanych na terenach z tendencją do podmakania lub w miejscach, gdzie występuje duży opad liści, powinno zainwestować się w roboty koszące wyposażone w koła pneumatyczne i samoczyszczące. Najnowocześniejsze roboty koszące trawnik mają system zapamiętywania przeszkód i czujniki ostrzegające przed pojawieniem się zwierzęcia.

Produkty tego typu można znaleźć na stronie https://robofarma.com/roboty-koszace/

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak wybrać odpowiednią rozdrabniarkę do gałęzi dla swojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej rozdrabniarki do gałęzi dla ogrodu to kluczowy krok, który może znacząco…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Mobilne kotłownie kontenerowe: czym wyróżniają się najlepsze rozwiązania na rynku?

Kotłownie kojarzą się z brakiem mobilności, olbrzymimi kosztami i ograniczoną elastycznością?
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Najczęstsze problemy z wężami ogrodowymi - jak im zaradzić?

Każdy właściciel ogrodu potrzebuje węża ogrodowego, który umożliwi podlewanie roślin, czy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *