Oświetlenie

Słabe ciśnienie wody w ogrodzie. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Słabe ciśnienie wody w ogrodzie. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić
Słabe ciśnienie wody w ogrodzie. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić

Irytuje Cię słabe ciśnienie wody w ogrodzie lub stale zmieniające się parametry, nad którymi nie da się zapanować? Nie martw się – ten problem nie dotyka wyłącznie Ciebie. Nie zawsze można zwiększyć ciśnienie wody poprzez mocniejsze odkręcenie kurka, co może być wynikiem wielu różnorodnych problemów. Często nie leżą one nawet po stronie Twojej instalacji, lecz są wynikiem słabego ciśnienia wody w sieci wodociągowej.

Czy jednak o prawidłowe ciśnienie wody da się zadbać samemu i w sposób niezależny od głównej instalacji wodociągowej? Jak obejść zbyt niskie ciśnienie wody i czy w ogóle możliwe jest zwiększenie ciśnienia wody w budynkach mieszkalnych, liniach technologicznych czy systemach irygacyjnych? Zdecydowanie tak, trzeba jedynie znać odpowiedni sposób. 

Z czego wynika słabe ciśnienie wody w ogrodzie?

Ciśnienie źródła wody nie zawsze jest satysfakcjonujące dla użytkowników. Często w domu czy ogrodzie – nawet po odkręceniu maksymalnie kurka – woda leci zbyt słabo. Przyczyny problemów mogą dotyczyć zarówno instalacji użytkownika, jak i problemów w centralnej sieci wodociągowej. 

Słabe ciśnienie w gospodarstwie domowym czy w ogrodzie może być wynikiem naprawdę prozaicznych sytuacji, takich jak np. zatkanie węża ogrodowego czy przeszkoda, która znalazła się w rurach. Często kłopoty tego typu są też wynikiem zardzewiałych elementów, zanieczyszczonych filtrów czy zapchanych sitek w samych bateriach. Poszukiwanie problemu z ciśnieniem warto więc rozpocząć od sprawdzenia tych części, szczególnie że czasem problemem mogą okazać się nawet rury pokryte kamieniem, szczególnie gdy w grę wchodzą nieco starsze gospodarstwa. 

Liczne problemy wynikające ze zmiennego ciśnienia wody w instalacji wodociągowej

Jeśli jednak słabe ciśnienie wody w ogrodzie i gospodarstwie jest problemem nawet w przypadku drożności całego układu, źródłem kłopotów może być zmienne ciśnienie wody w głównej sieci wodociągowej na zewnątrz. W tym przypadku problem staje się poważniejszy, bowiem użytkownik nie ma bezpośredniego wpływu na jego naprawę czy regulację. Dostępnym rozwiązaniem jest natomiast zastosowanie urządzeń pozwalających na bezpośrednie podniesienie ciśnienia wody, niezależnie od sytuacji w instalacji wodociągowej. 

Jak zwiększyć ciśnienie wody w ogrodzie lub gospodarstwie? 

Skutecznym sposobem na uniezależnienie się od zmiennego ciśnienia w sieci wodociągowej jest instalacja pomp do podnoszenia ciśnienia. Wejdź na stronę https://ogrody24.pl/blog/post/kto-potrzebuje-pompy-do-podnoszenia-cisnienia i przekonaj się, w jak wielu różnorodnych przypadkach jest to najlepsze wyjście z trudnej sytuacji. 

Przy użyciu niezawodnej pompy wysokiej jakości można zaopatrywać w wodę gospodarstwa, ogrody, budynki mieszkalne i systemy irygacyjne. Wydajne urządzenie zagwarantuje Ci ciśnienie wody niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków, nad którym będziesz miał pełną kontrolę. 

Niezawodny sposób podnoszenia ciśnienia wody

Z pompami do podnoszenia ciśnienia słabe ciśnienie wody w ogrodzie przestanie być dla Ciebie jakimkolwiek problemem. Zmiany sytuacji w sieci kanalizacyjnej, na które nie masz wpływu, nie będą już zaburzać Twojego rytmu dnia oraz pracy.

Co więcej, pompy dostępne są w różnych wariantach i typach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Wybieraj spośród pomp samozasysających i pionowych, poszukując produktu nowoczesnego, wytrzymałego i wydajnego. Określ potrzebne Ci parametry i ciesz się stałym ciśnieniem wody, które jest Ci potrzebne. 

Powiązane posty
Architektura ogrodowaOświetlenie

Jak rozświetlić ogród latem?

Pięknie zaaranżowany taras zachęca do spędzania w nim letnich wieczorów. Organizacja spotkań…
Czytaj więcej
Oświetlenie

Tanie oświetlenie ogrodu dzięki lampom solarnym

Ciepłe sierpniowe wieczory sprzyjają wypoczywaniu i spotkaniom towarzyskim w ogrodzie. To świetny…
Czytaj więcej
Oświetlenie

Żaluzje drewniane, czy aluminiowe? Które wybrać?

Wybór żaluzji nie jednemu z nas spędził sen z powiek. Okazuje się bowiem, że spełniają one w…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *