Projekty ogrodów

Profesjonalne projektowanie ogrodów

Stworzenie funkcjonalnego i pięknie wyglądającego ogrodu warto zlecić ekspertom. Dzięki temu, można uzyskać doskonały efekt i być pewnym, że realizacja zostanie przeprowadzona profesjonalnie.

Piękne rośliny, cień pozwalający skryć się przed upałem czy śpiew ptaków to tylko niektóre korzyści, jakie stwarza zielona enklawa spokoju przy domu. Projektowanie ogrodów należy zlecić fachowcom. Jedynie wtedy zyskają one piękny wygląd i funkcjonalnie zaaranżowaną przestrzeń.


Zakładanie ogrodów to nie tylko nasadzenia
Wiele osób wychodzi z założenia, że wystarczy wybrać nasiona jakichkolwiek roślin, które ładnie kwitną, a następnie wysiać je w dowolnym miejscu na działce, by móc cieszyć się pięknym miejscem odpoczynku. Niestety tak nie jest. Budowanie ogrodów musi zacząć się od wielu prac ziemnych. Należą do nich m.in. zrównanie gruntu, stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju, czyli oczyszczenie terenu i usypanie odpowiedniej gleby.


Projektowanie ogrodów z uwzględnieniem właściwości działki
Żeby założyć atrakcyjny ogród, w którym rośliny będą swobodnie rosły, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak nasłonecznienie czy najczęstszy kierunek wiejącego wiatru. Wyznaczenie optymalnych stref do nasadzeń wymaga wiedzy z zakresu botaniki. Zadaniu temu mogą podołać jedynie fachowcy.

Bezpieczne szlaki komunikacyjne
Warto też wiedzieć, że racjonalne budowanie ogrodów powinno uwzględniać wytyczenie wygodnych i utwardzonych szlaków komunikacyjnych. Najlepiej, kiedy alejki są brukowane lub pokryte ozdobnymi kamyczkami. Oczywiście nie chodzi o to, by przypadkowo wylać beton czy ułożyć kostkę. Każda ścieżka powinna być estetyczna i stanowić piękne dopełnienie ogrodu. Istotne, by była właściwie wykonana i pozwalała na swobodne przemieszczanie się między roślinami, nawet po ulewnych deszczach, bez grzęźnięcia w błocie.

Selekcja gatunków roślin
Każdy, kto zawodowo wykonuje zakładanie ogrodów, doskonale wie, jak ważne jest umiejętne połączenie poszczególnych gatunków roślin. Nie wszystkie krzewy czy kwiaty będą rosły koło siebie. Niektóre z nich mają charakter inwazyjny i wypierają te słabsze. Dlatego należy wybrać jedynie te gatunki, które żyją ze sobą w symbiozie. Wymaga to olbrzymiej wiedzy z zakresu botaniki.


Stworzenie zielonej strefy wokół domu wymaga umiejętności i doświadczenia. Projektowanie ogrodów powinni zatem wykonywać tylko fachowcy. Najlepszych specjalistów z pasją do swojej pracy można znaleźć w firmie http://rtbserwis.pl/. Zachęcamy do odwiedzin strony, kontaktu i ustalenia szczegółów realizacji w dogodnym terminie!

Powiązane posty
Projekty ogrodów

Zakładanie ogrodu od zera - jak się za to zabrać?

Zakładanie ogrodu od zera to wyjątkowa przygoda, która pozwala na kreowanie własnej, zielonej…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaProjekty ogrodów

Planowanie ogrodu na nowy sezon

Każdy nowy sezon ogrodniczy to nowy rozdział pełen możliwości. Odpowiednie przygotowanie się…
Czytaj więcej
Projekty ogrodów

Rośliny przy ogrodzeniu – aranżacje

Rośliny wzdłuż ogrodzenia stanowią wygodną i ciekawą opcję zwłaszcza wtedy, gdy pełnią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *