Grille i wędzarnie

Jaki grill na balkon najlepiej wybrać?

Jaki grill na balkon najlepiej wybrać
Jaki grill na balkon najlepiej wybrać

Każdy kocha grillowanie i grillowane potrawy, jednak nie zawsze można bez przeszkód grillować w każdym miejscu. Grillowanie na prywatnej posesji lub na działce nie sprawia wielu kłopotów, jednak sprawa ma się całkiem inaczej w przypadku grillowania na balkonie w bloku w miastach. Czy w ogóle takie grillowanie na balkonie jest możliwe? O czym należy wtedy pamiętać i jaki grill sprawdzi się najlepiej?

Jaki powinien być grill na balkon?

Grill na balkonie w bloku to często temat rozmów i dysput. Czy można urządzać grill na balkonie? Odpowiedź jest prosta – tak, jednak należy przestrzegać uprzejmości sąsiedzkiej i zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu grillowanie będzie przyjemne i nie narazi cię na kary.

Zanim przystąpisz do grillowania, koniecznie zapoznaj się z regulaminem spółdzielni mieszkaniowej, do której należysz. Większość spółdzielni posiada zapisy, zakazujące rozpalania ognia. W takich wypadkach urządzenie grilla na balkonie w bloku będzie niemożliwe lub utrudnione. Nie zapominaj również o swoich sąsiadach – jeśli podczas grillowania dym lub zapach będzie przeszkadzał Twoim sąsiadom, może to skończyć się nieprzyjemnie również dla Ciebie.

Jeśli zatem regulamin spółdzielni nie pozwala na grillowanie na balkonie lub nie uzyskałeś zgody sąsiadów, zrezygnuj z grilla i przenieś się z tym na działkę, pole biwakowe lub zorganizuj grill w innym miejscu, umożliwiającym zapalenie grilla.

Czy użycie tradycyjnego węglowego grilla jest możliwe na balkonie w mieście?

grillowanie na balkonie

Tradycyjne grille węglowe wytwarzają dużo dymu, co jest niedopuszczalne w przestrzeni blokowisk. Dym nie tylko jest drażniący dla dróg oddechowych, ale może też osadzać się na wywieszonym na balkonie praniu, sprzętach lub roślinach sąsiadów. Rozpalanie tradycyjnego węglowego grilla wiąże się również z niebezpieczeństwem otwartego ognia, co będzie jawnym pogwałceniem przepisów przeciwpożarowych.

Podczas grillowania na balkonie w bloku należy zatem zdecydowanie zrezygnować z opcji tradycyjnego grilla węglowego. Nie wolno palić grilla, który emituje dym i stanowi zagrożenie pożarowe, otwarty ogień grilla tradycyjnego jest zatem niedopuszczalny.

Dlaczego warto zdecydować się na grille elektryczne?

W przypadku gdy spółdzielnia nie zakazuje grillowania, a sąsiedzi nie mają nic przeciwko, można zorganizować grilla na balkonie. Wydaje się to proste, jednak zgody spółdzielni i sąsiadów nie zwalniają nas z obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że użycie grillów węglowych, z powodu dużej emisji dymu, jest niemożliwe, w takim przypadku dobrze jest zdecydować się na grille elektryczne – nie wydzielają one dymu, można je szybko rozpalić i są bezpieczne.

Grill elektryczny to doskonały pomysł co do grillowania w bloku na balkonie. Łatwo jest rozpalić grilla i przygotować na nim smaczne potrawy. W sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków użytkowanie grilli elektrycznych nie jest zakazane pod warunkiem zapewnienia wymaganych odległości łatwopalnych elementów wystroju od grilla.

Jaki model grilla elektrycznego będzie najlepszy?

letnie grillowanie

Grillowanie na balkonie na świeżym powietrzu jest przyjemne, a z odpowiednim modelem grilla – jeszcze fajniejsze! Elektryczny grill na balkon nie musi być też dużym urządzeniem, atrakcyjne, niewielkie grille elektryczne mogą mieć niewielkie rozmiary i mieścić się nawet na stoliku. Z uwagi na to, warto wybrać je do grillowania na balkon, ale też i w ogrodzie. Brak dymu i możliwość szybkiego rozpalenia grilla to naprawdę duże atuty tych modelów.

Mówiąc o grillu elektrycznym, możesz też pomyśleć o większych i lepiej wyposażonych modelach. Dobrze sprawdzą się urządzenia, które mają zamykane pokrywy, co umożliwi lepszą obróbkę cieplną potraw i wydobędzie niesamowity smak z grillowanego jedzenia. Dobrze jest wybrać też modele z dodatkową tacą do smażenia lub półkami do przygotowywania potraw.

Pamiętaj jednak, że zakupiony przez Ciebie grill musi zmieścić się na balkonie i stać w bezpiecznej odległości od innych elementów tak, by zagrożenie pożarem było jak najmniejsze. Nie decyduj się zatem na ogromne grille, jeśli Twój balkon jest niewielki. Rozpalenie grilla nie powinno też sprawiać Ci trudności, zatem powinieneś mieć wokół grilla na tyle miejsca dla siebie, by swobodnie się przy nim poruszać.

Bezpieczeństwo ponad wszystko! Pamiętaj, że grill nie powinien być pozostawiany sam sobie i ktoś zawsze powinien przy nim czuwać. Usunięcie materiałów palnych z otoczenia grilla jest konieczne, materiały łatwopalne należy przesunąć z dala od urządzenia.

Co z grillami gazowymi?

Grill gazowy to model, który wydziela znikome ilości dymu, dzięki czemu będzie też dobrym pomysłem na balkony. Pamiętaj jednak, by nie pozostawiać butli z gazem na balkonie, gdyż słońce i niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować rozszczelnienie pojemnika i ogromne szkody! Dobrze jest wybierać niewielkie modele grilla gazowego, które można w razie potrzeby schować we wnętrzu mieszkania.

Szukasz najlepszego grilla nie tylko na balkon, ale również do ogrodu? Sprawdź ofertę Merkury Market – https://www.merkurymarket.pl/grille-ogrodowe/. Tu znajdziesz najlepsze grille dla siebie!

Jak grillować na balkonie, aby nie narazić się na kary?

Grill na balkonie jest wciąż kwestią bardzo sporną. Z przedstawionych w naszym artykule modeli grill węglowy jest najgorszym pomysłem i z tej opcji należy zrezygnować. Grill gazowy może okazać się nieco uciążliwy w przypadku, gdy trzeba będzie go schować, jednak opcja grilla elektrycznego okazuje się najkorzystniejsza. Grill elektryczny na balkonie nie dymi i nie ma otwartego ognia, dzięki czemu nie ma zagrożenia pożarowego i zapewnia większy komfort sąsiadów.

Pamiętaj jednak, by przed grillowaniem koniecznie sprawdzić regulamin spółdzielni i skonsultować się z sąsiadami. W innym wypadku możesz narazić się na nieprzyjemności, a w skrajnych przypadkach nawet na mandaty! Jeśli to zatem możliwe, zrezygnuj z grillowania w bloku i przenieś się na działkę lub miejsca przeznaczone do grillowania.

Powiązane posty
Grille i wędzarnie

Grill w 2024 roku - zaskocz gości

Grillowanie to nie tylko przyjemność z jedzenia na świeżym powietrzu, ale także okazja do…
Czytaj więcej
Grille i wędzarnie

Duży grill węglowy — czy warto kupić grill żeliwny?

Grillowanie na świeżym powietrzu to jedna najpopularniejszych rozrywek w okresie letnim. Długie i…
Czytaj więcej
Grille i wędzarnie

Grill ogrodowy - jaki model wybrać?

Grillowanie jest dla wielu osób znakomitym sposobem spędzenia czasu na świeżym powietrzu w…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *