Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jaką wybrać kosiarkę do małego ogrodu?

Jaką wybrać kosiarkę do małego ogrodu?
Jaką wybrać kosiarkę do małego ogrodu?

Choć kosiarka uważana jest za podstawowe narzędzie służące do pielęgnacji ogrodu, to jednak nie każdy wie, czym powinna się charakteryzować i w jaki sposób ją wybrać. Zadanie to staje się tym trudniejsze, im mniejszy posiada się ogród. Jak zatem wybrać kosiarkę do małego ogrodu i na co tak właściwie powinno się zwracać uwagę w przypadku kupowania takiego urządzenia?

Jaki rodzaj napędu wybrać?

Jeśli chce się mieć dobrą kosiarkę do małego ogrodu, kluczowe jest to, aby dobrze wybrać jej napęd. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można aż trzy wersje, czyli kosiarki elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Która z nich będzie najlepsza?

Rodzaje kosiarek

Na wstępie należy od razu zrezygnować z zakupu modelu spalinowego, ponieważ przeznaczony jest on do prac na naprawdę dużych ogrodach, na których prowadzenie przewodu zasilającego byłoby niemożliwe, a kosiarki akumulatorowe zbyt szybko by się rozładowywały.

Tym modelem, którym warto się zainteresować na małym ogrodzie, jest kosiarka akumulatorowa. Co prawda posiada ona ograniczony czas działania, lecz na każdy mniejszy ogród ilość energii powinna być wystarczająca. Co więcej, jest to wersja wygodna, lekka, a także dająca możliwość dotarcia bez problemu do każdego miejsca w ogrodzie.

Jakie parametry musi spełniać kosiarka?

Oczywiście sam napęd to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, gdy wybiera się taką kosiarkę do małego ogrodu. Oprócz tego warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych, typowo technicznych parametrów, które pozwolą szybko i wygodnie uporać się z nadmiarem trawy.

Na co zatem warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, jaka będzie szerokość koszenia danego modelu. Parametr ten wynika z ilości obecnych w ogrodzie przeszkód, które może napotkać kosiarka. Jeśli będzie w nim rosnąć wiele roślin, warto wybrać model o nieco mniejszej szerokości koszenia, jeśli jednak ogród to głównie sam trawnik, poleca się wybranie modelu większego.

Kolejną sprawą jest to, aby kosiarka posiadała odpowiednio duży kosz na trawę. W przypadku małego ogrodu nie musi on być specjalnie pojemny, lecz mimo wszystko warto zadbać o to, aby jego wielkość dawała możliwość skoszenia całego trawnika za jednym razem.

Na koniec warto pomyśleć również o tym, aby zainteresować się modelem, który będzie w stanie kosić przy samych przeszkodach, takich jak ogrodzenie czy też drzewka. Są to specjalne podcinarki, które umożliwiają wygodne ścięcie trawy przy takich przeszkodach, bez ryzyka ich uszkodzenia, lecz również zniszczenia ostrzy, np. trafiając nimi w twardą powierzchnię.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *