Bramy i ogrodzenia

Jaki napęd do bramy garażowej wybrać?

Jaki napęd do bramy garażowej wybrać
Jaki napęd do bramy garażowej wybrać

Decydując się na bramę garażową, chcemy, aby służyła nam ona bezawaryjnie i przez długie lata. Sama brama z solidnego materiału nie wystarczy. Należy pamiętać, że w głównej mierze żywotność bramy zależy od sprawności jej napędu. Zatem jaki napęd do bramy garażowej wybrać?

Napęd do bramy garażowej: co należy wiedzieć?

Automatyka do bram składa się z bramy oraz z napędu i w świetle prawa traktowana jest jako maszyna. Kupno niekompletnego zestawu od jednego producenta jest niezgodne z prawem i może wywołać problemy z działaniem napędu w przyszłości. Z tego względu warto zaufać sprzedawcy, który oferuje napędy do bram najwyższych standardów (https://bonmario.com/napedy-do-bram.html).

Jaki napęd do bramy garażowej wybrać?

Napęd do bramy garażowej musi być adekwatny do ciężaru i rodzaju bramy oraz częstotliwości jej użytkowania. Automatyka do bramy szybciej się zużyje lub ulegnie awarii jeśli źle dobierzemy siłę napędu otwierającego bramę. Kierujmy się określonym przez producenta ciężarem lub wymiarem bram, dzięki czemu wybierzemy odpowiedni dla naszych potrzeb model. Do małej i lekkiej bramy garażowej wybierzemy napęd z mniejszą mocą niż do bramy większej i bardziej ciężkiej. Gdy waga i wymiar bramy są graniczne, wybieramy silnik o większej mocy, co pozwoli nam uniknąć przeciążenia silnika w napędzie

SEA - najszybsze napędy do bram w Bonmario.com

Rodzaj bramy garażowej a odpowiedni napęd

Przed wybraniem napędu do bramy garażowej segmentowej musimy sprawdzić, jaka będzie jego całkowita długość i upewnić się, że mamy odpowiednią do jego montażu przestrzeń. Do bramy segmentowej będzie pasował niemal każdy napęd.

Tradycyjne napędy będą odpowiednie w przypadku bramy garażowej uchylnej. Tutaj też bardzo ważna jest odpowiednio dobrana moc napędu. Do bramy uchylnej dwuskrzydłowej można zastosować dwa napędy o zsynchronizowanej sile. Do napędu bramy garażowej rozwieranej mocuje się ramiona, które ciągną lub pchają skrzydła bramy. Możemy także zamontować bramę wjazdową, o ile mamy możliwość zmniejszenia światła otworu wjazdowego do garażu.

Wybór napędu do bramy garażowej wymaga pomocy fachowca, dlatego warto skonsultować się z doradcą technicznym firmy produkującej lub sprzedającej napędy. Pamiętajmy, że mamy także możliwość zamontowania centrali obsługującej bramę garażową i wjazdową od jednego producenta. Wszystko to za pomocą jednego pilota!

Powiązane posty
Bramy i ogrodzenia

Rusztowania w budownictwie - zastosowania i procedury bezpieczeństwa

Rusztowania to konstrukcje, które bardzo często wykorzystuje się w budownictwie, ponieważ…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzeniaZabudowa ogrodu

Wszystko o słupkach ogrodzeniowych - zastosowanie, zalety i sposoby montażu

Słupki ogrodzeniowe to nieodzowny element każdego ogrodzenia. Poza funkcją praktyczną, pełnią…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją?

Malowanie proszkowe jest popularnym sposobem wykończenia ogrodzeń ze względu na liczne korzyści…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *