Meble ogrodowe

Drewno w domu – naturalne piękno

Skrzydła drzwiowe drewniane, różne wymiary, cena od 260 zł. 
Skrzydła drzwiowe drewniane, różne wymiary, cena od 260 zł. 

Naturalne materiały wykorzystywane do wykończenia i aranżacji naszych domów to coś więcej niż gwarancja wyjątkowego klimatu i zachwycającego efektu końcowego. W odróżnieniu od materiałów syntetycznych mają pozytywny wpływ na nasz nastrój, samopoczucie i zdrowie. Są też niezwykle uniwersalne; pasują do wnętrz o różnej kolorystyce i stylistyce. Można je stosować we wszystkich pomieszczeniach; w pokojach, kuchni, łazience. Szkło, kamień, ceramika, bawełna, a zwłaszcza drewno towarzyszą nam od tysiącleci i nic nie wskazuje na to, że wyjdą z użycia.

Podłogi drewniane, cena od 69 zł/m2

Podłogi drewniane, cena od 69 zł/m2

Drewno to szlachetny materiał, wykorzystywany do produkcji mebli, podłóg, drzwi zewnętrznych  i wewnętrznych, schodów, ram okiennych, boazerii i nieskończenie wielu innych elementów wyposażenia domu. Świetnie wpisuje się w każdą aranżację, gdyż równie dobrze prezentuje się w wersji lakierowanej, olejowanej czy pomalowanej farbą. Jednak aby docenić walory drewna i prawidłowo wybrać odpowiedni gatunek warto poznać jego zalety i ograniczenia oraz co niezmiernie ważne prawidłowo zabezpieczyć i pielęgnować. Odpowiednio konserwowane drewniane elementy wyposażenia domu będą nam służyć przez lata, szlachetnie się starzejąc.

W Polsce mamy do dyspozycji wiele rodzimych gatunków drewna znakomicie nadających się do budowy  i wykończenia wnętrz domów. Wykorzystywane od setek lat dorównują właściwościom drewna egzotycznego i są przy tym zdecydowanie tańsze. Podłogi, ściany, blaty i elementy dekoracyjne wykonane z drewna charakteryzują się oryginalną, niepowtarzalną strukturą, pozwalają obcować z otaczającą nas przyrodą. Jednocześnie pozwalają na łatwe kształtowanie ich formy czy zmianę kolorystyki.
Warto podkreślić, że drewno jest materiałem ulegającym biodegradacji. Odpowiedzialny proces jego pozyskania, przetwarzania i utylizacji nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne człowieka.

W naszym obszarze geograficznym najczęściej wykorzystywane są: sosna, jodła, świerk, dąb, buk, grab. Różnią się znacznie właściwościami, przede wszystkim trwałością i odpornością mechaniczną.

Skrzydła drzwiowe drewniane, różne wymiary, cena od 260 zł. 

Skrzydła drzwiowe drewniane, różne wymiary, cena od 260 zł.

Zalety drewna:

 • Drewno to ekologiczny, szlachetny materiał, który nie powoduje alergii, można go stosować w domach zamieszkałych przez osoby skłonne do uczuleń i małe dzieci.
 • Drewno doskonale izoluje i tłumi dźwięki. Jest ciepłe w dotyku. Podłoga wykonana z drewna i drewniane boazerie na ścianie spełniają rolę dodatkowej izolacji termicznej.
 • Drewniane elementy wykończenia domu przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć przez długie lata.
 • Drewno w domu dodaje mu charakteru i unikalności. Eksponując je warto pokazać jego naturalne piękno i niepowtarzalność.
 • Drewniane akcenty optycznie ocieplają wnętrze.
 • Drewno jest uniwersalne – pasuje do wnętrz o różnym charakterze, stylu i kolorystyce.
 • Właściwie zabezpieczone sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Może być wykorzystane zarówno jako materiał konstrukcyjny jak i wykończeniowy.
Boazeria drewniana, sosna, jesion. Cena od 26 zł/m2 

Boazeria drewniana, sosna, jesion. Cena od 26 zł/m2

Ograniczenia drewna:

 • Niezabezpieczone drewno źle reaguje na nagłe zmiany temperatury i wilgoć. Zazwyczaj unika się wykorzystania drewna w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, jednak także w łazience możemy mieć drewnianą podłogę, meble czy blaty pod warunkiem dobrego zabezpieczenia.
 • Przedmioty wykonane z drewna należy konserwować odpowiednimi preparatami. W przeciwnym wypadku drewno może zmieniać kolor lub się odbarwiać.
 • Do czyszczenia drewna powinno się używać miękkich ściereczek, aby nie zarysować powierzchni.
 • Preparaty, którymi pokrywa się drewno, np. lakiery do podłóg i boazerii nie powinny emitować szkodliwych substancji.
 • Wybierając gatunek drewna należy zwrócić uwagę na jego klasę twardości. Drewno miękkie jak np. świerk, sosna, brzoza będzie mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne niż dąb, buk, jesion czy grab.  

 

Blaty kuchenne, drewniane, różne wymiary. Cena od 189 zł.  

Blaty kuchenne, drewniane, różne wymiary. Cena od 189 zł.

W asortymencie Leroy Merlin znajduje się wiele produktów wykonanych z różnych gatunków drewna, w tym: podłogi, drzwi, boazerie, blaty, parapety, półki, artykuły dekoracyjne i wykończeniowe oraz pełen asortyment artykułów służących do zagospodarowania ogrodu.

Więcej informacji na www.leroymerlin.pl

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Elegancja w każdym detalu: porcelanowa zastawa na każdą okazję

Elegancki stół wymaga specjalnej oprawy w postaci naczyń porcelanowych. Sprawdź, jak…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Modne zestawy mebli ogrodowych na sezon 2024

Sezon 2024 to czas, aby zadbać o wyjątkowy wygląd naszych ogrodów, łącząc przyrodę z…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *