Bramy i ogrodzenia

Ogrodzenie – ważny element konstrukcyjny i aranżacyjny

Ogrodzenie – ważny element konstrukcyjny i aranżacyjny
Ogrodzenie – ważny element konstrukcyjny i aranżacyjny

Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów, który znajduje swoje miejsce na terenach prywatnych oraz firmowych. To ono odpowiada za wyznaczenie granic posesji, uzyskanie poczucia intymności, a także za ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych. Wśród materiałów służących do budowy ogrodzenia sprawdzają się bloczki z betonu architektonicznego. Odpowiednie zarówno na ogrodzenie tymczasowe, jak i stałe. Co sprawia, że są coraz chętniej wybierane przez użytkowników?

Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów, który znajduje swoje miejsce na terenach prywatnych oraz firmowych. To ono odpowiada za wyznaczenie granic posesji, uzyskanie poczucia intymności, a także za ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych.

Wśród materiałów służących do budowy ogrodzenia sprawdzają się bloczki z betonu architektonicznego. Odpowiednie zarówno na ogrodzenie tymczasowe, jak i stałe. Co sprawia, że są coraz chętniej wybierane przez użytkowników?

Bloczki z betonu architektonicznego i ich właściwości

Betonowe bloczki znajdują zastosowanie w ogrodzeniach tymczasowych. Wpływa na to ich prosty montaż, który przekłada się na niższe koszty przygotowania całego ogrodzenia. Gdy jednak użytkownicy przyjrzą się estetyce tych elementów i poznają ich właściwości, okazuje się, że zamiast planować wykonanie nowego ogrodzenia, dotychczasowe, bazujące na bloczkach z betonu architektonicznego, zostaje przekształcone w stałe.

Bloczki z betonu architektonicznego są przede wszystkim odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie tracą swojej trwałości i wytrzymałości pomimo narażenia na mrozy występujące w sezonie zimowym czy wysokie temperatury podczas upalnego lata. Ich estetyka również pozostaje niezmienna. Spełniają funkcję dodatkowego izolatora. Są zabezpieczeniem przed silnym wiatrem i napływem zanieczyszczeń z powietrza.

Ogrodzenia bazujące na bloczkach z betonu architektonicznego sprawdza się także w nadmorskich miejscowościach. Bloczki te są bowiem niepodatne na słoną wodę. Nie ma zatem ryzyka, że na ich powierzchni rozwinie się mech, glony czy grzyby.

Prosta pielęgnacja

Ogrodzenia, np. drewniane czy metalowe, wymagają czasochłonnej i nierzadko kosztownej pielęgnacji. Co jakiś czas użytkowników czeka malowanie. Nie obejdzie się bez zabezpieczenia przed korozją czy zawilgoceniem. Drewno bowiem źle reaguje na wilgoć, metal zaś zarówno na opady, jak i silne promieniowanie słoneczne. Tak wykonanym ogrodzeniom, po jakimś czasie, nie sprzyja również niska i wysoka temperatura. Oczywiście ich żywotność jest dość długa, ale pielęgnacja mająca ją przedłużyć, pochłania cenny czas.

Ogrodzenia z betonowych bloczków nie wymagają dodatkowych zabiegów. Na ich przemalowanie użytkownicy decydują się tylko wtedy, gdy chcą zmienić estetykę ogrodzenia.

Wspomniana estetyka jest kolejny atutem. Mamy na uwadze nie tylko trendy panujące w budownictwie i branży wykończeń, lecz także chęć uzyskania funkcjonalnych i zarazem unikalnych konstrukcji. Bloczki z betonu architektonicznego sprawdzają się pod tym względem doskonale. Dostępne w różnych rozmiarach, wybarwieniach, odmiennym stopniu porowatości pozwalają na zaprojektowanie ogrodzenia eleganckiego, luksusowego, o niepowtarzalnej estetyce

Łączenie z innymi materiałami

Beton architektoniczny w ogrodzeniu pasuje przede wszystkim do nowoczesnej i minimalistycznej architektury budynków, a także prostych i przy tym wypielęgnowanych, pieczołowicie urządzanych ogrodów.

Bloczki betonowe mogą być jednak połączone z innymi materiałami. Ogrodzenie z betonu architektonicznego i drewna wpisze się w charakter posesji klasycznych lub bliższych stylistyce vintage. Odpowie także na wymagania użytkowników, którzy lubią naturalne surowce i szukają ekologicznych rozwiązań.

Betonowe bloczki w połączeniu z metalowymi przęsłami to zaś pomysł na ogrodzenie eleganckie, z nutą wyrafinowania i najbardziej uniwersalne w swoim wydaniu.

Sprawdzona oferta – komu powierzyć wykonawstwo?

Na rynku krajowym nie brakuje firm, które oferują bloczki z betonu architektonicznego. Na uwagę zasługuje propozycja, którą posiada Manufaktura Slabb. Firma bazująca na doświadczeniu, najlepszych jakościowo i oryginalnych surowcach oraz pracy zespołu fachowców. Produkty, które trafiają do odbiorców, w całości są produkowane w Polsce.

W Manufakturze Slabb można liczyć na indywidualne, najbardziej wyszukane realizacje. Kompleksową obsługę i artystyczne wykonania, które podbijają serca każdego klienta.

O projekcie ogrodzenia warto pomyśleć już na etapie wznoszenia danego obiektu. Zarówno na konstrukcję tymczasową, jak i stałą doskonale się nadadzą bloczki z betonu architektonicznego.

Powiązane posty
Bramy i ogrodzenia

Rusztowania w budownictwie - zastosowania i procedury bezpieczeństwa

Rusztowania to konstrukcje, które bardzo często wykorzystuje się w budownictwie, ponieważ…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzeniaZabudowa ogrodu

Wszystko o słupkach ogrodzeniowych - zastosowanie, zalety i sposoby montażu

Słupki ogrodzeniowe to nieodzowny element każdego ogrodzenia. Poza funkcją praktyczną, pełnią…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją?

Malowanie proszkowe jest popularnym sposobem wykończenia ogrodzeń ze względu na liczne korzyści…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *