Środki czyszczące

Chlor do basenu – wszystko co warto o nim wiedzieć

Chlor do basenu - wszystko co warto o nim wiedzieć
Chlor do basenu - wszystko co warto o nim wiedzieć

Chlor w wodzie z basenu to od dawna skuteczny, tani i sprawdzony sposób na eliminację bakterii, glonów i wirusów. Odpowiednio dobrany preparat do basenu ogrodowego, może zapewnić udany czas wakacyjny pod własnym domem. Jak zachować czystą i świeżą wodę? Jak odpowiednio używać chloru basenowego? O czym pamiętać każdy kto planuje korzystać z chloru Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Dlaczego należy dbać o basen ogrodowy?

Pływalnia w ogrodzie to ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jednak aby ten czas był szczęśliwy i bezpieczny dla zdrowia, warto pomyśleć nad stanem używanej wody i tym jak zadbać o nią na przyszłość aby uniknąć zanieczyszczeń, dbać o środki odpowiednie dla skóry człowieka. Sposoby czyszczenia jak chlorowanie, pozwolą na utrzymanie świeżości na dłużej, a co ważniejsze zlikwidowanie zielonych glonów, które bez dezynfekcji, pojawiają się na całej powierzchni  basenu.

Z uwagi na to, że w basenie bawią się głównie dzieci, tym ważniejsze są odpowiednie środki ostrożności i dezynfekcja w różnych postaciach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, bakterii, wirusów. Odpowiednio dobrana chemia to rozwiązanie na czysty i zadbany basen  oraz oszczędność czasu.

Zasady używania chloru w wodzie basenowej

Wykorzystywane preparaty i produkty czyszczące to nadal chemia, która może być zagrożeniem. Aby zachować pewność i środki bezpieczeństwa warto pamiętać o kilku zasadach, stosowania takich rozwiązań.

  • Odpowiednia ilość preparatu z chlorem na 1000 litrów wody – zalecana dawka, która będzie jednocześnie bezpieczna dla człowieka i skuteczna dla wody to 0,30 do 1,50 mg/l.
  • Chlor do basenu warto dodawać do wody za pomocą automatycznej stacji dozującej, dzięki której środek będzie rozpuszczał się w odpowiednim tempie.
  • Chlor basenowy musi być dopasowany też do temperatury wody, ponieważ od tego zależy czy środek chemiczny odpowiednio się rozpuści. Im woda osiąga wyższą temperaturę tym preparat a raczej jego ilość musi się zwiększyć.
  • Tabletki chloru potrzebne są zwłaszcza gdy basen opanowała zbyt duża ilość zielonych glonów.
  • Środki chemiczne w postaci granulatu należy stosować w momencie gdy woda potrzebuje szybkiej i konkretnej poprawy.
  • Chlor w płynie przyda się gdy do zbiornika dołączona jest wspomniana automatyczna stacja dozowania chloru.
  • Mając mały basen, zaleca się zamianę tabletek na proszek.
  • Wrzucone bezpośrednio tabletki, które dotkną dba odbarwią powierzchnie, dlatego tak ważne jest posiadanie specjalnego pojemnika.
  • Regulacja ph jest istotna zanim zostanie dodany związek chemiczny.
Powiązane posty
Środki czyszczące

Jak latem dbać o ogród i okolice domu?

Lato to czas wielu ogrodowych prac. Poza zbiorami warzyw i owoców warto również poświęcić…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *