Relaks w ogrodzie

Ogród – miejsce relaksu i aktywnego spędzania czasu

Ogród – miejsce relaksu i aktywnego spędzania czasu
Ogród – miejsce relaksu i aktywnego spędzania czasu

Wypoczynek we własnym, ładnie zaaranżowanym ogrodzie to duża przyjemność i satysfakcja. Relaks w zgodzie z naturą po dniu pracy przynosi wytchnienie od miejskiego gwaru i pośpiechu. Nie musimy nigdzie wyjeżdżać, by wypocząć wśród zieleni i zregenerować siły.

W ogrodach znajduje się wiele elementów małej architektury, jak altany, pergole, domki na narzędzia lub domki dla dzieci do zabawy. Na tarasie lub w innych zacisznych miejscach przez całe lato stoją stoły i krzesła, a często również huśtawki ogrodowe. Nowatorskim rozwiązaniem jest stół z huśtawkami, dzięki któremu miejsce spożywania posiłków może stać się równocześnie miejscem relaksu i miłego spędzania czasu w gronie rodziny. Jak urządzić przytulny i atrakcyjny kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

Przydomowa strefa relaksu w ogrodzie

Wygodzie i odpoczynkowi użytkowników służy mała architektura ogrodowa, czyli niewielkie konstrukcje, które chronią przed słońcem dzięki zadaszeniu, zasłaniają widok od strony ulicy czy sąsiadów, pozwalają na delektowanie się posiłkami na świeżym powietrzu lub zapewniają zabawę nie tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy konstrukcje są zaprojektowane tak, by pasowały do stylu domu, koloru elewacji. Obok nowoczesnego budynku nie będą dobrze wyglądały wiklinowe pergole czy drewniane altanki. Postarajmy się, by stylistyka domu i ogrodu była spójna.

Zaplanujmy przestrzeń, wyznaczając w ogrodzie określone miejsce na strefę relaksu. Stół z huśtawkami będzie idealnym rozwiązaniem, gdy nie mamy na tyle miejsca, by osobno postawić stół i krzesła, a osobno huśtawkę czy hamak. Oprócz miejsca odpoczynku, trzeba  zaaranżować strefę ogrodniczą, z krzewami i rabatami kwiatowymi. Idealnie jest, gdy zmieści się również warzywnik i strefa rekreacyjna z boiskiem, elementami placu zabaw lub siłowni. Na stameco.pl znaleźć można różne rozwiązania do urządzenia otwartych stref aktywności, które sprawdzą się nie tylko w parkach miejskich czy publicznych placach zabaw. Urządzenia fitness możemy mieć także we własnym ogrodzie.

Jak oddzielić od siebie ogrodowe strefy?

Swoją prywatną przestrzeń odgradzamy zwykle od ulicy i działek sąsiadów. Chaos nie sprzyja odpoczynkowi, warto więc również oddzielić od siebie poszczególne strefy w ogrodzie. Teren staje się wówczas bardziej schludny i uporządkowany.

Mamy w tym celu wiele rozwiązań. Najbardziej naturalnie wyglądają nasadzenia na granicach stref, tuje, żywopłoty lub szpalery z hortensji, kwitnących krzewów. Można też postawić lekkie, ażurowe ścianki, pergole, na których pięknie wyglądają pnące rośliny, jak powojniki, clematisy, bluszcze. W ten sposób powstać mogą w ogrodzie zaciszne, romantyczne zaułki.

Warto zadbać, by plac zabaw dla dzieci lub boisko urządzić z dala od rabat, na których pielęgnujemy piękne kwiaty. Unikniemy wówczas nieprzyjemnych sytuacji zdeptania lub połamania roślin piłką.

Dobrze zaprojektowany i zadbany ogród jest źródłem ogromnej satysfakcji. Można w nim realizować swoje hobby, odpoczywać i aktywnie spędzać czas bez potrzeby wyjeżdżania lub wychodzenia do publicznych parków.

Powiązane posty
Relaks w ogrodzie

​Wiosenne posiłki na balkonie, tarasie i w ogrodzie - wybieramy modny zestaw naczyń obiadowych

Doczekaliśmy się wiosny! Tej zielonej, ze słońcem i przyjemnymi temperaturami. To może…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Praktyczne prezenty dla najbliższych – co warto kupić?

Niezależnie od okazji, wybór upominków często staje się trudnym wyzwaniem. Szczególnie…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd, a także wygoda i komfort użytkowania

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że zewnętrzne osłony okienne cieszą się w naszym…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *