Taras

Pergole aluminiowe, czyli sposoby zadaszenia tarasu

Pergole aluminiowe, czyli sposoby zadaszenia tarasu
Pergole aluminiowe, czyli sposoby zadaszenia tarasu

Taras to element domu, na którym chcielibyśmy spędzać jak najwięcej czasu. Niestety, ze względu na brak osłony, wiele zdarzeń pogodowych może pokrzyżować nam szyki. Jaki rodzaj zadaszenia tarasu wybrać? Czy pergole to zawsze najlepszy wybór? Tego dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

Rodzaje zadaszenia tarasu

Najprostszym rodzajem zadaszenia tarasu jest rozciągnięcie nad nim materiału, które można przyczepić do ściany budynku i przygotowanego wcześniej słupka. To rozwiązanie pozwoli nam spędzić czas na świeżym powietrzu w przyjemnym cieniu, nie zapewni jednak ochrony przed opadami deszczu. Do tego raz zawieszone wymaga do zdjęcia czasu i narzędzi (chociażby w postaci drabiny), nie jest więc w żadnym stopniu elastyczne. Alternatywą, zapewniającą możliwość regulacji (mechanicznej, bądź automatycznej) jest markiza. Niestety, podobnie jak rozwieszony materiał, sprawdza się ona wyłącznie jako ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i jest bezsilna w walce z jakimikolwiek innymi zjawiskami pogodowymi.

Zadaszenia tarasu

Najbardziej rozbudowanym rozwiązaniem są pergole aluminiowe. Zadaszenie tarasu w ten sposób zapewni nie tylko ochronę przed słońcem, ale dzięki temu, że w wiele modeli jest wbudowany system odprowadzania wody — także przed deszczem. Oczywiście jest to rozwiązanie zdecydowanie droższe od dwóch poprzednich, jednak jego cena jest uzasadniona przez wielkie możliwości.

Pergola aluminiowa — co to takiego?

Pergola aluminiowa to system zabudowy tarasu, mogący chronić wypoczywających przed niechcianymi zjawiskami pogodowymi. Pergole występują w wersjach z rozsuwanym dachem, systemem odprowadzającym deszczówkę, a nawet przeszkleniami bocznymi, czy zintegrowanym oświetleniem, dzięki czemu na tarasie wyposażonym w tego typu ochronę można spędzać czas przez cały rok. Samym swoim wyglądem potrafią one także zdecydowanie pozytywnie wpłynąć na odbiór bryły naszego domu, szczególnie jeśli jest on utrzymany w nowoczesnym stylu. 

Gdzie kupić pergole tarasowe?

Pergole tarasowe a w szczególności pergole aluminiowe są coraz chętniej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Co za tym idzie, w sieci znajdziemy coraz więcej miejsc, gdzie takowe można zakupić. Wybierając firmę, warto znaleźć taką, która pomoże nam na każdym etapie — od doboru produktu i pomiarów, aż do montażu. Jednym z takich przedsiębiorstw, posiadającym świetne opinie klientów jest La Pergoletta, czyli polski przedstawiciel belgijskiego producenta Brustor.

Powiązane posty
Taras

Hydroizolacja tarasu. Jakie materiały wybrać oraz jak ją wykonać?

Hydroizolacja tarasu to jeden z najważniejszych elementów tej konstrukcji, który pozwala…
Czytaj więcej
Taras

Okna na wiele lat – czym się kierować podczas zakupu?

Trudno wyobrazić sobie sprawne i ergonomiczne funkcjonowanie w budynku pozbawionym okien, dlatego…
Czytaj więcej
Taras

Przygotuj swój taras na lato. 5 łatwych kroków do pięknego tarasu

Marzy ci się przytulne i eleganckie miejsce do wypoczynku, ale nie chcesz przeznaczać na nie…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.