Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Koniec z grabieniem liści? To możliwe dzięki dmuchawom Alpina

Koniec z grabieniem liści To możliwe dzięki dmuchawom Alpina
Koniec z grabieniem liści To możliwe dzięki dmuchawom Alpina

Opadające liście to piękne kolory i konieczność grabienia. Czasochłonne i męczące? Nie, jeśli używasz dmuchawy!

Liście złocące się jesienią na drzewach są piękne i cieszą oczy, szczególnie kiedy słońce jeszcze przygrzewa i można się zrelaksować w ogrodzie. Jednak co za dużo to nie zdrowo! 

Możesz zostawić trochę liści pod drzewami jako naturalną ściółkę, ale co z resztą? Jeśli masz kompostownik, sprawa jest prosta – suche liście wkrótce zamienią się w ekologiczny, darmowy nawóz. Dobry ogrodnik pozbywa się tylko mokrych i tych, które zostały porażone przez choroby. 

Niezależnie od ich przeznaczenia, wypadałoby jednak zrobić z nimi porządek. Grabienie Cię męczy? Drobne gałązki i liście zalegają również na podjeździe i ogrodowych ścieżkach? Ułatw sobie zadanie i wybierz urządzenie, które poradzi sobie doskonale zarówno w małych, jak i nieco większych ogrodach. Dmuchawę od Alpina Garden!

Ultralekkie, niezawodne urządzenia 

Dmuchawy Alpina to bardzo lekkie, poręczne i ekologiczne urządzenia, które pomogą Ci zachować piękny trawnik, grządki i czystą kostkę oraz podjazd. W tych niewielkich maszynach drzemie wielka moc usuwania martwych liści, skoszonej trawy i brudu! Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Wydajna moc akumulatora

Czy ultralekka maszyna zasilana akumulatorem poradzi sobie z usuwaniem ogrodowych zabrudzeń? Jeszcze jak! Model ABL 20 Li Kit  to innowacyjne urządzenie, które z łatwością dopasujesz do potrzeb swoich i swojego ogrodu. 

Wyposażone w zmienną kontrolę prędkości pozwala na dobranie ustawień w zależności od rodzaju zanieczyszczeń i powierzchni, które sprząta. Podjazdy i kostka, ale także trawnik czy żwir – dmuchawa akumulatorowa poradzi sobie z każdą nawierzchnią. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi o mocy 0,28 kW osiągniesz wydajność jak przy użyciu urządzenia spalinowego. Maksymalna prędkość wydmuchu to aż 115 km/h!

Wydajne akumulatory litowo-jonowe to dodatkowy atut tego urządzenia. Zasilają serię narzędzi ogrodniczych ePower, wśród których znajdują się nie tylko dmuchawy, ale też kosiarki, urządzenia wielofunkcyjne, sekatory czy kosy i podcinarki. Model B24 o pojemności 4 Ah zastosujesz więc we wszystkich maszynach z serii, bez konieczności każdorazowego dokupywania. Jeden akumulator, a tak wiele możliwości!

Dmuchawa akumulatorowa to też imponująco lekka maszyna (waży tylko 1,8 kg bez akumulatora)  z ergonomiczną rączką. Pomoże Ci uprzątnąć cięższe resztki (od liści po drobne gałązki) łatwo szybko i przyjemnie. Miotłę i grabie możesz już zostawić w garażu!  

Urządzenia elektryczne w Twoim ogrodzie

Jeśli zależy Ci, aby nie tylko przenosić ogrodowe resztki, ale także je zbierać, wybierz dmuchawęelektrycznąABL 2.6 E. Wyposażona w funkcję próżniową ze zbieraczem liści o pojemności 45l pomoże zgromadzić liście przeznaczone do ściółkowania czy na kompost, a także zmagazynować w workach te, które oddasz służbom komunalnym. 

Ta maszyna to nie tylko dwa wygodne tryby pracy, ale też wielka moc elektrycznego silnika bezszczotkowego  – 2,6 kW o maksymalnej prędkości silnika równej 16800 rpm. Wydmuchuje powietrze z mocą 92 m/s. 

Konieczność podpięcia przewodu sprawia, że dmuchawa ABL 2.6 E pozostawia nieco mniejsze pole do popisu niż jej akumulatorowa siostra, jednak z powodzeniem spełni funkcję pomocnika w ogrodowych pracach.

Przyjazne dla otoczenia 

Tak, dobrze czytasz. Dmuchawy Alpina to maszyny, które dzięki zasilaniu akumulatorowemu i elektrycznemu nie emitują spalin ani drgań. Odpada też problem z hałasem, zanieczyszczeniami i żmudną konserwacją (jak w przypadku silników dmuchaw spalinowych). Z urządzeniami od Alpina Garden możesz być spokojny – nie wygenerujesz do atmosfery szkodliwych substancji, a pożyteczne gatunki zwierząt nie zostaną wypłoszone przez hałas. 

Modele z serii ABL to podwójna ekologia! Z jednej strony – troska o otoczenie. Z drugiej – ogrodowy recykling

Z zebranych i usuniętych z trawnika suchych liści i gałązek możesz zrobić organiczny nawóz. Oddziel części roślin porażone przez choroby i zajęte przez szkodniki, a zdrowych użyj do produkcji kompostu. Pamiętaj o dokładnym zmieleniu drobnych gałązek – dzięki temu zabiegowi bakterie szybciej je rozłożą. Najlepiej do tego nada się ekologiczny rozdrabniacz z elektrycznym silnikiem. 

Łatwa konserwacja i wygodne przechowywanie 

Dmuchawy są łatwe w konserwacji i przechowywaniu. W przypadku modelu ABL 20 Li Kit , możesz odłączyć od urządzenia zarówno akumulator, jak i rurę, która jest mocowana na zatrzask. Dzięki demontażowi tych elementów zaoszczędzisz miejsce w garażu i zapewnisz sobie łatwy transport urządzenia.

Koniec z grabieniem liści? To możliwe dzięki dmuchawom Alpina
Koniec z grabieniem liści? To możliwe dzięki dmuchawom Alpina

Opadłe liście? Sięgnij po dmuchawę Alpina i doceń piękne kolory drzew w Twoim ogrodzie. Lekkie, przyjazne środowisku i ciche urządzenia sprawdzą się w małych i większych ogrodach. Z ich pomocą usuniesz zabrudzenia, zyskując równocześnie piękny, wysprzątany ogród oraz ekologiczny nawóz! To jest to! 

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wózek ogrodowy: przegląd najlepszych modeli

Prace ogrodowe wymagają zastosowania dodatkowych akcesoriów, dzięki którym można szybciej…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Bezpieczeństwo podczas prac remontowych - najważniejsze cechy dobrej drabiny

Bezpieczeństwo prac remontowych w dużym stopniu uzależnione jest od korzystania z odpowiednich…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Agregaty prądotwórcze – jaki wybrać?

Agregaty prądotwórcze są kluczowym elementem wielu przedsięwzięć – od domowych projektów po…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *