Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się przy wspólnych posiłkach w ogrodzie? Podpowiadamy

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się przy wspólnych posiłkach w ogrodzie? Podpowiadamy

Latem warto wykorzystać każdą chwilę na to, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Posiłki przyrządzane i zjadane na dworze to idealna okazja do wypoczynku, wspólnego biesiadowania oraz oczywiście rozkoszowania się smakami lata. Co będzie nam potrzebne? Smaczne jedzenie, towarzystwo bliskich i przyjaciół oraz oczywiście zestaw mebli ogrodowych. Odpowiednio dobrane wyposażenie zapewni wszystkim komfort, będzie funkcjonalne i sprawdzi się zarówno przy popołudniowej kawie, jak i podczas większego przyjęcia w ogrodzie. Podpowiadamy, jakie meble ogrodowe wybrać.

Postaw na zestaw mebli ze stołem lub stolikiem

Stół i krzesła to najbardziej popularne rozwiązanie, jeśli chcemy wśród przydomowej zieleni zasiadać do naszych letnich posiłków. Do wyboru mamy tutaj naprawdę sporo propozycji. Zakup zawsze warto dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Minimalistycznym rozwiązaniem idealnym dla małych przestrzeni tarasu będzie niewielki stolik i dwa – cztery krzesła. Jeśli nasza rodzina jest liczniejsza, konieczny będzie z kolei duży, przestronny stół i odpowiednia liczba krzeseł.

Inną propozycją są zestawy mebli ogrodowych, na które składają się przestronny narożnik, stół lub stolik, opcjonalnie również fotel lub dwa. Tego typu propozycje dają sporo możliwości i elastyczności, zapewniają większą ilość miejsc, które nawet niewykorzystane w danej chwili (bo do stołu zasiadło mniej osób), prezentują się naprawdę elegancko. Znaleźliśmy takie meble ogrodowe w Home&Garden. Duże narożniki z trwałego technorattanu dedykowane nawet 8 osobom, do tego przestronny stół, czy też lekkie, nowoczesne zestawy z aluminium, na które składają się narożnik z funkcją leżanki i dwa/ trzy stoliki, mniejsze i większy, tak aby wszystko było wygodnie pod ręką.

Wygoda podczas jedzenia i wypoczywania

Jeśli lubimy długie biesiadowanie przy stole, letnie przyjęcia, czy po prostu wypoczynek przy wyśmienitym jedzeniu, postawmy na meble ogrodowe, które zapewnią nam maksimum wygody. Zarówno podczas jedzenia, jak i w pozostałym czasie. Komplety mebli z przestronnym narożnikiem w roli głównej sprawdzą się tutaj naprawdę dobrze. Jeśli zdecydujemy się na komplet modułowy, składający się z segmentów, które można swobodnie zestawiać, zyskamy zarówno przestrzeń do siedzenia przy stole, jak i wypoczywania na komfortowych leżankach. 

Warto pamiętać, że jeśli nasz zestaw mebli ma służyć zarówno podczas posiłków na świeżym powietrzu, jak i odpoczywaniu, dobrze, aby meble wyposażone były w miękkie poduszki, siedziska i oparcia. Zdejmowane poszewki, które będziemy mogli prać w pralce będą dużym ułatwieniem i pozwolą zachować poduchy w czystości przez cały sezon.

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed jesienną pogodą?

Jesień to piękny czas, pełen kolorów i spadających liści. Jednak dla naszych mebli ogrodowych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Poradnik

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Ławki ogrodowe - jak wybrać idealny model do swojego ogrodu?

Nawet najpiękniejszy ogród zawiedzie, gdy nie ma miejsca do siedzenia. Jak wybrać odpowiednią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *