Architektura ogrodowa

Wiecznie zielona trawa na balkonie

Wiecznie zielona trawa na balkonie.
Wiecznie zielona trawa na balkonie.

Balkon, czy taras to miejsce relaksu. Ważne jest, aby jego wyposażenie kojarzyło się z miłą atmosferą, odpoczynkiem, kawą z najbliższymi lub przyjaciółmi. Balkon musi być bezpiecznym miejscem dla najmłodszych. Bardzo ciekawym trendem w dekoracji balkonu lub tarasu jest sztuczny trawnik. Zielony kolor ma właściwości uspokajające. Sztucznej trawy nie trzeba pielęgnować. Jest to oryginalny sposób dekoracji balkonu.

Zalety sztucznej trawy

Pomysł, aby na balkonie lub tarasie położyć sztuczną trawę może być w pierwszym momencie dziwny. Jednak już po chwili widać zalety tego produktu. Sztuczna trawa jest cały czas zielona, odporna na warunki atmosferyczne – nie szkodzi jej upał, ani mróz. Nie trzeba jej kosić ani podlewać. Sztuczna trawa na balkon nie choruje, nie więdnie, a w wyglądzie przypomina naturalny trawnik. Znakomicie sprawdza się w miejscach wilgotnych, zacienionych i narażonych na nadmierne nasłonecznienie. Można ją położyć na przydomowym placu zabaw – jest odporna na deptanie i wszelkie dziecięce pomysły. Trawa amortyzuje upadki i chroni przed urazami. Właściciele obiektów sportowych mogą ją wykorzystać do stworzenia miniboiska.  Sztuczna trawa pozwala stworzyć miękkie podłoże – idealne do zabawy dla najmłodszych domowników. Sztuczna trawa na balkon jest niezwykle trwała i pięknie wygląda przez wiele lat. Sztuczna trawa to wykładzina, która świetnie izoluje przed zimnem i wilgocią, jest miła w dotyku. Można po niej stąpać nawet bosą nogą. Na sztucznej trawie nie tworzą się kałuże ani błoto.

Produkt z recyklingu

Świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie i określenie sztuczna trawa na taras może nie kojarzyć się z czymś pozytywnym.  Słowo „sztuczna” stoi w sprzeczności do wyrazu „naturalna”. W przypadku „sztucznej trawy na taras” określenie „sztuczna” nie powinno wywoływać negatywnych emocji. Produkt powstał z recyklingu – wykorzystano stare opony.  Proces nowoczesnego recyklingu przetwarza gumowe odpady w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska i zapobiega zaśmiecaniu środowiska przez niepotrzebne opony. Ponowne wykorzystanie zużytych przedmiotów to jeden z filarów ochrony środowiska. Sztuczny trawnik nie wytwarza tlenu i nie tworzy korzystnego mikroklimatu. Jego ekologiczność opiera się na produkcji z zastosowaniem produktów poddanych recyklingowi.

Jak wybrać sztuczną trawę na taras?

 Na podłogę balkonu czy tarasu świetnym wyborem będzie sztuczna trawa z polipropylenu, z podkładem z gumy lub lateksu. Na balkonowej lub tarasowej posadzce wystarczy wykładzina o najlepiej położyć wykładzinę o grubości 7 mm. Montuje się ją zgodnie z zaleceniami producenta.

Do utrzymania sztucznego trawnika w czystości potrzebna jest jedynie myjka. Sztuczna trawa na balkon to efektowna ozdoba, która uprzyjemnia korzystanie z balkonu lub tarasu. Jej główną zaletą jest miękkość i możliwość chodzenia boso. Ortopedzi twierdzą, że im więcej dziecko chodzi boso, tym lepiej rozwijają się stopy. Chodzenie po sztucznej trawie na tarasie zapobiega powstawaniu płaskostopia.

Powiązane posty
Architektura ogrodowaZabudowa ogrodu

Najważniejsze informacje przy zakupie piwnicy betonowej

Brak piwnicy w domu wcale nie musi być problemem. Doskonałą alternatywę stanowią bowiem piwnice…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaRośliny ozdobneRośliny, nasiona, cebule

Rola roślin w oczku wodnym

Nawet małe oczko wodne to wyjątkowa ozdoba ogrodu. Pełni ono kilka ważnych i nie zawsze…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Postaw na modne w tym sezonie pufy ogrodowe!

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż wypoczynek na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego warto…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *