Projekty ogrodów

Aranżacja ogrodu z kącikiem dla dzieci

Aranżacja ogrodu z kącikiem dla dzieci
Aranżacja ogrodu z kącikiem dla dzieci

Podpowiadamy jak wygospodarować w ogrodzie miejsce do zabawy dla maluchów oraz sugerujemy sprawdzone zabawki, jakich nie powinno zabraknąć w ogrodzie.

W ciągu cieplejszych okresów w roku ogród staje się miejscem relaksu dla wszystkich członków rodziny a szczególności dla dzieci. Jeżeli zatem jesteście na etapie projektowania miejsca w ogrodzie to warto w tych planach uwzględnić potrzeby maluchów. W tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jak przy aranżacji ogrodu wygospodarować i zaprojektować idealny kącik dla dzieci.

Ogród stworzony z myślą o dzieciach

Dzieci kochają zabawę na świeżym powietrzu. Maluchy mają tysiąc pomysłów na minutę i wymagają jednak nadzoru dorosłych. Z tego też względu stworzenie dla nich w przydomowym ogródku miejsca do harców i zabaw pod czujnym okiem rodziców jest znakomitym pomysłem. Aby jednak dzieci się nie nudziły należy zadbać o odpowiednie wyposażenie ogrodowego kącika. O czym za chwilę szerzej opowiemy.

Planowanie miejsca w ogrodzie

Na jakie rzeczy należy mieć baczenie podczas projektowania miejsca w ogrodzie dla dzieci. Otóż jeżeli tylko pozwala na to ilość wolnego miejsca należy uwzględnić zarówno strefę do zabawy jak i też dla relaksu. Dzieci mimo ogromnych pokładów energii w końcu się zmęczą i będą potrzebowały gdzieś odpocząć.

Co powinno znaleźć się w ogrodowej strefie zabawy?

Szukając pomysłu na zagospodarowanie strefy zabawy w ogrodzie trzeba pamiętać o niespożytych pokładach energii maluchów. Z tego też względu idealnie w tym celu sprawdzą się urządzenia jakie można spotkać na placu zabaw. Mowa tutaj o huśtawkach, zjeżdżalniach, piaskownicy czy też trampolinie. Bardzo dobrym pomysłem jest również postawienie domku ogrodowego, gdzie dzieci będą mogły trzymać swoje zabawki. Domek ogrodowy dobrze jest dobrać pod kątem zajmowanego miejsca. Tutaj – https://www.ebajlandia.pl/Domki-ogrodowe-c17 możecie Państwo zobaczyć jak prezentują się najpopularniejsze obecnie domki ogrodowe dla dzieci dostępne w sprzedaży ( od niewielkich modeli po domki w których zmieści się nawet kilka dzieci ). Istotne jest również rozlokowanie wspomnianych elementów w ogrodzie.

Zakłada się, że strefa zabawy powinna być zlokalizowana raczej w zacienionym miejscu, gdzie nie wiej zbyt silny wiatr. Znakomicie sprawdzi się miejsce osłonięte wyższymi roślinami lub drzewkami. Istotne jest również aby przynajmniej z jednego okna domu mieć widok na to co się dzieje w ogrodzie.

Strefa relaksu w ogrodowym kąciku dla dzieci

Po wyczerpującej zabawie dzieci muszą odpocząć. Nie należy zatem zaniedbać strefy relaksu w ogrodzie. Dobrym pomysłem będzie wygospodarowanie miejsca na zestaw mebli ogrodowych dla dzieci. Oprócz stolika powinny znaleźć się dopasowane do wzrostu dzieci krzesełka. W ostateczności można połączyć strefę relaksu dzieci ze strefą relaksacyjną dorosłych.

Ogród stworzony z myślą o dzieciach – najważniejsze wskazówki przy projektowaniu

Maluchy kochają rośliny. Postaraj się zatem aby w ogrodzie nie zabrakło kolorowych roślin. Weź również pod uwagę fakt, że roślinność może zostać wykorzystana jako element służący do zabawy ( na przykład jako kryjówka podczas zabawy w chowanego ). Postaraj się wykorzystać nierówności terenu. Nie każdy ogród musi być idealnie równy. Różnego rodzaju małe wzniesienia i nierówności można wykorzystać jako miejsce postawienia ,,domku na wzgórzu” czy też urokliwie zlokalizowanej piaskownicy.

Powiązane posty
Projekty ogrodów

Rośliny przy ogrodzeniu – aranżacje

Rośliny wzdłuż ogrodzenia stanowią wygodną i ciekawą opcję zwłaszcza wtedy, gdy pełnią…
Czytaj więcej
Projekty ogrodów

Projektowanie ogrodu - o czym musisz pamiętać?

Otoczenie domu nie może być banalne – to wizytówka posiadłości i świadczy o gospodarzu.
Czytaj więcej
Projekty ogrodów

Jak przygotować ogród na lato? Co może okazać się przydatne przy wiosennych porządkach w ogrodzie?

Przygotowanie ogrodu na sezon wiosenno-letni wymaga użycia odpowiednich sprzętów ogrodowych!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *