Meble ogrodowe

Jaka cegła do wnętrza mieszkalnego?

Jaka cegła do wnętrza mieszkalnego?
Jaka cegła do wnętrza mieszkalnego?

Zamierzasz urządzić swoje mieszkanie z wykorzystaniem cegły na ścianę? Kwestie budowlane nie są Twoimi mocnymi stronami? Podpowiadamy, jakie rodzaje cegiełek na ścianę warto wziąć pod uwagę oraz gdzie je kupić. Zapraszamy do lektury!

Cegła dekoracyjna – nieustannie modny materiał wykończeniowy

Cegła ozdobna to materiał bardzo uniwersalny. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać w przynajmniej kilku stylach wnętrzarskich: industrialnym, rustykalnym oraz skandynawskim. Bardzo często inwestorom zależy na tym, by cegiełki ułożone na ścianie lub fragmentach ścian posiadały charakterystyczną, nieregularną fakturę. Aby tak się stało, najlepiej wybrać starą cegłę z rozbiórki, dzięki której pomieszczenie zyska ciekawy efekt wielowymiarowości. Czy istnieje jakaś alternatywa dla cegły dekoracyjnej rozbiórkowej? Owszem, są nią płytki klinkierowe ścienne, ale koniecznie ręcznie formowane!

Cegła w kolorze białym – gdzie sprawdza się najlepiej?

Coraz częstszym pomysłem na wykorzystanie cegły we wnętrzu mieszkalnym jest pomalowanie płytek ceglanych na inny kolor – najczęściej biały, ale też szary i czarny! Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w stylu skandynawskim, minimalistycznym, rustykalnym oraz retro. Przymierzając się do udekorowania wnętrza białą cegłą, nie kupujmy gotowych białych cegiełek w markecie budowlanym. Najlepszy efekt wizualny zapewni inwestycja w płytki z prawdziwej cegły na ścianę, które w kolejnym kroku pomalujemy na biało.

Ściana z cegły w mieszkaniu – jak o nią dbać?

Decydując się na ścianę z cegły we wnętrzu domu lub mieszkania, powinniśmy pamiętać o zakupie odpowiednich akcesoriów do płytek ceglanych – fugi w wybranym kolorze oraz impregnatu do starej cegły. Impregnacja cegły we wnętrzu, choć przez niektórych pomijana, jest bardzo ważna, zwłaszcza w kuchni i łazience, gdzie woda, wilgoć są na porządku dziennym.

Kiedy zaimpregnujemy cegłę, utrzymanie jej w czystości nie będzie niczym trudnym. Aby pozbyć się kurzu, możemy użyć odkurzacza. Chcąc usunąć inne zanieczyszczenia lub po prostu odświeżyć ceglany mur, wystarczy wilgotna ściereczka. Tyle!

Cegła do wnętrz i akcesoria – gdzie kupić?

Kafelki ze starej cegły, płytki klinkierowe ręcznie formowanie, a nawet płytki ceglane podłogowe znajdziesz w ofercie producenta e-Cegła. Kupisz tam także wszelkie niezbędne akcesoria do montażu cegły na ścianie lub podłodze.

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Ławki i sofy ogrodowe: przewodnik po wyborze i konserwacji

Zastanawiasz się, jakie meble do ogrodu wybrać? Zależy Ci na trwałych i praktycznych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed jesienną pogodą?

Jesień to piękny czas, pełen kolorów i spadających liści. Jednak dla naszych mebli ogrodowych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Poradnik

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *