Architektura ogrodowa

Dlaczego warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne montowane na gruncie?

Dlaczego warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne montowane na gruncie
Dlaczego warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne montowane na gruncie

Montaż systemów fotowoltaicznych jest obecnie naprawdę popularny. Decydując się na zakup modułów, a także inwertera i innych, przydatnych akcesoriów, dzięki którym możliwe jest podłączenie, wspierasz ekologię, a także znacznie obniżasz rachunki za swój prąd. Co istotnie, jest kilka sposobów montażu paneli, możesz je postawić na dachu, na gruncie, a nawet zbudować na elewacji, w zależności od zapotrzebowania i zagospodarowania terenu. Dziś omówimy zalety montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie. Gdzie szukać takich modułów? Zachęcamy do lektury!

Panele fotowoltaiczne na gruncie

Nie da się ukryć, że najpopularniejszym rodzajem montażu paneli fotowoltaicznych jest postawienie ich na dachu. Konstrukcje te są wytrzymałe, a także wydajne. Mimo wszystko nie zawsze jest możliwość zagospodarowania terenu w ten sposób, niekiedy trzeba wybudować je na przykład na gruncie. Dlaczego? Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Montaż modułów na gruncie – zalety

Jest to naprawdę opłacalna inwestycja, w momencie, gdy dysponujesz dużym, niezagospodarowanym terenem wokół domu. Niektóre działki są rzeczywiście spore, dlaczego zatem nie wykorzystać ich potencjału zabudowy? Musisz jedynie zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście teren nie jest zbytnio zacieniony. Jeśli masz wolną  przestrzeń w ogrodzie od południowej strony, zdecyduj się na wybudowanie tam paneli fotowoltaicznych.

Co istotne, panele fotowoltaiczne możesz montować na gruncie praktycznie bez żadnych ograniczeń. W przypadku dachu bardzo często nietypowy jego spadek lub też niewielka powierzchnia dachówki nie pozwalają na swobodną rozbudowę paneli. Decydując się na montaż na gruncie, możesz bez problemu zakupić kilka modułów więcej i w ten sposób pozyskiwać dużo więcej energii.

Bardzo ważną zaletą jest także to, że gotowe systemy fotowoltaiczne możesz za jakiś czas rozbudować o kolejne moduły. Nie musisz od razu kupować konkretnej ilości paneli. Nie da się także ukryć, że budowa i stawianie paneli fotowoltaicznych na gruncie jest o wiele łatwiejsze. Mocowanie przyłączy odbywa się w dogodnych i przede wszystkim, bezpiecznych warunkach. Co istotne, takie rozwiązanie pozwala na dużo łatwiejsze serwisowanie sprzętu, można swobodniej panele czyścić, monitorować i wykonywać wymianę kabli.

Gdzie kupić panele montowane na gruncie?

Na pewno zastanawiasz się, gdzie w takim razie możesz zakupić odpowiednie stelaże, które sprawdzą się na grunt? Firma Starbudshop oferuje świetne konstrukcje gruntowe wykonane ze stali ocynkowanej, nierdzewnej i aluminium. Są to niezwykle wytrzymałe i mocne systemy. Możesz zdecydować się także na skorzystanie z usług montażowych firmy Starbudshop. Specjaliści zawsze dbają o to, aby kąt nachylenia takiej instalacji był prawidłowy, a co za tym idzie, pozyskiwanie energii dużo korzystniejsze. Decydując się także na usługi tego przedsiębiorstwa, masz gwarancję wysokiej jakości.

Montaż systemów fotowoltaicznych na gruncie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim tego typu rozwiązanie pozwala dużo szybciej i elastyczniej rozbudowywać istniejące już instalacje. Nie da się także ukryć, że panele montowane na gruncie łatwiej się czyści, a także serwisuje. Bez problemu możesz także samodzielnie sprawdzić, czy nie doszło do jakiejś awarii. Jeśli szukasz polecanych konstrukcji gruntowych, warto zajrzeć do oferty firmy Starbudshop. Przedsiębiorstwo sprzedaje nowoczesne moduły fotowoltaiczne naziemne, a także oferuje ich montaż.

Powiązane posty
Architektura ogrodowaZabudowa ogrodu

Najważniejsze informacje przy zakupie piwnicy betonowej

Brak piwnicy w domu wcale nie musi być problemem. Doskonałą alternatywę stanowią bowiem piwnice…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaRośliny ozdobneRośliny, nasiona, cebule

Rola roślin w oczku wodnym

Nawet małe oczko wodne to wyjątkowa ozdoba ogrodu. Pełni ono kilka ważnych i nie zawsze…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Postaw na modne w tym sezonie pufy ogrodowe!

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż wypoczynek na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego warto…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *