Bramy i ogrodzenia

Drzwi garażowe segmentowe czy uchylne? Które wybrać? Odpowiadamy

Drzwi garażowe segmentowe czy uchylne? Które wybrać? Odpowiadamy
Drzwi garażowe segmentowe czy uchylne? Które wybrać? Odpowiadamy

Podczas budowy domu dobranie odpowiedniej stolarki okiennej i drzwiowej jest niezwykle istotne. Od jakości tych elementów w dużej mierze zależy to, ile ciepła uda nam się utrzymać wewnątrz budynku. Jeżeli stoisz przed wyborem drzwi garażowych, z pewnością zastanawiasz się, które będą lepsze: segmentowe czy uchylne. W tym artykule porównamy je ze sobą.

Wybór odpowiedniej bramy garażowej może być dla niektórych nie lada wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu drzwi, a każdy z nich ma różne zalety. Wybierając drzwi garażowe, warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje, aby wybrać tę, która najbardziej będzie odpowiadać naszym potrzebom. Jeżeli nie wiesz, na jaką bramę garażową się zdecydować, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Drzwi garażowe segmentowe – dlaczego warto je wybrać?

Obecnie bramy garażowe segmentowe są jedną z najczęściej wybieranych opcji. Osoby budujące dom, decydują się na nie z kilku powodów. Jednym z nich jest możliwość zaoszczędzenia miejsca w garażu. Dzięki temu, że drzwi garażowe segmentowe swoje działanie opierają o specjalny system paneli w prowadnicach, podczas ich otwierania zajmują niewiele miejsca. Zamontowanie takiej bramy garażowej umożliwi Ci optymalne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu.

Do zalet drzwi garażowych segmentowych zaliczymy również doskonałą izolację termiczną. Panele wykorzystywane do produkcji takiej bramy wykonane są z ocynkowanej stalowej blachy. Dodatkowe ocieplenie zapewnia zastosowana w nich bezfreonowa pianka poliuretanowa. Wybierając drzwi garażowe do domu, skorzystaj z oferty sprawdzonego producenta, np. DAKO.EU. Posiada on w swojej ofercie bramy garażowe segmentowe o grubości 40 lub 60 mm, dzięki którym zachowasz ciepło w swoim domu.

To jednak nie koniec zalet, jakimi charakteryzują się segmentowe drzwi garażowe. Oprócz bardzo dobrej izolacji termicznej, która wpływa na niski współczynnik przenikania ciepła,ten rodzaj bramy garażowej cechuje wysoka odporność na negatywny wpływ warunków atmosferycznych, którą zawdzięcza materiałowi, jakim jest ocynkowana stal.

Drzwi garażowe uchylne – czy warto się na nie zdecydować?

Uchylne bramy garażowe, nazywane inaczej podnoszonymi, do tej pory były bardzo chętnie wykorzystywane przez posiadaczy domów jednorodzinnych. Są one łatwe w montażu i solidne, dzięki czemu cieszą się niemałą popularnością. Ich niezbyt skomplikowana struktura sprawia, że są chętnie wykorzystywane w garażach osiedlowych.

Bramy podnoszone mają niestety jedną, dość istotną wadę. Jeżeli nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca na podjeździe do garażu (np. w przypadku, w którym garaż graniczy bezpośrednio z jezdnią), uchylna brama nie będzie najlepszym wyborem. Konstrukcja drzwi oraz ich mechanizm sprawia, że do ich wygodnego użytkowania niezbędna jest odpowiednia przestrzeń przed garażem. Jeżeli nie chcesz martwić się o uszkodzenie auta podczas parkowania, lepszym rozwiązaniem do domu mogą okazać się segmentowe drzwi garażowe.

Powiązane posty
Bramy i ogrodzenia

Jak zabezpieczyć swój ogród przed niechcianymi intruzami? Wybierz siatkę ogrodzeniową

Siatki ogrodzeniowe to sprawdzony patent na szybkie i skuteczne zabezpieczanie dostępu do…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Ogrodzenie aluminiowe - wady, zalety, cechy charakterystyczne i montaż

Wszelkiego rodzaju płoty i ogrodzenia umożliwiają oddzielenie prywatnej przestrzeni od świata…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzenia

Jakie akcesoria do budowy ogrodzenia panelowego?

Ogrodzenie z metalowych paneli to jeden z najprostszych sposobów na zabezpieczenie terenu działki…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *