Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Uszczelnianie betonu

Pękanie konstrukcji betonowych to powszechny problem. Przeciekają zarówno nowe, jak i starsze obiekty, a wszystko przez zaniedbanie wykonania należytej hydroizolacji. Pozorna oszczędność, na którą decydują się inwestorzy podczas budowy okazuje się bardzo zdradliwa i kosztowna. Odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią to konieczność, jeżeli chcemy, aby obiekt spełniał swoje funkcje przez wiele lat. Podpowiemy, jak poprawnie wykonać hydroizolację.

Uszczelnianie betonu przed wodą chroni całą konstrukcję

Najtaniej nie znaczy najlepiej, wielu inwestorów niestety zapomina o tej zasadzie. Koszt oszczędności polegających na wykonaniu niewłaściwej hydroizolacji lub jej pominięciu może być bardzo wysoki. Wilgoć najczęściej pojawia się przy nieszczelnych stropach lub w miejscu połączenia izolacji poziomej z pionową konstrukcji betonowych. Przenikająca do wnętrza woda powoduje degradację całej powierzchni, skraca żywotność obiektów, a także ma negatywny wpływ na zdrowie, ponieważ przyczynia się do powstania grzybów i pleśni. Jest kilka sposobów uszczelniania betonu przed wodą, a wybór konkretnej technologii i materiałów uzależniony jest od rodzaju budynku oraz wielkości przecieków. Jedną z bardziej skutecznych metod jest iniekcja ciśnieniowa. Bardzo istotne jest to, że uszczelnia się beton od wewnątrz, nie ma więc konieczności odsłaniania konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku trudnodostępnych miejsc. Iniekcja umożliwia wytworzenie warstwy hydroizolującej, wzmacnia konstrukcję, służy także do uszczelniania pęknięć w betonie.

Iniekcja jako skuteczna metoda uszczelniania betonu przed wodą

Żywice iniekcyjne są bardzo odporne i elastyczne, dlatego mają uniwersalne zastosowanie. Iniekcja ciśnieniowa jest technologią, która pozwala na:

  • tworzenie skutecznej izolacji,
  • osuszanie,
  • eliminację przecieków w budynkach,
  • stabilizację,
  • zszywanie konstrukcji.

Bardzo ważną zaletą tej metody jest możliwość stosowania podczas budowy, napraw i remontów obiektów. Iniekcja ciśnieniowa polega na aplikacji specjalnego materiału żywicznego w miejsca wystąpienia pęknięć, szczelin, rys itp. W celu uszczelnienia pęknięć w betonie stosuje się żywice poliuretanowe, tzw. poliuretany. Materiał skutecznie eliminuje, wypełnia szczeliny, nie odchodzi od powierzchni, dlatego tworzy skuteczną warstwę ochronną. Metodą iniekcji można uszczelniać beton w budynkach, mostach, wiaduktach i żelbetonowych kanałach, zbiornikach. Powstała warstwa jest trwała, odporna na warunki pogodowe oraz ścieranie. Żywice iniekcyjne są bezpieczne i nietoksyczne, dlatego mogą być stosowane w niemal każdym obiekcie.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Narzędzia przydatne w każdym ogrodzie

Ogród jest ogrodem i odróżnia się od dzikiego nieużytku właśnie dlatego, że stanowi…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak zbudować szambo krok po kroku?

W przypadku gdy niemożliwe jest podłączenie budynku do kanalizacji, jedynym słusznym wyjściem…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wygodne narzędzia ogrodnicze które warto mieć

Wraz z nadejściem pełnowartościowej wiosny rozpoczyna się sezon ogrodniczy. Każdy prawdziwy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *