Architektura ogrodowa

Zaplanuj własny ogród!

Zaplanuj własny ogród!
Zaplanuj własny ogród!

Posiadanie własnego ogrodu to prawdziwa przyjemność, a praca nad roślinami uspokaja i odpręża. Każdy, kto ma kawałek ziemi i marzy o zapełnieniu go roślinnością, musi zdobyć podstawę – czyli nasiona.

Jeżeli chcemy mieć ogród warzywny, to musimy dbać o niego cały rok. Ważny jest płodozmian, starajmy się nie siać w tym samym miejscu, co poprzednio, tego samego – zmieniajmy warzywa po to, żeby w ich miejscu wyrosły większe, jeszcze piękniejsze.

Posiadanie własnego ogródka to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Mamy kontrolę nad tym, co sami sobie wysiewamy, nasze marchewki, fasolka czy groszek będą smakować zupełnie inaczej, niż te ze sklepu – często będą o wiele bardziej soczyste, ale również odrobinę mniejsze. Wynika to z tego, że nie używamy sztucznych nawozów, a jedynie naturalne – w związku z tym nasiona warzyw wyrastają na piękne i zdrowe rośliny jadalne. Zauważmy bowiem, jak wielką furorę robią uprawy typu „eko” – bazują przecież na naturalnych sposobach rozwoju roślin. Nasiona warzyw możemy znaleźć w tym miejscu: https://www.sklepdaglezja.pl/category/nasiona.

Kwiatowy dom

Własny zakątek kwiatowy jest czymś, na czym z przyjemnością zawieszamy oko w trzy cieplejsze pory roku – kiedy na wiosnę wszystko rozkwita, możemy usiąść i w nieskończoność przyglądać się kwiatom, którym daliśmy życie.

To, jakie nasiona kwiatów kupimy, oznacza, że plon, jaki wydadzą – i kwiat, który zakwitnie – będzie zależny od tego, jak potraktujemy też kwestię gleby. Niektóre, kwaśne jej odmiany, nie nadają się do tego, by wyrosły na nich konkretne gatunki – lecz są one doskonałą pożywką dla tych kwiatów, które „lubią” się z kwaśną ziemią. Nasiona kwiatów możemy nabyć tutaj: https://www.sklepdaglezja.pl/category/nasiona-nasiona-kwiatow.

Piękny ogród reprezentuje piękną duszę?

Uprawa własnych roślin z pewnością pozwoli nam odpocząć od natłoku codziennych zadań i sprawi, że poczujemy się dużo lepiej po męczącym dniu. Chociaż może wydawać się nam to niespotykane, to kiedyś ludzie właśnie w ten sposób odpoczywali po pracy – brali narzędzia i szli na działkę, żeby chociaż trochę obcować z przyrodą i w ten sposób odzyskać siły.

Osoby, które mogą pochwalić się pięknym ogrodem, będą uznawane za wrażliwe oraz inteligentne – i jest w tym pewna prawidłowość. Jeżeli dostrzegamy piękno przyrody i umiemy się jednocześnie troszczyć o nasz kawałek ziemi, to ludzie będą nas podziwiać. Poza tym, spacer po miejscu, które sami powołaliśmy do życia jest czymś bardzo przyjemnym. Z tego też względu warto zasiać nasiona tam, gdzie możemy stworzyć choćby niewielki ogródek – zamiast wylewać to miejsce betonem i niszczyć wszelkie życie.

Powiązane posty
Architektura ogrodowa

Żagiel ogrodowy na taras - jaki wybrać?

Żagiel ogrodowy na taras to doskonały sposób na stworzenie przytulnego miejsca przeznaczonego do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Wszystkie oblicza namiotów igloo: od ogródków restauracyjnych do przydomowych enklaw relaksu

W świecie, gdzie granice między naturą a luksusem stają się coraz bardziej płynne, namioty…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *