Relaks w ogrodzie

Ile kosztuje utrzymanie basenu?

Ile kosztuje utrzymanie basenu
Ile kosztuje utrzymanie basenu

Basen w domu to dziś niemal codzienność. Dzięki szerokiej ofercie specjalistycznych sklepów, zróżnicowanej wielkości oraz cenie, są to produkty, na które może pozwolić sobie każdy. Wersje dmuchane, na stelażu czy wreszcie zbiorniki murowane różnią się pojemnością, głębokością oraz kosztem. Zwykle planujemy budżet na start, zapominając, iż istotne jest także oszacowanie, ile będzie nas kosztować utrzymanie basenu?

Niewielki basen

            Jeśli nie mamy możliwości technicznych, aby wybudować zbiornik w swoim ogrodzie, najczęściej wybieramy rozwiązania gotowe. Baseny rozstawiane na okres letni są dostępne w wielu modelach oraz wielkościach, dzięki czemu można je z powodzeniem dopasować do każdego ogrodu, nawet najmniejszego. Nie wymagają fundamentów ani specjalistycznych konstrukcji. Rozkładane są w oparciu o stelaż, który zmontujemy bez większego trudu.

            Aby zachować odpowiednią jakość wody i uniknąć jej częstej wymiany, niezbędne jest zamontowanie filtrów, oczyszczających basen z zabrudzeń. Musimy także zaopatrzyć się w środki chemiczne, pozwalające na likwidację wszelkich mikroorganizmów, jakie mogły osiedlić się w stojącej wodzie. Koszty tego rodzaju zabiegów należy szacować na poziomie kilkuset złotych podczas całego sezonu.

Zbiornik murowany

            Dysponując zbiornikiem murowanym, który ma dość znaczne rozmiary, powinniśmy liczyć się z koniecznością częstego oczyszczania wody. Dzięki temu utrzymamy należyty standard higieniczny, gwarantujący bezpieczeństwo korzystania ze zbiornika. W tym przypadku również niezbędne są filtry oraz preparaty chemiczne. Przyda się także specjalna siatka, ułatwiająca wyciąganie z basenu liści czy śmieci, które mogły zostać przyniesione przez wiatr.

            Budżet, jaki powinniśmy założyć na jeden sezon, pozwalający na utrzymanie basenu w odpowiedniej czystości, to kwota około trzech tysięcy złotych. W pokryciu tych wydatków pomocne będą pożyczki pozabankowe, dzięki czemu bez uszczerbku dla domowych finansów, zaopatrzymy się w niezbędny sprzęt i preparaty, oczyszczające wodę.

Czy warto?

            Biorąc pod uwagę koszt budowy czy zakupu basenu, a także środki, jakie musimy przeznaczyć na jego utrzymanie w czystości, rodzi się pytanie, czy warto mieć własny basen? Oczywiście! Jeśli tylko korzystamy z tej atrakcji, chętnie chłodząc się w wodzie podczas letnich upałów, warto zainwestować w zbiornik. Pomocne będą pożyczki pozabankowe, dzięki którym pierwszy i najwyższy koszt zakupu lub budowy basenu, spłacimy w dogodnych miesięcznych ratach.

            Domowa pływalnia jest także nieocenioną atrakcją dla dzieci. Podczas wakacyjnych, gorących dni, można zapewnić im rozrywkę, pozwalającą na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pod okiem dorosłych mogą uczyć się pływać lub doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Jeśli nie mieszkamy w bliskim sąsiedztwie basenów publicznych, tym bardziej warto rozważyć zakup lub budowę własnego zbiornika.

            Basen w domu to nie tylko świetna atrakcja i wakacyjne miejsce ochłody podczas upalnych dni. Aby bezpiecznie korzystać ze zbiornika, musimy zapewnić odpowiednią jakość wody. Wykorzystując np. pożyczki pozabankowe, warto zaopatrzyć się w filtry i pompy, które znacznie ułatwią to zadanie. Zastosowanie okresowo specjalnych preparatów odkażających zwalczy mikroorganizmy, dzięki czemu zyskamy idealne, bezpieczne i czyste miejsce do zabaw w ogrodzie czy na tarasie. Koszty zakupu preparatów nie są wysokie, w porównaniu z korzyściami, jakie daje posiadanie własnego basenu.

Powiązane posty
Relaks w ogrodzie

​Wiosenne posiłki na balkonie, tarasie i w ogrodzie - wybieramy modny zestaw naczyń obiadowych

Doczekaliśmy się wiosny! Tej zielonej, ze słońcem i przyjemnymi temperaturami. To może…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Praktyczne prezenty dla najbliższych – co warto kupić?

Niezależnie od okazji, wybór upominków często staje się trudnym wyzwaniem. Szczególnie…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd, a także wygoda i komfort użytkowania

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że zewnętrzne osłony okienne cieszą się w naszym…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *