Trawnik

Trawa z rolki w Warszawie. Popularne rozwiązanie na balkony

Trawa z rolki w Warszawie. Popularne rozwiązanie na balkony
Trawa z rolki w Warszawie. Popularne rozwiązanie na balkony

Mieszkanie w bloku ma wiele zalet. W wielorodzinnym budynków mieszkańcy zapominają o zmartwieniach takich jak zakup opału, czy naprawa dachu. Dzięki wspólnemu użytkowaniu wielu pomieszczeń i korytarzy, koszty życia w mieszkaniach są niższe niż w domach jednorodzinnych. Mieszkańcom bloków doskwiera jednak brak zieleni i własnego ogrodu. Trawa z rolki, którą można zamówić w Warszawie, jest rozwiązaniem tego problemu.

Trawa z rolki na balkon i taras. Zielone balkony w Warszawie zachwycają

W przypadku balkonów i tarasów w blokach niemożliwe jest zasianie prawdziwej trawy. Wysypywanie ziemi ogrodowej jest zabronione nawet na balkonach przynależnych do mieszkań na niższych piętrach. Dozwolone jest jedynie posiadanie roślin doniczkowych. Mieszkańcy bloków mogą jednak zdecydować się na trawę rozwijaną z rolki.

Jeśli poszukujesz estetycznego podłoża imitującego trawnik, dobrym wyborem na balkon lub taras jest trawa z rolki. Warszawa należy do czołówki miast, w których to rozwiązanie stosuje się najczęściej. Dzięki niej przestrzeń wypoczynkowa staje się przyjaźniejsza. Zieleń pomaga zrelaksować zmęczony umysł i ograniczyć negatywny wpływ stresu. Dodatkowo faktura trawnika z rolki imituje naturalną trawę, co sprawia, że domownicy podczas wypoczynku na balkonie czują się tak samo jak na łonie przyrody.

Jak położyć trawę z rolki na balkonie?

Trawa w rolce w Warszawie jest dostępna na wymiar. Możliwe jest jej zamówienie na metry, by jak najdokładniej dopasować długość i szerokość pasów trawy do wymiarów balkonu. Dzięki temu układanie trawnika nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi i umiejętności. Wystarczy rozwinąć rolkę, a następnie nieco ją docisnąć do powierzchni balkonu. W ten sposób w kilku minut przygotowuje się bazę do stworzenia modnej i nowoczesnej aranżacji kącika wypoczynkowego.

Trawa z rolek na balkonie nie wymaga zwijania na zimę. Po zakończeniu sezonu letniego bez przeszkód można pozostawić ją na zewnątrz mieszkania. Śnieg i ujemne temperatury nie wpłyną negatywnie na wygląd syntetycznego trawnika. Wiosną jego włókna nadal będą idealnie zielone, gęste i przyjemne w dotyku. 

Po syntetycznej trawie z rolki bez obaw można chodzić boso i pozwalać bawić się na niej małym dzieciom. Włókna są miękkie, dlatego stopy i całe ciało są chronione przed ich wbijaniem się w skórę. Trawa z polipropylenu jest bezpieczna również dla zwierząt domowych. Koty nie skubią jej i nie zjadają, a psy chętnie wylegują się na zielonej wykładzinie po powrocie ze spaceru.

Powiązane posty
Rośliny ozdobneRośliny, nasiona, cebuleTrawnikW Twoim ogrodzie

Trawy ozdobne - jak pielęgnować i kiedy przesadzać?

Jeśli chcesz mieć piękne i zadbane trawy ozdobne w swoim ogrodzie, ważne jest, aby zadbać o ich…
Czytaj więcej
Trawnik

Jak zadbać o estetykę terenu zielonego?

W dzisiejszych czasach prawie każdy chce mieć możliwość korzystania z atrakcyjnego i zadbanego…
Czytaj więcej
Trawnik

Jaki rodzaj trawnika wybrać?

Decydując się na zakładanie trawników, warto na samym początku wybrać rodzaj trawy. Choć na…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *