Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Koniec z grabieniem liści? To możliwe dzięki dmuchawom Alpina

Koniec z grabieniem liści To możliwe dzięki dmuchawom Alpina
Koniec z grabieniem liści To możliwe dzięki dmuchawom Alpina

Opadające liście to piękne kolory i konieczność grabienia. Czasochłonne i męczące? Nie, jeśli używasz dmuchawy!

Liście złocące się jesienią na drzewach są piękne i cieszą oczy, szczególnie kiedy słońce jeszcze przygrzewa i można się zrelaksować w ogrodzie. Jednak co za dużo to nie zdrowo! 

Możesz zostawić trochę liści pod drzewami jako naturalną ściółkę, ale co z resztą? Jeśli masz kompostownik, sprawa jest prosta – suche liście wkrótce zamienią się w ekologiczny, darmowy nawóz. Dobry ogrodnik pozbywa się tylko mokrych i tych, które zostały porażone przez choroby. 

Niezależnie od ich przeznaczenia, wypadałoby jednak zrobić z nimi porządek. Grabienie Cię męczy? Drobne gałązki i liście zalegają również na podjeździe i ogrodowych ścieżkach? Ułatw sobie zadanie i wybierz urządzenie, które poradzi sobie doskonale zarówno w małych, jak i nieco większych ogrodach. Dmuchawę od Alpina Garden!

Ultralekkie, niezawodne urządzenia 

Dmuchawy Alpina to bardzo lekkie, poręczne i ekologiczne urządzenia, które pomogą Ci zachować piękny trawnik, grządki i czystą kostkę oraz podjazd. W tych niewielkich maszynach drzemie wielka moc usuwania martwych liści, skoszonej trawy i brudu! Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Wydajna moc akumulatora

Czy ultralekka maszyna zasilana akumulatorem poradzi sobie z usuwaniem ogrodowych zabrudzeń? Jeszcze jak! Model ABL 20 Li Kit  to innowacyjne urządzenie, które z łatwością dopasujesz do potrzeb swoich i swojego ogrodu. 

Wyposażone w zmienną kontrolę prędkości pozwala na dobranie ustawień w zależności od rodzaju zanieczyszczeń i powierzchni, które sprząta. Podjazdy i kostka, ale także trawnik czy żwir – dmuchawa akumulatorowa poradzi sobie z każdą nawierzchnią. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi o mocy 0,28 kW osiągniesz wydajność jak przy użyciu urządzenia spalinowego. Maksymalna prędkość wydmuchu to aż 115 km/h!

Wydajne akumulatory litowo-jonowe to dodatkowy atut tego urządzenia. Zasilają serię narzędzi ogrodniczych ePower, wśród których znajdują się nie tylko dmuchawy, ale też kosiarki, urządzenia wielofunkcyjne, sekatory czy kosy i podcinarki. Model B24 o pojemności 4 Ah zastosujesz więc we wszystkich maszynach z serii, bez konieczności każdorazowego dokupywania. Jeden akumulator, a tak wiele możliwości!

Dmuchawa akumulatorowa to też imponująco lekka maszyna (waży tylko 1,8 kg bez akumulatora)  z ergonomiczną rączką. Pomoże Ci uprzątnąć cięższe resztki (od liści po drobne gałązki) łatwo szybko i przyjemnie. Miotłę i grabie możesz już zostawić w garażu!  

Urządzenia elektryczne w Twoim ogrodzie

Jeśli zależy Ci, aby nie tylko przenosić ogrodowe resztki, ale także je zbierać, wybierz dmuchawęelektrycznąABL 2.6 E. Wyposażona w funkcję próżniową ze zbieraczem liści o pojemności 45l pomoże zgromadzić liście przeznaczone do ściółkowania czy na kompost, a także zmagazynować w workach te, które oddasz służbom komunalnym. 

Ta maszyna to nie tylko dwa wygodne tryby pracy, ale też wielka moc elektrycznego silnika bezszczotkowego  – 2,6 kW o maksymalnej prędkości silnika równej 16800 rpm. Wydmuchuje powietrze z mocą 92 m/s. 

Konieczność podpięcia przewodu sprawia, że dmuchawa ABL 2.6 E pozostawia nieco mniejsze pole do popisu niż jej akumulatorowa siostra, jednak z powodzeniem spełni funkcję pomocnika w ogrodowych pracach.

Przyjazne dla otoczenia 

Tak, dobrze czytasz. Dmuchawy Alpina to maszyny, które dzięki zasilaniu akumulatorowemu i elektrycznemu nie emitują spalin ani drgań. Odpada też problem z hałasem, zanieczyszczeniami i żmudną konserwacją (jak w przypadku silników dmuchaw spalinowych). Z urządzeniami od Alpina Garden możesz być spokojny – nie wygenerujesz do atmosfery szkodliwych substancji, a pożyteczne gatunki zwierząt nie zostaną wypłoszone przez hałas. 

Modele z serii ABL to podwójna ekologia! Z jednej strony – troska o otoczenie. Z drugiej – ogrodowy recykling

Z zebranych i usuniętych z trawnika suchych liści i gałązek możesz zrobić organiczny nawóz. Oddziel części roślin porażone przez choroby i zajęte przez szkodniki, a zdrowych użyj do produkcji kompostu. Pamiętaj o dokładnym zmieleniu drobnych gałązek – dzięki temu zabiegowi bakterie szybciej je rozłożą. Najlepiej do tego nada się ekologiczny rozdrabniacz z elektrycznym silnikiem. 

Łatwa konserwacja i wygodne przechowywanie 

Dmuchawy są łatwe w konserwacji i przechowywaniu. W przypadku modelu ABL 20 Li Kit , możesz odłączyć od urządzenia zarówno akumulator, jak i rurę, która jest mocowana na zatrzask. Dzięki demontażowi tych elementów zaoszczędzisz miejsce w garażu i zapewnisz sobie łatwy transport urządzenia.

Koniec z grabieniem liści? To możliwe dzięki dmuchawom Alpina
Koniec z grabieniem liści? To możliwe dzięki dmuchawom Alpina

Opadłe liście? Sięgnij po dmuchawę Alpina i doceń piękne kolory drzew w Twoim ogrodzie. Lekkie, przyjazne środowisku i ciche urządzenia sprawdzą się w małych i większych ogrodach. Z ich pomocą usuniesz zabrudzenia, zyskując równocześnie piękny, wysprzątany ogród oraz ekologiczny nawóz! To jest to! 

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak wybrać odpowiednią rozdrabniarkę do gałęzi dla swojego ogrodu?

Wybór odpowiedniej rozdrabniarki do gałęzi dla ogrodu to kluczowy krok, który może znacząco…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Mobilne kotłownie kontenerowe: czym wyróżniają się najlepsze rozwiązania na rynku?

Kotłownie kojarzą się z brakiem mobilności, olbrzymimi kosztami i ograniczoną elastycznością?
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Najczęstsze problemy z wężami ogrodowymi - jak im zaradzić?

Każdy właściciel ogrodu potrzebuje węża ogrodowego, który umożliwi podlewanie roślin, czy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *