Relaks w ogrodzie

Sauna beczka – czy warto zainwestować w nowy trend 2022?

Sauna beczka – czy warto zainwestować w nowy trend 2022
Sauna beczka – czy warto zainwestować w nowy trend 2022

Posiadanie dużego przydomowego ogrodu, działki za miastem czy nawet ogródka działkowego pozwala na wiele opcji. Można w nich spędzać czas wolny, spotykać się ze znajomymi, organizować przyjęcia, ale też… postawić saunę. Tak, to możliwe! Na rynku możemy znaleźć wiele rozwiązań, które sprawdzą się na zewnątrz – w tym sauna beczka.

Poznaj bliżej sauny ogrodowe

Sauna beczka to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale już zdążyło zyskać dużą popularność, która stale rośnie. Są to konstrukcje, które przypominają leżącą beczkę. Wykorzystuje się je przede wszystkim jako uzupełnienie przestrzeni w ogrodzie. Są estetyczne i sprawdzą się zwłaszcza u tych, którzy lubią rustykalny klimat. Jest to zatem rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i przyciągające wzrok. Wystarczy zobaczyć jak 

Skąd konstrukcja beczki?

Konstrukcja sauny nie jest przypadkowa. Walec nawiązuje chociażby do pni czy gałęzi drzew. Nawiązania tego typu widać bardzo dobrze, przeglądając przykładową ofertę tego typu saun – https://www.domki-sodas.pl/57-sauna-beczka To odniesienie do natury jest typowe dla Skandynawii, skąd właśnie wywodzą się te konstrukcje. Trzeba jednak zaznaczyć, że kwestie wizualne są jedynie dodatkiem. Sauna beczka jest o wiele praktyczniejsza od jej kanciastych odpowiedników. Okrągły przekrój pozwala, aby do środka weszło więcej osób.

Niewątpliwym atutem jest również prędkość nagrzewania i do tego wolno oddaje ciepło – wszystko przez to, że powierzchnia, którą styka się z podłożem, jest bardzo mała. Dzięki temu z dobrodziejstw sauny beczki może skorzystać wiele osób. Raz nagrzewamy i długo z niej korzystamy – to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Sauna beczka – czy warto ją postawić?

Sauny zewnętrzne, nazywane także ogrodowymi najczęściej stawia się jako domki. Wynika to z faktu, że w ten sposób można je idealnie zgrać z innymi budynkami na terenie działki. Są one ładnie wykończone, często w nowoczesnym stylu, ale w środku kryją to, co dla nas najważniejsze – sauny. W ten sposób można mieć stylowe i jednocześnie praktyczne wykończenie posesji.

Sauny beczki mają swoich zwolenników. Są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają spory teren do zagospodarowania i poszukują produktu, który spełni ich wszystkie oczekiwania. Będzie trwały, estetyczny, praktyczny i ekonomiczny. Co ciekawe, sauny beczki można zaadaptować jako suche, parowe lub na podczerwień. Dzięki temu każdy może otrzymać produkt dopasowany do jego oczekiwań i preferencji.

Więcej na temat działania sauny znajdziecie w artykule: https://www.domki-sodas.pl/smartblog/51_Balia-ogrodowa–Jak-zrobic-samodzielnie-jak%C4%85.html

Przed wyborem określonego modelu, zawsze warto skonsultować się z fachowcami, którzy doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania – zarówno te dotyczące montażu, jak i użytkowania.

Powiązane posty
Relaks w ogrodzie

​Wiosenne posiłki na balkonie, tarasie i w ogrodzie - wybieramy modny zestaw naczyń obiadowych

Doczekaliśmy się wiosny! Tej zielonej, ze słońcem i przyjemnymi temperaturami. To może…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Praktyczne prezenty dla najbliższych – co warto kupić?

Niezależnie od okazji, wybór upominków często staje się trudnym wyzwaniem. Szczególnie…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd, a także wygoda i komfort użytkowania

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że zewnętrzne osłony okienne cieszą się w naszym…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *