Meble ogrodowe

Jaka cegła do wnętrza mieszkalnego?

Jaka cegła do wnętrza mieszkalnego?
Jaka cegła do wnętrza mieszkalnego?

Zamierzasz urządzić swoje mieszkanie z wykorzystaniem cegły na ścianę? Kwestie budowlane nie są Twoimi mocnymi stronami? Podpowiadamy, jakie rodzaje cegiełek na ścianę warto wziąć pod uwagę oraz gdzie je kupić. Zapraszamy do lektury!

Cegła dekoracyjna – nieustannie modny materiał wykończeniowy

Cegła ozdobna to materiał bardzo uniwersalny. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać w przynajmniej kilku stylach wnętrzarskich: industrialnym, rustykalnym oraz skandynawskim. Bardzo często inwestorom zależy na tym, by cegiełki ułożone na ścianie lub fragmentach ścian posiadały charakterystyczną, nieregularną fakturę. Aby tak się stało, najlepiej wybrać starą cegłę z rozbiórki, dzięki której pomieszczenie zyska ciekawy efekt wielowymiarowości. Czy istnieje jakaś alternatywa dla cegły dekoracyjnej rozbiórkowej? Owszem, są nią płytki klinkierowe ścienne, ale koniecznie ręcznie formowane!

Cegła w kolorze białym – gdzie sprawdza się najlepiej?

Coraz częstszym pomysłem na wykorzystanie cegły we wnętrzu mieszkalnym jest pomalowanie płytek ceglanych na inny kolor – najczęściej biały, ale też szary i czarny! Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w stylu skandynawskim, minimalistycznym, rustykalnym oraz retro. Przymierzając się do udekorowania wnętrza białą cegłą, nie kupujmy gotowych białych cegiełek w markecie budowlanym. Najlepszy efekt wizualny zapewni inwestycja w płytki z prawdziwej cegły na ścianę, które w kolejnym kroku pomalujemy na biało.

Ściana z cegły w mieszkaniu – jak o nią dbać?

Decydując się na ścianę z cegły we wnętrzu domu lub mieszkania, powinniśmy pamiętać o zakupie odpowiednich akcesoriów do płytek ceglanych – fugi w wybranym kolorze oraz impregnatu do starej cegły. Impregnacja cegły we wnętrzu, choć przez niektórych pomijana, jest bardzo ważna, zwłaszcza w kuchni i łazience, gdzie woda, wilgoć są na porządku dziennym.

Kiedy zaimpregnujemy cegłę, utrzymanie jej w czystości nie będzie niczym trudnym. Aby pozbyć się kurzu, możemy użyć odkurzacza. Chcąc usunąć inne zanieczyszczenia lub po prostu odświeżyć ceglany mur, wystarczy wilgotna ściereczka. Tyle!

Cegła do wnętrz i akcesoria – gdzie kupić?

Kafelki ze starej cegły, płytki klinkierowe ręcznie formowanie, a nawet płytki ceglane podłogowe znajdziesz w ofercie producenta e-Cegła. Kupisz tam także wszelkie niezbędne akcesoria do montażu cegły na ścianie lub podłodze.

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak wybrać pergolę tarasową?

Pergole tarasowe cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli ogrodów i tarasów.
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Piękne i praktyczne kwietniki metalowe

Rośliny doniczkowe to bardzo popularne ozdoby w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Wprowadzają…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Meble balkonowe – komfortowe i stylowe

Wygodny wypoczynek jest zawsze mile widziany- czy to w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Meble…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *